תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

הבחירות בבית שמש: סיוט מתמשך עבור כל חרדי

12/03/2014 14:15
הבחירות בבית שמש: סיוט מתמשך עבור כל חרדי (הגדל)

הזיופים באו מצידו של כהן, אבל המשטרה והפרקליטות האשימו את הציבור החרדי, מה שגרם לעליהום כללי ● הדרך הארוכה שעבר אבוטבול אל הכסא היתה רצופה רדיפות והשמצות, שקשה לשים את האצבע מתי התחילו ● יתכן שכבר בפרשת ה'יריקה', הואשם במלחמה ● על הבחירות ומה שסבב להן

 

משה אבוטבול זכה הלילה בבחירות, בפעם השלישית. הפעם, סוף סוף, איש אינו מערער על עובדת היותו המנצח. הפער בו ניצח את אבוטבול זו הנקודה המדהימה ביותר כאן. למרות התפתלויותיו של בית המשפט להוכיח שכביכול התבצעו זיופים, תוך האשמת  קהילות שלמות בציבור החרדי בזייפנות קולקטיבית, הפער נשמר: 960 קולות יותר לטובת אבוטבול, כשבפעם הקודמת היו אלה 956 קולות שגרמו להפסדו של כהן.

הדרך הארוכה שעבר אבוטבול אל הכסא היתה רצופה רדיפות והשמצות, שקשה לשים את האצבע מתי הן מתחילות. יתכן שכבר בפרשת ה"יריקה" המתוזמנת היטב, פרשיה בה אבוטבול משכין השלום הואשם במלחמה. על פרשיה זו רכבה התקשורת מאז ועד עתה, כשהיא הופכת את בית שמש לזירת התגוששויות ארצית, ואת אבוטבול החף-מפשע לשק חבטות. כל פליטת פה של חרדי, בטעות או בכוונה, הפכה לאשמתו של אבוטבול. העובדות הפכו ללא-רלוונטיות, ופינו את הבמה להשמצות אינסופיות.

עוד טרם סבב הבחירות הקודם נאלץ מטה אבוטבול להתמודד עם ונדליזם ונזק בשווי מאות אלפי שקלים, לאחר ששלטים שהציב הושחתו, כך נמסר ממטהו, על ידי אנשי אלי כהן. כהן, אגב, הכחיש את הדברים מכל וכל.

מייד אחר אותו סבב הופיעה ברשת גירסה אלקטרונית למשחק "סנייק" כשראש הנחש - שימו לב לאנלוגיה המסיתה בתת המודע - הוא ראשו של אבוטבול, ומטרת המשחק היא "אכילת תעודות זהות". "עזרו למשה אבוטבול לזייף קולות", אמר המשחק כשהוא מאשים את אבוטבול במה שאפילו בבית המשפט היה ברור שהוא לא אשם: זיוף קולות.

ריצרד פרס, חבר מועצת העיר, מאוכזב מנצחונו של אבוטבול בפעם הראשונה, הפיץ מכתב שכולו שטנה נגד ראש העיר והודיע (טרם ביטול הבחירות על ידי בית המשפט) "אחולל מרד מיסים! אבקש מהציבור הציוני לא לשלם ארנונה לעירייה אלא לחשבון נפרד, ובכך אתחיל את ההתנתקות והפרדת העיר, כמו במודיעין - בית שמש ובית שמש עלית! מבטיח לך כי לא אתן לפגוע יותר בציבור הציוני ויהיה זה מאבק קשה יותר מהמאבק על חוקיות הבחירות! ציבור יקר אנו נפעיל דוכני החתמות והפגנות מול ביתו של ראש העיר אני מבקש מכל אחד/ת מכם לשתף ולערב כל אחד מהחברים כך שהזעקה תהיה גדולה!"

וההסתה פעלה. כך לצד ארועי אלימות מקומיים, נחשפו במהדורת החדשות אזרחי ישראל לאיום הסרטן המקנן בקרבם. לאחר מכן, בית המשפט בהחלטה הזויה ושערורייתית החליט לבטל את הבחירות ולקיים בחירות חוזרות.

גורמים שונים בחשו במתרחש בבית שמש, מן העמדה הארצית הגיח שר הכלכלה נפתלי בנט, שעוד טרם הכשלון הראשון הפך את בית שמש לבייבי שלו, למקום בו היה חייב להצליח. "הלילה ייגמר הקיטוב בעם ישראל", אמר בנט יום לפני הבחירות, בסיור שערך בבית שמש. "אלי כהן יחבר בין דתיים לחילונים לחרדים", אמר כשהוא רומז לאבוטבול כאשם בכל. תוך התעלמות מוחלטת מהעובדה שהוא נבחר גם בקדנציה הקודמת וגם בבחירות אוקטובר - על ידי תושבים רבים בבית שמש הישנה, הלא-חרדית.

במסיבת עיתונאים הצמודה לסיור הזה, אמר אלי כהן "היה כאן בעיר תקדים של ניסיון של מיעוט להשתלט על הרוב, ולכן בהחלטת בית המשפט אנו נמצאים כעת בבחירות חוזרות. הרוב בבית שמש אינו חרדי, וזה צריך לבוא לידי ביטוי בקלפי". לזה קוראים באנגלית: Last famous words. הטרמינולוגיה היא שהיוותה את בסיס ההסתה נגד אבוטבול לאורך כל הדרך "השתלטות", "מיעוט ורוב".

בשבוע שעבר, ביום ראשון, התפרסם ברשת עיבוד מרושע לתמונתו של אבוטבול מתוך הקמפיין שלו. תמונתו "הודבקה" בפוטושופ על אחורי אוטובוס ולצדה נכתב "אשה יושבת רק מאחור", תוך נסיון ליחס לו את המילים הללו - שאותן ושכמותן לא אמר מעולם. גם כאן, אנשי כהן הכחישו כל קשר - אלא שלא היה אף אחד אחר שהיה עשוי להרוויח מההשמצות הללו.

ביום שני היה זה פוסט בעמוד הרשמי של אלי כהן, ששוב "הדביק" לאבוטבול כל דבר שנעשה בבית שמש. צילום של סטיקר של כח, שאמר "מנצחים את שונאי הדת", הופיע עם הכיתוב "זה מה שחושב אבוטבול על תושבי בית שמש". רק איום בתביעה מצד עורך דינו של אבוטבול הביא לשינוי הכיתוב, רק שאין לדעת כמה נחשפו לכיתוב המקורי, השקרי.

לאורך כל הדרך, לוותה המערכה בהסתה, גלויה וסמויה, מצידם של כהן ותומכיו, כשההסתה בהחלט עושה את פרותיה. קולות השנאה האינסופיים ברשת היוו את מה שהזין את המערכת מבחינתו של כהן, שהכריז טרם הבחירות הראשונות על גישה נעימה ועל כך שהוא רוצה להיות ראש עיר לכולם.
הסתה ואפליה

יום הבחירות עצמו הפך לגיהנום בשטח לאבוטבול, ובעצם לכל חרדי. השחתות השלטים חזרו על עצמן גם הפעם. ההסתה המילולית הפכה לייחולי רצח: פעיל של אלי כהן כתב לפעיל חרדי "חבל שאנחנו לא באיראן היינו תולים אתכם בכיכר העיר כמו בני המן... בוגדים". כשרק נדמה היה למישהו שחרדי ניסה לזייף - המשטרה הוזעקה לקלפי מיידית. אבל כשאשה חילונית הצביעה פעמיים בקלפי מס' 8, השוטר שהוצב במקום הגיב ב"אל תלהיט את הרוחות". גם נסיונות להזעיק את מנהל הבחירות בעיר עלו בתוהו. רק בלילה התייחסו סוף סוף הרשויות לזיופים בצד החילוני ואשה אחת נעצרה.

האחדות וההתגייסות החרדית הנדירה למערכת הבחירות לא מצאה חן בעיני אנשי כהן, שהבינו שאם אנשי "העדה החרדית" וה"פרושים" שאף פעם אינם מצביעים, יצטרפו למערכה, הרוח לא נוטה לטובתם. כך צץ לפתע ברשת אתר שקרא לעצמו "פורצי גדר", ופרסם בזמן אמת את שמותיהם של ה"קנאים" שהצביעו בבחירות. גרוע מכך: הוא פרסם את תמונותיהם כשהם מגיעים לקלפי להצביע, באופן שנועד להפחיד אנשים נוספים מכך שזהותם תתפרסם כמי שהצביעו נגד מנהגה של "העדה החרדית" (זאת, על אף שרבני העדה קראו הפעם להצביע).

העובדה שמדובר בציבור ה"קנאים", שהנשק הקבוע שלהם הוא פשקווילים, הבהירה היטב שלא באמת מדובר בהם. מדובר בעבירה על חוק הבחירות, האוסר צילום בוחרים על מנת להשפיע, או להטות את הבחירות. אחד התושבים בעיר הגיע אל משטרת בית שמש וביקש להגיש תלונה בגין העבירה - אך השוטרים התייחסו אליו בזלזול וסירבו לרשום את תלונתו!

רק לקראת סוף יום הבחירות נעצר הצלם על ידי המשטרה. עצם הפעלת האתר הועבר לטיפול יאח"ה בשל הפעלתו מחו"ל. אלא שגולשים זריזים כבר מצאו את הקשר לתומכי אלי כהן, והראו באתר רוטר כי ההפחדות הגיעו מכיוונם. כמובן, מטה אלי כהן שוב לא קשור לעניין, אלא שאם ננקוט בגישה זו - גם אבוטבול לא היה קשור לכל עניין הזיופים וממילא לא היה צריך לפסול את בחירתו לראשות העיר בפעם הראשונה.

לסיום, אפרופו זיופים, זוכרים שהבחירות הקודמות נפסלו בגלל 36 קולות מזוייפים של אנשים שהצביעו שלא בתעודת הזהות שלהם? בקלפי מס' 27 בבית שמש, בו מצביעים מצביעים חילוניים, נספרו 50 מעטפות מיותרות. הפעם, כשמדובר באנשי אלי כהן, איש לא עשה מכך עניין ואנו כלי התקשורת הראשון שחושף את הדברים. אך מה היה קורה לו היה מדובר באנשי אבוטבול? תרשו לי רק להניח שאבוטבול, איש נעים במזגו, לא יעשה הפעם בלגן לאחר שניצח.

הדפסהוסף תגובה

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך

המשגיח הליטאי שקירב את השליח החב"די
שוברות את הקרח: שתי נשים ורצון אחד גדול
ילדי החטא שלי
האם צריך לנטוש את הדת כדי לשחק בסרט?
העיוור שפקח את עיניי
חילול ה' או תוכחה?
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה