תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

עם "דוסים" לא מתעסקים

13/05/2014 12:15
אחד הקמפיינים של "דוסים" (הגדל)
אחד הקמפיינים של "דוסים"

הם שומרים על כולנו: נלחמים יומם ולילה בניסיון לבלום את גלי ההסתה ● פרויקט 'דוסים' כבר מזמן אינו מסתפק בהתגוננות, והוא מציג שורת הישגים ונצחונות של ממש במאבק נגד ההסתה ● משחקי 'הרג חרדים', פוליטיקאים עוינים וצעדים משפטיים ● החילוניים הבינו כבר מזמן - דוסים נראים אחרת

 

בשנה שעברה סערו כותרות העיתונים: "קיצונים ירקו על ילדה בת 6 בבית שמש".

יאיר לפיד - עדיין כעיתונאי, אך עם רגל וחצי בפוליטיקה - ממהר לפרסם את הסיפור ומאמץ למפלגתו החדשה את רב הקהילה האנגלו-סכסית דב ליפמן, תוך שהוא יוצא בהבטחה לציבור הישראלי "יחד נעצור את הקיצונות החרדית".

רגע מכונן זה היה נקודת המפנה עבור קבוצת צעירים חרדים, שנוכחו לפתע בכח שצברה השנאה וההסתה כלפי המגזר החרדי, והחליטו כי הגיע הזמן לרתום את יכולותיהם הטכנולוגיות ליצור שינוי מהותי בשיח הציבורי.

ההבנה כי מתחוללת כלפי המגזר החרדי הסתה ממוסדת ומאורגנת על ידי גורמים אינטרסנטיים, כאשר למעשה אין שום גוף שיגן על הציבור החרדי מפני ההכללות והסטריאוטיפים הפוגעים בלגיטימציה של שימור אורח החיים החרדי באמצעות ביטויים מסיתים כגון פרזיטים, משתמטים, עלוקות, ומדירי נשים, אילצה אותם לקום ולעשות מעשה.

"כמנכ"ל בחברת ניהול מדיה, אשר מכיר את הכח של הרשתות החברתיות ואמצעי השיווק ברשת, הגעתי למסקנה כי צריך וניתן לרתום את היכולות המקצועיות שצברנו לצורך הגנה על לגיטימיות הקיום הבסיסית שלנו כאן", מספר שמואל דרילמן, מייסד הפרויקט, לאבי גרינצייג מ'חדרי חרדים'.

במהירות נוצר קשר בין כמה צעירים העוסקים בתחומי הטכנולוגיה והתקשורת ופרויקט דוסים ראה אור, כארגון המרכז את הפעילות בנושא, ומסייע להפצת המסרים המקרבים והמידע הנגדי במגוון כלים מקצועיים שפיתחנו במסגרת הפרויקט.

"כך, ללא תקציבים וללא גיבוי כלשהו, התחלנו עם מעט הכלים שיש לנו, עם הידע המקצועי שיש לכל אחד מאיתנו - איש איש בתחומו, והקמנו את הפרוייקט. תוך שניצלנו את יתרונות הרשת החברתית והאינטרנט בכלל כדי להעניק מענה לתמונות מעוותות של הציבור החרדי", ממשיך דרילמן.

"התגובות, הן בציבור והן בתקשורת, היו מעורבות. רבים, וביניהם חילונים, מאד התלהבו מהפרוייקט ואף נרתמו אליו. כמו למשל מרצה לכלכלה אשר אף כתב עבורנו שני מאמרים רלוונטיים. רבים מתחו ביקורת עניינית, אשר לקחנו אותה לתשומת ליבנו ואנו עדיין בודקים יום יום את עצמנו ודרכנו בדקדוק האם אנו עושים את מלאכתנו נאמנה והאם איננו מועדים".

מהו בעיקר תפקידכם?

"כיום אנו משמשים ככתובת עבור כלי ומערכות תקשורת, הן ברמה הסדירה של העברת נתונים, ידיעות וטורי דעה, והן ברמת התגובה לאירועים נקודתיים, אם במתן תגובה ואם בהענקת ראיונות.

"היעד הוא להגיע למצב שבו לכל כתב ועורך ברור כי הציבור החרדי אינו אזרח סוג ב', וכי יש לאמת כל ידיעה הקשורה אליו באותה קפדנות שנבדקת כל ידיעה אחרת, וכן לנקוט בכללי האתיקה הקבועים ובעיקרם אי הכללה, נייטרליות והוגנות בסיסית".

ימי זכרון

במענה לטרנד שהתחיל ביום השואה ויום הזכרון דאשתקד, בו רדפו צלמי התקשורת אחר חרדים שהולכים בצפירה ובהמשך גם אחר כאלו שמעדו ומינגלו את כולנו לדעת בפארקים הציבוריים, יצאו מתנדבי הפרויקט לפעילות גרילה תחת הכותרת 'דוסים זוכרים אחרת - די להסתה'. במסגרת הפעילות הודפסו והופצו אלפי פלייאירים המסבירים כי הציבור החרדי מנציח את זכר הנופלים בדרכים אחרות, ואינו מזלזל חלילה בזכרם.

לקראת הצפירה בבוקר יום הזכרון, נערכו פעילי דוסים עם שלט ענק הנושא את הסלוגן הנ"ל בכיכר השבת בירושלים, כך שבכלי התקשורת המגיעים לסקר את אותם בודדים המהלכים בכוונה להכעיס בצפירה - תבוא לידי ביטוי גם האמת הלא פוגעת.

השנה הגדילו הפעילים לעשות, והכינו אמבוש של ממש לצלמים, כאשר מלכודת בדמות מנגל הועמדה מבעוד מועד בגן סאקר, ורק כאשר הצלמים והעוברים ושבים התקרבו הם קיבלו את חומר ההסברה וגילו כי מדובר בעצם במיצג זכרון, כאשר בתוך המנגל הונחו נרות נשמה. בכלי התקשורת השונים הופץ התיעוד של צלם חדשות 2 המדווח בתסכול למערכת על כשלונו בהשגת חומרי השנאה.

שוויון לכולם

דרמה של ממש התפתחה ברשת כאשר לאחר שבעקבות קמפיינים בחו"ל יצאו גם ארגונים בישראל בקמפיין הקורא להחלפת תמונת הפרופיל בסימן השוויון על רקע כחול כהזדהות עם המאבק במה שהם מכנים "כפייה חרדית". פעילי פרויקט דוסים החליטו לצאת דווקא בקריאה הפוכה 'שוויון לכולם'.

לא סוד הוא כי המגזר החרדי מופלה לרעה בכל תחומי התעסוקה, הפרטי והציבורי כאחד, מבט חטוף בכל משרד גדול ממשלתי ופרטי יגלה אפליה ניכרת כלפי העובדים החרדים, עליה הצביע גם דו"ח הגזענות של הארגון למען זכויות אדם, וכן דו"ח התעסוקה של משרד הכלכלה בו נחשף כי אקדמאי חרדי יופלה לרעה ויקבל פחות ממקבילו החילוני.

את הסאה גדשה שרת המשפטים ציפי לבני שאף הצהירה כי מכיוון שאיננה מעוניינת להיות צבועה הרי שהיא מצהירה כי לחרדים לא מגיעה "אפליה מתקנת" להשוואת אחוז המועסקים החרדים לחלקם באוכלוסיה, מכיוון שהם אשמים בכך שחבריהם רוצים ללמוד ולא לעבוד (?!)

בתגובה החליטו בפרויקט דוסים הנאבק כנגד גילויי גזענות כלפי המגזר הדתי והחרדי לצאת בקריאה לכל הגולשים אשר חפצים למחות כנגד השיח המסית רווי השנאה, להחליף את תמונת הפרופיל לסמל השוויון המורכב מצהוב - לבן על רקע שחור, המרכיבים יחדיו את הצבעים המסמלים את הדתיים והחילונים בסגנון המזוהה עם הפרויקט החברתי.

לקריאה היוצאת מהלב הצטרפו מיידית עשרות גולשים שהפכו למאות ואלפים אשר החליפו את תמונת הפרופיל בהצהרה "אנו מוחים על השיח המסית והמפלה וקוראים לשוויון זכויות לכל".

למהלך המדהים הצטרפו גם גופי התקשורת החרדים כאשר מיד לאחר רדיו קול ברמה החליפו גם אתרי החדשות בראשות בחדרי חרדים את תמונות הפרופיל בעמודי האוהדים שלהם וכן ארגונים וחברות נוספות ורבות שהתאחדו תחת הקריאה לשוויון בתעסוקה.

פארק ענבה

בחודש אוגוסט 2012 יצאה ראש העיר מודיעין בהכרזה כי פארק ענבה הולך להיות נקי מחרדים. במהלך שנוי במחלוקת ציבורית ומשפטית, הוכרז כי הכניסה לפארק תהיה מותרת לתושבי מודיעין בלבד, מתוך מטרה למנוע מתושביה החרדים של מודיעין עילית הסמוכה לבלות בפארק.

חשוב לציין, כי דיווחים שונים הצביעו על הדרת חרדים גם כאשר הוצהר עליהם על ידי תושב העיר כי הם אורחיו. לאחר מאבק ציבורי ומשפטי, בסיוע ח"כים והמקומון 'מודיעין ווטש' ולאחר שהוברר הנזק הכלכלי החמור שבהחלטה (הן בגין עלויות ביצוע הסלקציה והן בגין מיעוט הכנסות בקרב בעלי העסקים בסיבבת הפארק) בוטל האיסור לכניסת חרדים לפארק.

חילול אנדרטה או זעזוע סלקטיבי

בחודש אוגוסט האחרון סוקרה בזעזוע 'משפחה החרדית הרוחצת באנדרטה לזכר חללי אסון המסוקים' בכלי תקשורת שונים.

בתגובה עלה בדף הפייסבוק של דוסים תמונה בה נראה צעיר חילוני משתמש באנדרטה לזכר החיילים אלדד ורגב כפותחן לבקבוק בירה שבידו, לצד תמונה בה נראה מבוגר חילוני רוחץ באותה אנדרטה, כשבמרכז תמונת הילדים החרדים, תחת הכותרת 'רק התמונה האמצעית מזעזעת אותך? כנראה שאתה איש תקשורת ישראלי'.

הביקרות עוררה הד רב וגררה סיקורים שונים ומאמרי הכאה על חטא מצד אנשי תקשורת בכירים על הסיקור המוטה והבלתי הוגן של הפרשה.

קמפיין הגנבים של אגד

פעילי 'דוסים' נחשפו בראשית יולי 2013 לקמפיין של חברת אגד, במסגרתו היא קוראת לנוסעים לשלם על הנסיעה כפי שהם משלמים על חלה במכולת או על פחית שתייה. לאחר שהבינו כי הרבה אנשים נפגעו מהקמפיין המעליב הזה, הם דפקו על השולחן והבהירו כי תמו הימים שבהם חברה מסחרית יכולה להכפיש ציבור שלם ועוד להגן על העוולה בשידור חי באמצעות דובר רשמי. "גם אם אתה קואופרטיב ענק או משרד פרסום גדול", מציין יאיר טיילור, "אנחנו כאן".

לאחר שמאות אנשים הצטרפו לעצומות ולאירועים ברשתות החברתיות הקוראות להחרים את חברת אגד, ולפטור אותה "מהנזק שגורמים החרדים", הגיעה הקריאה גם אל חברי הכנסת החרדים שהגישו פניה רשמית לחברה, שבסופו של דבר הודיעה חברת אגד על הפסקת הקמפיין הפוגעני.

וואלה! - משחקים בחיסול חרדים

בעקבות דבריו של יאיר לפיד על הנטל התקציבי אותו יוצרים החרדים, יצר אביתר אמיתי משחק המציע את הפתרון הסופי - חיסול חרדים כאמצעי להשתלטות על כספי המדינה. גם לאחר הביקורות הקשות סרב להוריד את המשחק, וטען שאותו זה מצחיק.

בפייסבוק הרשמי של אתר וואלה העלו סיקור על המשחק המסית, עם הקריאה הגזענית ששונתה רק לאחר מחאה נרחבת של הגולשים ההמומים: "ילדים יקרים, עזרו ליאיר לפיד למצוא את הכסף ולחסל את החרדים".

פעילי פרויקט דוסים הגישו תלונה במשטרת בית שמש כנגד אביתר אמיתי יוצר משחק ההסתה, וכנגד אתר וואלה שבנוסף לפרסום החיובי שנתנו למשחק אף קראו בעמוד הפייסבוק הרשמי לחיסול חרדים.

אורלי וגיא בעקבות מדובללי הזקנים

בתוכנית 'אורלי וגיא חוזרים עם תשובה' היינו עדים למחזה מביש בו שני עיתונאים מונעי אג'נדה ורייטינג, מסקרים בצורה סובייקטיבית תוך הצגת מציאות מעוותת/ סיפור תמים, במטרה מכוונת ליצור תדמית דמונית לרבנים ולמגזר החרדי כולו ובכך להצדיק את סימון המטרה למרות הקשר הקלוש שלה לעובדות.

לרגע של שפלות שעוד תילמד בקורסים לעיתונאות, הגיעו השניים כששלחו צלם בסתר לרב קנייבסקי המהווה אחד ממנהיגי הציבור החרדי המוערכים על כל הציבור הישראלי - חרדים וחילונים כאחד, אשר מפנה מזמנו היקר בכל יום לצורך קבלת קהל, ללא כל תמורה, וללא בושה מציינת אורלי וילנאי כי "הרב מקבל אותנו לאחר תשלום ראשוני", כאשר לכל מבוגר כצעיר ידוע כי דלתות הרב פתוחות לכל, ומעולם לא קיבל תמורה על הקדשת זמנו לעזרה לפונים.

בתגובה לפניית דוסים הודו אורלי וגיא כי אף אחד לא בקש מהם תשלום עבור כניסתם אל הרב, והתחקירן החליט מעצמו לתת תרומה שיועדה במפורש לצדקה, בפרוש לא לתשלום, וודאי שלא 'ראשוני'. פרויקט דוסים הגיש תלונה למועצת העיתונות כנגד צמד העיתונאים.

הדס שטייף - הדיווח והעובדות

פברואר 2013, במשך קרוב לשבועיים עסקה התקשורת הישראלית בניצוחה של הדס שטייף בחשבון נפש מייסר עבור החברה החרדית שהואשמה בהשתקת תקיפות אכזריות והגנה על שמות התוקפים, תוך האשמת רבני המגזר החרדי ב"קשר שתיקה", במסגרתו הם מאיימים בחרמות נדרים ונידויים על אזרחים אצילי נפש המנסים להגן על ילדיהם מפגיעה.

את הסיפור חשפה הדס שטיף בפינתה בגל"צ, לאחר שהמידע הסתובב בקבוצות ווטסאפ שונות, וכפי שכתבה בדף הפייסבוק שלה ב-4 בפברואר. במאמרים שהתפרסמו בדוסים הצגנו את התפתחות העלילה שטוותה הדס שטייף, והצגנו לביקורת הציבור את רמתה המקצועית והאתית. הביקורת הוצגה בין השאר גם בערוץ 10 והונצחה בעמוד הוויקיפדיה האישי שלה, והיא לוותה גם בקמפיין בדפי הפייסבוק שלה ובדפים ייעודיים שהוקמו לצורך כך.

קמפיין קדימה

בקמפיין הבחירות 2013 פרסמה מפלגת "קדימה" כי אברך כולל מקבל מן המדינה 3400 ש"ח, וביקשה להשוות את שכר החיילים לאברכים. בתגובה לכך בחן צוות "דוסים" את הנתונים והתברר כי בכל שלב בו נקביל את שכר החייל לעומת אברך, בין אם לפני הנישואין, בין אם לאחריהם ובין ביחס לנשוי פלוס ילדים, בכל מקרה מדובר בפער של בין מאות לאלפי שקלים לטובת החייל.

עו"ד רחל גבע פנתה בעניין זה לח"כית דאז רונית תירוש האחראית על הקמפיין, בדרישה להבין על סמך מה הוצגו הדברים. הח"כית הגיבה בנתונים אשר נשלחו אליה, נתונים שאינם חופפים את המציאות. בתגובה שלחה עו"ד גבע מסמך מפורט ובו ניתוח של הנתונים השונים, בה היא הראתה שגם הנתונים אינם נכונים, ובמקביל ההשואה בין חייל רווק לתלמיד ישיבה נשוי אינה הוגנת, אינה נכונה ומטעה. הגב' תירוש לא הגיבה לדברים. במקביל לסיקור ברשת שקיים פרוייקט דוסים, ביקר גם "הארץ" את הקמפיין, ולאחר מכן חדלה מפלגת קדימה מלהשתש בנתונים אלו.

תלוש האברכים

מסמך שהופץ ברשת על ידי גורמים אינטרסנטיים הציג את "תלוש השכר" לכאורה של אברך, ובו בדותות ונתונים שאינם נכונים אודות הטבות לכאורה וניפוח של מספרים שאברכים מקבלים. בתגובה פרסם הפרוייקט את נתוני האמת שכאמור רחוקים מן המוצג במסמך הנ"ל. למרות זאת, "התנועה לאיכות השלטון" פרסמה כמה שבועות מאוחר יותר את התלוש המטעה כאילו הוא נכון.

עו"ד גבע פנתה לתנועה בדרישה להסיר את הפרסום באופן מיידי, משלא נענתה, פרסם הפרוייקט את הפער בין הנתונים לבין מה שהציגה התנועה. הפרסום עורר עניין ציבורי רב, ואחד מחברי התנועה אף שלח תמונה של כרטיס החבר שלו כשהוא קרוע כשהוא אומר "אם זו איכות השלטון שלכם, אני לא בפנים".

יום הזיכרון - מאקו

ביום השואה פרסמו מספר אתרים את תמונתם של בחורי ישיבה ממנגלים בחוסר רגישות בגן סאקר, אלא שבאתר מאקו הגדילו לעשות ופרסמו סקר לגולשים "כיצד יש להעניש את החרדים שעשו מנגל המוני ביום השואה". בדף פורסמו גם תגובות הגולשים המוסתים כגון "צריך לעשות אותם מנגל על האש", "להרוג אחד אחד", "לרצוח אותם בדם קר כמו שרצחו את היהודים", "להכניס לחדר גזים" וכן הלאה. לאחר בדיקה משפטית, הגישו פעילי פרויקט דוסים, תלונה במשטרה בגין מעורבות אתר מאקו בהסתה לאלימות.

אפלייה בשוק העבודה

בעוד הכותרות זועקות "טפילים" "פרזיטים" נאבקים בפרויקט דוסים להציג את העובדות המוסתרות בדרך כלל מהציבור, לפיהם רוב הציבור החרדי עובד, ובפועל אף מופלה לרעה בתהליך חיפוש העבודה ובתנאי השכר.

כחלק מהמאבק הקמנו את פרויקט תעסוקתא, אשר עוסק בשיתוף עם פרויקט "עבודות לחרדים" במציאת עבודות המתאימות למגזר החרדי, וכן במלחמה באפלית חרדים על רקע אמונתם הדתית.

 

קניון רמת אביב

לאחר שהזמר יהורם גאון העיד בתוכניתו כי ראה שומר בקניון רמת אביב שאסר על חרדי לבוש כחסיד להכנס לקניון, דאג פרויקט דוסים להפיץ ולחשוף את הסיפור ולעורר דיון ציבורי נוקב על האפלייה המשפילה.

אם תרצו - מלחמת הפשקווילים

בעקבות מידע מקדים כי פעילים חילונים מתנועת אם תרצו מתכוננים לתלות בשכונות החרדיות פשקווילים הקוראים לגיוס חרדים תחת הכותרת "האחיכם יצאו למלחמה ואתר תשבו פה", דאגו פעילי דוסים לחשוף את תוכניתם בקרב תושבי השכונות, והפיצו כנגד פשקוויל מקביל תחת הכותרת "לא ימוש ספר התורה הזה מפיך".

תוכניתם של פעילי אם תרצו סוכלה, כאשר תושבי השכונות הערוכים, דאגו לגרשם מהשכונות החרדיות, והפשקוויל הנגדי הופץ במהירות ברחבי הרשת.

נשות הכותל

אלפי נשים מירושלים ומערים נוספות הגיעו בראש חודש אב בשעה 6:30 לכותל המערבי בכדי להצהיר אמונים לאלפי שנות מסורת יהודית, להתפלל עבור כל עם ישראל ביום ראש חודש הקדוש, ולהראות לעולם – ול"נשות הכותל" – את הערך המדהים של תפילה כנה, ישרה ושקטה במקום הקדוש ביותר לעם היהודי. נשים המייצגות את הקבוצות השונות בחברה הישראלית-דתית מילאו את כל עזרת הנשים לפני שנשות הכותל הופיעו בשעה 7:00, והתפללו בשקט ובכבוד.

ההתאספות לתפילה על פי המסורת התארגנה במהירות על ידי "נשים למען הכותל", קבוצה שנוסדה בתגובה להסתה המתמשכת של "נשות הכותל". "הן עושות זאת כבר 25 שנה, בעוד אנחנו טרם התקיימנו לפני 25 יום", אומרת רונית פסקין, אחת המייסדות של "נשים למען הכותל", "ועדיין מספר הפעילות שלהם זעום. אני חושבת שזה אומר הרבה לגבי היכן באמת נמצאים רגשות הציבור".

פרויקט דוסים תפעל את השלוחה הישראלית של נשים למען הכותל, דאג להקמת אתר בתוך לילה אחד וכן להקמת מערך מתנדבים אשר עסקו בתרגום התכנים וההודעות לעיתונות, כאשר בהמשך אף יצרנו קשר עם אנשי התקשורת ודאגנו לאספקת חומרים ותכנים לפרסום מאוזן והוגן.

בחירות מונציפיאליות 2013

הבחירות לרשויות המקומיות 2013 התאפיינו לא מעט בניגוח בחברה החרדית ככלי ליצירת הון פוליטי ואלקטורלי. לצערנו, בקמפיין של חלקם מן המתמודדים נשמעו סיסמאות שלא שמענו כלל בעבר, כמו הסיסמא "לעצור את החרדים" שנשמעה על ידי אחת המתמודדות בגבעת זאב, בקמפיין שלווה באמירות בעלות אופי אנטי-חרדי. אנו בפרוייקט דוסים הצגנו את "מפת השנאה", מבוססת מפות גוגל אשר בה צוינו כל המקומות בהם לווה הקמפיין בהכפשת חרדים, מתוך כוונה להעלות למודעות ציבורית את הגל העכור והמסית הזה.

בנוסף, קבוצת חילונים בירושלים שקרא לעצמה "יוצאים מהאדישות" ביקשה להעלות את אחוז ההצבעה בשכונות חילוניות, ולשם כך הם בחרו בקמפיין לא חוקי אשר קרא לאזרחים לצאת ולהצביע תמורת טובות הנאה כמו השתתפות במופעים לכל מי שהציג כרטיס החתום על ידי הקלפי ואשר מעיד על השתתפותו בבחירות. עו"ד מטעמנו פנה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, כבוד השופט סלים ג'ובראן, אשר הוציא באופן מיידי צו מניעה לקיום וביצוע ההטבה הנ"ל.

קמפיין מרצ - יחד נעצור את הגזענות

במסגרת הבחירות לרשויות המקומיות, יצאה הרשימה המשותפת למפלגות מרצ והעבודה בירושלים בקמפיין הסתה תחת הכותרת 'יחד נעצור את ההתחרדות' ובו קראה בעצם להגביל את זכויות הציבור החרדי בירושלים.

בתגובה העלנו קמפיין 'יחד נעצור את הגזענות' במסגרתו עודדנו גולשים לפנות לחברי מרצ בדרישה להסרת הקמפיין הפוגעני, כשבמקביל פנינו לראשי מרצ והעבודה בדרישה לגנות ולעצור את הקמפיין, ולא לתת לפפה אללו המנסה לחפות על כשלונו בפריימריז באמצעות הסתה. הופתענו לקבל תגובות מח"כים שונים, בהם שלי יחימוביץ, המסרבים להתנער מהקמפיין הפוגעני.

הדפסהוסף תגובה

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

‫הגאון רבי חיים קניבסקי: "להצביע למפלגות חרדיות"
הרב שך הורה: לתלות דגל ביום העצמאות
לכל אדם יש סיפור
"בברכת האילנות פעלתי עבורכם בשמיים שיהיו לכם בן ובת"
דן כנר: "הקשר שלי לתנ"ך החל מילדות"
הילולת המקובל האלוקי רבי יצחק כדורי זצוק"ל
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה