תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

הרב מאזוז תוקף את כולם

25/03/2015 05:00
הרב מאזוז תוקף את כולם (הגדל)

לאחר הבחירות דיבר הרב מאיר מאזוז בחריפות נגד רבני ש"ס ● בקלטת חדשה שנחשפה לאחרונה מתוך דרשה שנשא ראש ישיבת כסא רחמים, הרב מאיר מאזוז, הוא נשמע מקלל את הרב יצחק יוסף, כי לא יזכה לכהן כרבה של ירושלים ● בעבר דיבר הרב מאזוז על הגר"ח קניבסקי, הגרי"ש אלישיב, וכינה אותם "חוטאים". על רבנים בחב"ד הוא אמר דברים קשים ● בדרשה נוספת הוא מדבר על גדולי הרבנים ש"טועים"

מאז דרך כוכבו של הרב מאזוז בשמי הפוליטיקה הישראלית, כמנהיג תנועת 'יחד' הכושלת, מתפרסמות התבטאויות שלו המעוררות חלחלה בקרב כל יהודי מאמין. את תיבת הפנדורה פתח אלי ישי, עם "הקלטת" המפורסמת בה נראה הרב עובדיה מדבר על יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי, וזו פתחה את הדרך לקלטות נוספות, הפעם מן העבר השני.

ההתבטאות האחרונה של הרב מאזוז היתה בריש גלי, וכוונה כלפי רבני ש"ס. הרב מאזוז הטיח בהם את האשמה להפסד בבחירות, אשמה שהתבררה כמגוחכת - ל'יחד' היו בקושי שלוש מאות פתקים פסולים בכל רחבי הארץ, לש"ס נפסלו הרבה יותר פתקים.

"כל הדרכים מותרות בפוליטיקה", אמר הרב מאזוז. "מותר לשקר, מותר לרמות, מותר לגנוב, מותר לזייף, מותר לסלף, מותר לחתוך דברים, הכל מותר", אמר כשהוא מתכוון לרבני ש"ס.

לאחר מכן הוא מתח ביקורת חריפה על רבני ש"ס, ומציגים אותם כרבנים שניתן לקנותם ע"י כסף: "יש מאות רבנים שרימו אותם, שקנו אותם ושאיימו עליהם ואני יודע את זה בבירור", אמר. "יש כאלה שלא חתמו עד הרגע האחרון. אני יודע שפנו אליהם בהתחלה. זה בחירות? זה לא בחירות... מי הטיפש שיאמין לשטויות האלה?"

נגד הראשון לציון, הרב יצחק יוסף

בטרם נבחר הגאון הרב יצחק יוסף לראשון לציון, היו דיבורים בשדה הפוליטי על כך שהרב יוסף יכהן כרבה של ירושלים. על הרקע הזה אמר הרב מזוז בדרשתו את הדברים הבאים:

"לעולם לא יהיה רבי יצחק יוסף רבה של ירושלים, לעולם ולעולמי עולמים! יעלה לשמים שיאו, יקח את כל העורכי דין, יקח את כל הכוחות שבעולם, לעולם האדם הזה לא יהיה רבה של ירושלים, אלא אם כן יקח איתו עשרה אנשים בפומבי ובפרהסיה, על קברו של רבי משה לוי, ויאמר חטאתי לה' אלוקי ישראל, ולר' משה לוי שפגעתי בו, בכתב ובדיבור".

הרב מאזוז התייחס למחלוקת הלכתית בין הרב יצחק יוסף לרב משה לוי, שכיהן כר"מ בישיבת כסא רחמים, ואמר:

"בכל מקום, כל מה שיכול לדבר עליו הוא מדבר! על מה אתה רודף את הבנאדם הזה? הוא מתחרה איתך ברבנות? הוא הלך לעולמו! מה אתה רוצה ממנו! (צועק) הדבר הזה לא יסולח לעולם..."

"תדעו לכם זה מה שיהיה... כואב לי ששולחים מכתבים של הבל. לא עניתי להם... למה אני חייב לענות? לכלבים האלה אני לא עונה! ימח שמם ויאבד זכרם! תגיד להם שקיללתי אותם. כל מי שכמותם יימחו וייסחו. לא יישאר מהם כלום".

האזינו:

נגד רבנים בחב"ד

לאחרונה נחשפה קלטת בה נשמע הרב מאזוז אומר ביטויים קשים וחריפים על החסידות ועל הרבנים שעמדו בראשה לאורך השנים, כולל האדמו"ר האחרון שהרב מאזוז נחשב לחסיד ומעריץ שלו.

למרות שהרב מאזוז הבהיר את דעתו, אין מילים שיכולות לטשטש את הרושם העז שנוצר מהאזנה לקלטת שפורסמה ב-nrg, מתוך ראיון שקיים הרב מאזוז עם "רדיו 2000" לפני כעשור, וגם מכתב ההבהרה שפורסם לאחר מכן, לא הועיל מאומה.

אחת המחלוקות המשמעותיות בין מאזוז לבין גישת הרבי מליובאוויטש זצ"ל הינה סוגיית כיסוי הראש הרצוי לאשה נשואה. הרבי דרש בכל תוקף מנשות החסידות ללכת דוקא בפאה, ולעומת זאת הרב מאזוז סבר שפאה גרועה מגילוי ראש (דעה שאף הרב עובדיה יוסף התנגד לה).

"צריך לומר להם בעיניים ובאוזניים. הם לא יודעים כלום", נשמע מאזוז תוקף בהקלטה. "עמי ארץ. הגיעו באבסורד שלהן לכתוב דברי הבלים. הם חושבים שהתורה ניתנה ביד האדמו"ר. כל דור ודור האדמו"ר מחדש. כותבים דברי הבל. דברי שטות. דברי כפירה. דברי טיפשות. דברי בלע. כותבים בחוצפה, בנאצה בעזות מצח בגסות הרוח".

כלפי פוסקי הלכה שכתבו כי פאה עדיפה ממטפחת, ביניהם הגרב"צ אבא שאול, הגר"ש משאש, הגר"מ פיינשטיין, הגרמ"י לפקוביץ, החזון איש, הגר"ח קנייבסקי, הגר"י קאפח, הגר"ב זילבר, הגר"מ שטרנבוך, מוהרא"ש, הרבי מליובאוויטש, ועוד ועוד, אמר הרב מאזוז דברים מחרידים: "כל מי שיאמר הלכה כזאת שהפאה עדיפה מכיסוי ראש, חשוד שהוא מין, שהוא אפיקורוס. אסור להסתכל עליו, אסור להתפלל איתו. בן אדם כזה בחזקת גוי גמור. אם יכתוב ספר תורה מותר לשרוף ספר תורה בפניו. ספר תורה שכתבו מין יישרף". לאחר מכן השווה את החוברת החסידית "עטרת חיה" לעיתון החילוני "לאשה" (להבדיל).

כלפי אחד הרבנים בחב"ד שציטט את דברי הרבי בנושא, אמר הרב מאזוז: "צריך לדעת החכם הזה לא פוסק. הוא לא יודע מימנו ומשמאלו. אנחנו יודעים התורה הזאת לא תהיה מוחלפת. ולא כל אחד ואחד יעשה כרצונו. הוא חייב להכיר את עצמו. הוא אפס אפסים, הבל הבלים. שהוא לא פוסק ולא ידען, הוא בור ועם הארץ, הוא לא יפסוק לנו ולא ישנה לנו כלום. לא כל שוטה, בור גס רוח ועם הארץ יבלבל לנו את המוח". למרות שהדברים נאמרו כלפי אחד מרבני החסידות, הרי שבעקיפין הם אמורים כלפי הרבי בעצמו, שכתב כך בעשרות מקומות.

מחלוקת נוספת הינה בסוגיית קיום סעודה שלישית ביום שבת, ובהקשר הזה התבטא מאזוז נגד מנהיגה הראשון של חסידות חב"ד, המכונה "האדמו"ר הזקן". "כותבים בשנת תקס"ב, הורה אדמו"ר הזקן לבטל סעודה שלישית, בשנת תשס"ב, יורה אדמו"ר אחר לבטל סעודה רביעית, ובשנה פלונית החלטנו כאילו הקב"ה מתלבש כביכול בגוף של בן אדם".

יצויין כי אין שום מקור לכך בכתבי חב"ד או בחסידות חב"ד, שהקב"ה התלבש בגוף של אדם, ומקורביו של הרב מאזוז טענו היום כי הציגו לו פשקוויל שהטעה אותו ולכן התבטא כך. מה שמעלה תהיה נוספת: האם הרב מאזוז לא בירר לפני שתקף חזיתית את כל חסידות חב"ד?

"זה רשעות", אמר הרב מאזוז, "הם לומדים רמב"ם, אם הרמב"ם היה היום שומע את  המטורפים האלה, את המשוגעים האלה, היה שורף אותם, היה דן אותם לשריפה, אין לקב"ה דמות הגוף, משוגעים, מטופשים, חסרי דעת", נשמע מאזוז ומתייחס לסוגיה נוספת: האם מותרת טעימה לפני התפילה. "לכתחילה חייבים לאכול לפי דעתם המשובשת לפני התפילה, לפני התפילה. אסור לאכול לפני התפילה".

גם כאן, דעת הרבי מליובאוויטש זיע"א שיש לטעום משהו לפני התפילה, זוכה לכינוי "דעה משובשת".

"בשנת תקס"ב החליט מישהו בחלומותיו לבטל תפילה", אמר עוד הרב מאזוז, בהתייחסו לאדמו"ר הזקן - בעל התניא. "פה תבטל סעודה שלישית. פה תבטל תפילת זמנה. פה תכניס אמונות טפלות לעם ישראל".

 

נגד הרבנים בדורינו

בדרשה אחרת, תקף הרב מאזוז את הרבנים בדורינו במילים חריפות שלא ניתן להעלותם על הכתב.

"כשאני אמרתי שרבנים גדולים טועים, לא בחינם אמרתי את זה... חמורים, בהמות, אף אחד לא מסוגל לומר טעיתי. אני יטעה? אני גדול דור!..." אמר הרב מאזוז.

"מה יש להם לאברכים היום, על מה אתם מתגאים?... משוגעים, חבר מטורפים, איזה אברכים, שונאי תורה עד התקרה.... עור של פיל, ועוד חוצפה, אני צריך לענות להם? על החוצפה שלהם?"

הרב מאזוז תקף: "אני לא יענה להם, ולא אסלח להם, ולא אוותר להם, לא בעולם הזה, ולא בעולם הבא, לא הם, ולא מי ששלח אותם, הם ימחו ויסחו, הקב"ה יעקור אותם מהשורש, יקחו אותם לצבא, יקחו אותם לעזאזל... כואב לרבי צמח (מנהל הישיבה) שאני מדבר, אבל אני אדבר ואדבר ואדבר, לא רוצים שאני אדבר עוד פעם? לא אתן כאן בכלל שיחה! זה הנפש שלי, הנפש שלי זאת אמת. האמת שלי מעל כל השקרנים שבעולם. וכל השקרנים ימותו ויסחו ויכחדו מן העולם..."

לדברי הרב מאזוז, הוא היחיד בדורות האחרונים שיודע להודות בטעות: "מי שהוכיח לי דברים שטעיתי, אני מודה. אני יחיד בדור הזה! ולא רק בדור הזה, עשרה דורות לפני! לא הרב חיד"א מודה, ולא ר"ח פלאג'י מודה, ולא רבי יוסף חיים [הבן איש חי] מודה, רק אני! אני היחיד, שאחרי הכל היה מודה".

האזינו:

 

 

נגד הגרי"ש אלישיב והגר"ח קניבסקי

לאחרונה פורסמה קלטת נוספת, מאחת הדרשות של הרב מאזוז, בה מדבר הרב בזלזול כלפי גדולי הרבנים האשכנזיים, שחתמו על מכתב כנגד הסידור שהוציא לאור, "איש מצליח", וכל התיקונים והשינויים שהוכנסו בו ע"פ דעתו האישית של הרב מאזוז, תוך שינוי הגירסה המקובלת בסידורים מזה מאות שנים.

הדברים האמורים בהקלטה הם חמורים מאוד, ומדובר בפגיעה ישירה בגדולי הדור בעבר ובהווה. ההקלטה שפורסמה מחדש, זעזעה את הציבור החרדי-אשכנזי.

וכך אמר הרב מאזוז:

"כמו שביטלו אותי פעם הנבלים פה, חמישה עשר זאבים..." [כוונתו לרבנים החתומים על המכתב]

"העושה עצמו שה אז זה לא כלום... 'פלוני', 'פלוני', אף אחד מהם לא שלח לשאול אותי, אני גר בבני ברק שלהם! איך אתה הדפסת ככה בסידור? למה עשית ככה?"

[כלומר, למרות הדברים הכתובים בסידור, שמדברים בעד עצמם, טוען הרב מאזוז שהיו צריכים לשאול אותו]

"החליטו כבר, כתבו ביתד הארור, ימח שמו וזכרו, יבושל בפארור, ככה כתבתי למישהו, עורכי יתד ימח שמם ויאבד זכרם, ואני לא מפחד מזה".

"נתן העזתי בזמנו, נביא השקר... עשה מה שעשה. באו חכמי וונציה לדבר איתו, קראו לו דברו איתו, מה אתה אומר? אמר עוד מעט בחג שבועות תכ"ו אני אקבל השראה מלמעלה, אקבל 'רוח הקוידש', אז... מה קיבלת? 'לא קיבלתי כלום!' ורק אז כתבו עליו מה שכתבו".

"אנחנו גרועים מנתן העזתי? הם לא יכולים לקרוא לנו, לשמוע אותנו? חוטאים חיים קנייבסקי ויוסף שלום אלישיב [הוריד להם את התואר "רב"] ואין כבודם! מותר להם לחטוא, הכל מותר להם!"

"הקב"ה לא יוותר להם! לא אסלח להם, לא יעזור להם כלום! יעמוד יוסף שלום אלישיב בן פלונית, לא רב, לא רשכבה"ג, כלום! שום דבר! תגידו עלי שאני מבזה רבנים, אני מבזה רבנים!"

"רבנים שאינם הולכים ביושר, הם לא שווים כלום, לא שווים מאומה!"

"כל הרבנות וכל הגיל וכל הזקן הכל הבל וריק!"

האזינו:

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. דוד כהן (28/11/2015 19:56:39)
2. שלום סולטן (13/06/2017 19:29:46)
3. הוא אמר חותמים פשוט וברור (6/05/2020 02:44:25)

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

ברוך דיין האמת: הגראי"ל שטיינמן זצ"ל
שחקני הכדורגל מאוכזבים מהמפלגות החרדיות
דרעי מדבר: ''אלי ישי הרס את מה שהרב עובדיה בנה''
יוסי מזרחי: "אמנון יצחק סילף את דבריי"
הראשון לציון הגר"י יוסף בארגנטינה
חסר לך דולר של הרבי בארנק?
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה