תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

הרב ברלנד: "בשבילי זה פורים"

16/09/2014 10:20
הרב ברלנד: "בשבילי זה פורים" (הגדל)

הגה"צ הרב אליעזר ברלנד שליט"א, מבוקש בישראל ודרוש לחקירה בגין האשמות שמאשימים אותו חסידיו לשעבר ● כרגע הוא נמצא באמסטרדם שבהולנד, לשם נמלט לאחר שכמעט נעצר ביוהנסבורג ● בראיון לערוץ 2 הוא פותח את כל סגור לבו, ומסביר למה החשדות נגדו מופרכים: "המילה חשוד באונס זה כזה דבר שלא שייך בכלל, זה רחוק מזרח ממערב" ● צפו בוידאו

 

 

ראש ישיבת "שובו בנים", ומי שהחזיר אלפי אנשים בתשובה, ולו חסידים רבים, מבוקש בישראל לחקירה בעקבות תלונות שהוגשו נגדו במשטרה, ע"י חסידיו לשעבר.

הוא נמלט ממדינה למדינה, תוך ביצוע בריחות נועזות. כרגע הוא נמצא באמסטרדם שבהולנד, לשם נמלט לאחר שכמעט נעצר ביוהנסבורג ע"י שוטרים חמושים. אנשי ערוץ 2 הצליחו לראיין את הרב, בהיותו במלון בהולנד, לאחר ששוחרר ע"י משטרת הולנד, שעצרה אותו בהיכנסו למדינה.

"לפני כמה ימים אתה נוחת כאן בהולנד, ונעצר בשדה התעופה", פותח המראיין.

הרב ברלנד מתחיל לתאר בשטף את רגעי המעצר באמסטרדם: "יוצא מהמטוס, עומדים חמישה שוטרים: 'קיבלנו צו הסגרה, אתה עצור'. אמרתי 'קחו אותי לישראל עכשיו! וזה כתוב! ישר כתבו את זה. קחו אותי לישראל עכשיו. קחו אותי לישראל עכשיו! 'לא, אנחנו צריכים בית משפט, אנחנו צריכים שופט שיאשר את ההסגרה עכשיו'. לא הבנתי איפה אני נמצא, אני נמצא בחלום? פתאום אני... זה חלום! זה כמו עליסה בארץ הפלאות".

"אבל מה לגבי הטענות?", מקשה המראיין, באשר לטענות על מעשים מגונים לכאורה במספר נשים, ביניהם קטינה אחת.

"הלואי, שיטענו עוד, אני רוצה שיהיו עוד טענות", עונה הרב ברלנד. "אני מצטער שיש כל כך מעט טענות, אני פשוט מצטער. כי דבר ראשון, התורה אומרת 'תהיה תמיד נרדף'. אתה רוצה להצליח בחיים? תמיד תהיה נרדף. תגיד 'וולקאם' לכל טענה".

"לרב יש חוש הומור", מעיר המראיין.

"לא, אני באמת, אני רק צוחק, אני... בשבילי זה פורים, אני כבר שנתיים בתוך פורים, בתוך התחפושות", אומר הרב ברלנד בתגובה.

והוא ממשיך במהירות: "אני לא מבין, אני לא מבין את נוסבאום (=הכתב משה נוסבאום, ערוץ 2). אדם שהערכתי אותו כל החיים, ואהבתי אותו כל החיים, אהבתי לשמוע אותו, את התכניות שלו, פתאום אומר, 'הרב' (=מתכוון לעצמו) חשוד באונס, וזה משהו ששמעתי שלוש פעמים שהוא אומר, 'הרב חשוד באונס', רב בישראל. אני הבנתי שזו טענה נגד התורה, נגד הדתיים. אני יודע שערוץ 2 מגן על הדת, מגן על היהדות, ופתאום טוענים נגד רב כדי שאנשים יפסיקו לחזור בתשובה, כדי שאנשים יגידו שגם הרבנים מלוכלכים בכאלה דברים. אבל המילה חשוד באונס זה כזה דבר שלא שייך בכלל, זה רחוק מזרח ממערב, קח את המרחק לשבתאי, לאוראנוס, נפטון, פלוטו, היום כבר החלליות הגיעו לעשרה מליארד קילומטר".

המראיין שואל: "אז למה ברחת?"

"יש לי שליחות בעולם לעצור את ההתבוללות", אומר הרב במהירות. "אנשים נשואים לגויות, וזה 70 אחוז בסקנדינביה, פה זה 50 אחוז..."

"אבל בכל זאת, ידעת שמשטרת ישראל מחפשת אותך", מקשה המראיין.

"כן", הרב ברלנד ממהר להעביר נושא, "הם באו לי 30 חמושים עם רובים מכוונים, שתי חופות שעשיתי. עשיתי ביוהנסבורג ארבע חופות, בחופה השלישית הגיעו כבר 4 חמושים, מישהו הלביש להם את ה... ושלח מישהו שדומה לי, והמשטרה לקחה את הזה שדומה לי. ואחרי זה הם באו לחתונה השניה".

המראיין לא מוותר: "הרב, אני לא מצליח כנראה להסביר את עצמי. אני אנסה. אני אומר, שאתה ידעת שמשטרת ישראל מחפשת אותך בקשר לטענות..."

הרב קוטע אותו: "וודאי שאני ידעתי, אני ידעתי הכל, ידעתי את הכל ואמרתי וולקאם שיחפשו אותי, הנה הגעתי להולנד, שיבואו עכשיו משטרת ישראל להולנד, שישלחו עשרה נציגים, שיבוא שר המשטרה ויפנה לשר המשפטים: 'אני רוצה להסגיר את הבנאדם הזה'. ששר המשטרה... אני אשלם לו את הכרטיס! אני מוכן לתמוך בערוץ שלכם! אני הולך לעשות עיסקה בעוד יומיים, מגיעים אנשים מאנטוורפן לכאן, לאמסטרדם, עיסקה של 3.5 מליארד דולר, כשהעיסקה תיגמר אני יגיד לכם את כל הפרטים. כשאני רואה, אנשים יבואו לכאן, יבואו לאמסטרדם, נשב כאן בשולחן, אני אשלם את החדר בשרתון, וכל אשה תבוא מולי, אדרבה, אני אשלם לה את הכרטיס! אני אשלם לה את הכרטיס! תבוא אשה מולי, אתם תהיו נוכחים כאן, ואני אדבר איתה אישית: מי את, מה את, מתי ראיתי אותך... בכלל, שום אשה לא נכנסת אלי בלי אבא, בלי אמא, או בלי אח, או בלי שלושה גבאים, אין דבר כזה שאתה מקבל אשה ככה... מה אנסתי? הייתי איתה במיטה?"

המראיין שואל שוב: "אבל החשדות נגדך הם לא חשדות על אונס. מה לגבי יתר הטענות שקיימות נגדך"?

הרב ברלנד נסער: "אז הכל שקר! אם אתם יכולים להגיד שאנסתי אשה, לקחת רב בישראל, היום כבר קרוב לגיל שמונים, אין לי כוח גברא, אין לי כלום, אין לי שייכות לדברים האלה בכלל, אני כבר מגיל 50 איו לי כח גברא, אין לי כבר שום ייחוד לא עם אשתי וכל שכן שלא עם אשה זרה, ועכשיו באים אנשים הזויים, ואומרים 'אני ראיתי איך שהוא אונס אשה'! איפה האשה הזאת? למה היא לא מתלוננת? מה, היא מפחדת? שתגיד למשטרה, 'אני מפחדת, תחביאו אותי באיזה מקום'. אחת התלוננה על קלינטון, אז היא קיבלה הגנה משטרתית. זאתי שהתלוננה על קלינטון, לכן הוא בסוף פיטרו אותו מראש ממשלה. העיקר שנתיים היה משפטים. כל אשה נכנסת לשתי שניות, מקבלת ברכה והולכת, והיא נכנסת עם אבא שלה, עם אמא שלה, עם אח שלה, עם הדוד שלה שמביא אותה, ואף פעם לא נכנסה אשה לבד אלי! לא היה דבר כזה! אין דבר כזה שאשה תיכנס לבד! או שאשתי נמצאת, או שהבת שלי נמצאת, או שהיא באה עם הבת שלה. שום אשה שתבוא... שתבוא האשה, ויבוא המלווה שלה ונגיד לה את הדברים האלה. שום אשה בחיים לא נכנסת אלי לבד!"

"אתה יודע שהקרב המשפטי שלך לא הסתיים, ישראל הודיעה במפורש שבכוונתה לבקש את ההסגרה שלך לישראל", מעיר המראיין לסיום.

"הלואי שיביאו אותי לישראל, הלואי! העורכי דין לא מרשים לי לחזור", אומר הרב ברלנד כשהוא נסער.

עו"ד שרון נהרי, המלוה את הרב ומשמש כפרקליטו, אומר כי אין שום סיבה לעצירה של הרב ברלנד. "בלי להקל ראש כהוא זה בסוג העבירות, למרות שמדובר ברף התחתון של סוג העבירות האלו, תוך שהרב מכחיש אותן כמובן, בכל זאת - בסוג עבירות כזה לא נעצרים, לא בישראל ולא בהולנד" אמר, והוסיף כי "אין שום סיבה שאדם יישאר פה עצור חצי שנה או שנה עד שננהל את הליך ההסגרה, כשבמדינה שלו ובמדינה הזו לא נעצרים מלכתחילה".

גם איש העסקים ירון ימין, מלווה קבוע את הרב, ונחשב לאיש סודו. בראיון לערוץ 2 הוא אומר "הרב חף מפשע ואין למשטרה שום דבר נגד הרב, מלבד מספר טענות של מספר אנשים שמתנכלים לרב בצורה עקבית. אני לא רואה ולא חושב שיש איזשהו חומר ראייתי נגד הרב. העובדה לכך היא שביום שישי האחרון הרב שוחרר".

צפו בוידאו:

 

הדפסהוסף תגובה

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

‫הגאון רבי חיים קניבסקי: "להצביע למפלגות חרדיות"
הרב שך הורה: לתלות דגל ביום העצמאות
לכל אדם יש סיפור
"בברכת האילנות פעלתי עבורכם בשמיים שיהיו לכם בן ובת"
דן כנר: "הקשר שלי לתנ"ך החל מילדות"
הילולת המקובל האלוקי רבי יצחק כדורי זצוק"ל
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה