תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

אתר חדש לערוץ 'יהדותון' המצליח

1/02/2015 04:15
אתר חדש לערוץ 'יהדותון' המצליח (הגדל)

מידי פעם אנו נחשפים לקליפ נוסף מבית היוצר של 'יהדותון', הערוץ שהתמחה ביצירת סירטונים מרהיבים המלמדים יהדות בדרך שונה ומסקרנת ● השבוע הושק אתר אינטרנט חדש לערוץ, ובו סרטוני המצוות לפי קטגוריות, תמונות מאחורי הקלעים ועוד ● וגם: כיצד יוצרים את הוידאו?

אחת למספר שבועות נחשפים ב'כדורי.נט' קליפים מרהיבים מבית היוצר של 'יהדותון'.
 
השבוע הושק אתר אינטרנט חדש לערוץ החדשני, ובו סרטוני המצוות לפי קטגוריות, תמונות מאחורי הקלעים ועוד.

כיצד יוצרים את הסרטים המרהיבים?

המצלמות איתן מסריטים את הסרטונים הן הטובות ביותר שיש. המצלמה שזכתה ללוות את הערוץ היא מצלמת ARRI ALEXA – בה מצלמים גם סדרות טלוויזיוניות וסרטים הוליוודיים. יחד עם המצלמה נלווה לעיתים 'מסוע' עליו היא יושבת בסצנות של תזוזה. בצילומים מסוימים מעלים את המצלמה גם על מנוף.

התאורה תופסת מקום משמעותי מאוד ביצירת סרטון. כדי לתת את התחושה והמראה הנכונים צריך להשקיע הרבה באווירת המקום, ורק תאורה נכונה מצליחה ליצור אווירה מושלמת.

לסצנות מסוימות צריך להאיר את הבית באור יום, לשם כך יש להדליק לא פחות מ-30 פנסים שמוצבים בכל מקום אפשרי בבית. יצירת אווירה פסטורלית לסצנה אחרת, תתאפשר רק אודות להצבת הפנסים במקומות מתאימים והסדרת עוצמת התאורה שלהם – מלאכת מחשבת של ממש.
הצבת הפנסים ותכנון התאורה הם לא תוכנית של הרגע האחרון, אלא דורשים תכנון מקדים. במשרדי חברת ההפקה יושבים על תמונות הבית ומתכננים בדיוק היכן יעמוד כל פנס ובאיזה קטע של הסרטון.

ואי אפשר בלי הסאונד: מה הקשר בין המזון שבמקפיא בבית בו מוסרט הסרטון, לערוץ יהדותון? כבר תראו. ולא, זה לא בגלל שצוות ההסרטה זכו לטעום ממנו, אין זמן אפילו לאכול סנדוויץ'…

הסאונדמן הוא וואדים יגרמן. איש סאונד מקצועי ועקשן. רוצה רק את האיכות הטובה ביותר שיש. לשם כך הוא מגיע עם ציוד הסאונד האיכותי והמקצועי ומתחיל מיד לעבוד ולהכין את הבית להקלטת הסרטון. כעת השחקנים עוד לא מעניינים אותו. הוא מתחיל את עבודתו במטבח שם הוא מנתק את המקררים – שקולם אולי עלול חלילה להישמע מעט בסאונד. מזל שיש לצוות שעונים על היד (למרות שלא עובדים ביהדותון לפי שעות אלא ביממות…) אחרת לא ידעו מה השעה. וואדים מוציא את הבטריות של שעוני הקיר כדי שלא יתקתקו. מי יודע, אולי יישמעו חלילה בהקלטות. בקיצור, עם וואדים הסאונד שקט מאוד. נקי ואיכותי.

את תפקיד המסריט, האיש הממונה על ההנצחה, ממלא דוד אוריאן מחברת "עולם ומלואו". ידו המקצועית אמונה על ההסרטה, ומניסיון העבר, היא אף פעם לא אכזבה.

עבודת הצילום לערוץ יהדותון היא מאתגרת מאוד. דוד מספר לנו על עבודה מטורפת, כשבמקום לצלם סרטון ביום כמו בכל צילום 'נורמאלי', ביהדותון הדברים מתנהלים אחרת: 4 סרטונים מצפים לו ביום עבודה רצוף. יום? לא בטוח. דוד מעיד על 'יום' עבודה ארוך של 26 שעות ברצף בהסרטות לקליפ חנוכה. "שלחנו את השחקנים הביתה לאחר שהסרטנו אותם, כדי שילכו לישון, ונשארנו להסריט השלמות של חפצים וסביבה". יום הסרטה הוא יום מטורף ללא מנוחה. כמעט ללא אוכל – למי יש זמן לפרטים 'הקטנים' האלו?

הדרישות הגבוהות של מנהלי הערוץ לאיכות הטובה ביותר, לא מוסיפות לו דקות של מנוחה – הוא מעיד.

"לפני שמסריטים סרטון, צריך להגיע למקום להכין את הכול: התאורה, המצלמה, הסאונד וכו'. תמיד אנחנו אלו שעוזבים אחרונים את המקום.

כדי לתכנן את הצילומים אנו מקבלים את התסריט, מפרקים אותו לחלקים ובונים אותו במיוחד עבורנו: פה צריך תאורה כזו ולכן יש להעמיד פנס כאן, כאן צריך לראות את השחקן מקרוב, כאן מרחוק, כאן את הפנים עם קצת גוף, כאן את הילדים וכדומה. כל פרטי הצילום מתוכננים עד לפרט האחרון לפני הצילומים בפועל.
"הסרטת סרטון לוקחת 5 שעות, מתוכן אנו מוציאים את רגעי האיכות המסתכמים ב-3-4 דקות בלבד" הוא מספר.

-מה התחושה שלך כשאתה מסריט סרטונים כאלו?
"אני מרגיש תחושת שליחות גדולה. אנו מתעסקים עם פרויקט בינלאומי שמגיע למאות אלפי יהודים ברחבי העולם. האחריות גדולה, והסיפוק גדול עוד יותר".

העריכה

לא יכלנו שלא לשמוע כמה מילים מאהרון אוריאן, מנהל חברת ההפקה והבמאי, על אחד הפרויקטים החשובים בהם מתעסקת חברתו.

"אנו בצוות העריכה מתכננים בדיוק מה יהיה בכל שניה בסרטון הסופי ובהתאם לכך אנו באים

ליום ההסרטה.

"על מנת ליצור כל חלק מהסרטון בצורה הטובה ביותר, אנו מסריטים אותו כמה פעמים ולאחר מכן שולפים ממנו את הטוב ביותר. כך אנו עושים בכל חלקי הסרטון, בהתאם לתכנון המקורי".

השלב הבא הוא עיבוד החומר. שעות רבות של עריכה במעבדה נדרשים כדי שכל סרטון יצא ברמה מעולה: חשוב לבדוק שהקטעים נחתכו כמו שצריך, צריך להוסיף גם מוזיקה, כתוביות, תיקוני צבע ו'פינישים' לצבע ולסאונד. "ומה גם" – מעיר אהרון – "שהתיקונים ביהדותון מורכבים יותר מכל תיקונים של סרטון אחר, כי מעבר לתיקונים המקצועיים יש גם תיקונים שקשורים לתחום ההלכתי".

לאחר שהסרטון מוכן כמעט באופן סופי, הוא נשלח על ידי צוות הערוץ לרבנים הבקיאים בתחום ההלכתי עליו נסוב הסרטון, אך בד בבד כאלו שגם יבינו את הצופים ויצליחו להיכנס למשקפיהם.

-איך התחושה להיות המפיק של הערוץ?
"קודם כל, שליחות. רצון הרבי מליובאוויטש שהתורה והמצוות יגיעו לכולם בכל הכלים והמדיות האפשריות. התחושה הזו גורמת לעבוד על זה בכל הכוח, הרבה יותר מאשר בפרויקט רגיל. אנחנו מגיעים ליום צילום עם הרבה אנדרנלין בשאיפה להביא עוד דבר טוב לעולם".

מי לא מכיר את השחקנים המוכשרים והמוצלחים האלו? כמה טבעי היה אם כן לחבר את אותם שחקנים מוצלחים לפרויקט המוצלח של ערוץ יהדותון…

בואו עמנו לפגישה קצרה עם עודד מנסטר והילה עופר – ה'פנים' של הערוץ. לא תתחרטו.

עודד מנסטר

עודד, כבן ארבעים, הוא שחקן צעיר, רענן ומצליח כמו בחור בשנות העשרים.

מנסטר גדל כילד דתי לאומי בבני ברק. את שירותו הצבאי עשה כחייל קרבי בגולני. לאחר השירות, למד משחק בבתי הספר הטובים והמפורסמים ביותר. עודד לקח קורסים בתיאטרון וקולנוע, ולמד בסדנת משחק אצל מאמנים מומחים. כיום, הוא מלמד משחק ובימוי באוניברסיטת תל אביב ובבתי ספר למשחק.

הרקורד המקצועי שלו ארוך מאוד: הנחה תוכניות טלוויזיה, השתתף בסדרות טלוויזיוניות רבות וכיכב בפרסומות של חברות גדולות כמו: סנו, אגד, תנובה, בזק סלקום ועוד. בשנת 2001 זכה בפרס שחקן הדרמה הטוב ביותר. לא פלא שעודד התרצה בשמחה להשתתף במשחק בסרטי היהדותון. למה לא להוסיף עוד משהו טוב למוניטין?

 

-אתה שחקן ברמה לאומית. שיחקת בסרטים רבים ומפורסמים שכל ישראלי מצוי מכיר. מה התחושות שלך כשאתה משחק עבור ערוץ יהודי מוצהר כמו ערוץ יהדותון?
"אני בא מבית דתי והערכים והמצוות האלו לא חדשים לי. אני מרגיש תחושת שליחות גדולה לשחק בסרטונים כאלו ואני שמח מאוד שבמסגרת המקצוע שלי אני יכול לתרום להפצת תורה ואור ברבים. זוהי זכות גדולה מאוד עבורי".

-האם יצא לך לקבל תגובות מאנשים שראו את הסרטונים?
"בוודאי. פגשתי ברחוב כמה וכמה אנשים שאמרו לי שראו אותי בסרטונים ובזכות זה הם נטלו לולב או אמרו תפילת הדרך. ודרך אגב, הם לא היו נראים מבני ברק או ממאה שערים…".

-מילה של עודד, על צוות הערוץ וההפקה.
"משפחה".

-אתה שחקן טוב…
"זה אמיתי. התחברתי לחבר'ה. פשוט כיף לעבוד איתם".

הילה עופר

הילה, בת 38, תושבת המושב מכמורת שבמרכז הארץ. לאחר השירות הצבאי החליטה להיכנס לתחום המשחק, ובטרם סיימה את לימודיה החלה כבר לשחק בתיאטרונים. את הקריירה שלה עשתה בעיקר בתיאטרון הבימה והקאמרי, אך גם בסדרות טלוויזיונית מפורסמות. היא מככבת גם בפרסומות של חברות גדולות מוכרות כמו בנק איגוד וסיאמנס.

-כאישה שאת כישרונה מנצלת בתחום התיאטרון, כיצד את מרגישה כשאת משחקת בסרטוני יהדותון?
"בכל פעם שאני משחקת, אני מנסה, ואף חייבת, להתחבר לדמות אותה אני משחקת, על מנת לבצע את העבודה בצורה המקצועית ביותר. גם במשחק האישה בערוץ יהדותון, אני מחפשת בתוך עצמי את האישה אותה אני אמורה לייצג בסרטון.

לצורך המשחק בסרטוני הערוץ אני מתחברת לצדדים העמוקים שבי. אני מרגישה שאני צריכה לשדר דמות שמחוברת לרוח, לשחק אישה שמתנהלת מתוך מקום של אמונה עזה ושל נחישות. מתוך מקום של עומק ומשמעות.

אני צריכה גם להתלבש בלבושיה של אישה דתייה – מה שמגביל את התנועתיות שלי ומכניס אותי לתחושה שאכן כל צעד בא לאחר חשיבה, ושלכל תנועה יש משמעות. אני חשה שכל דבר צריך להיעשות עם נשמה, בשקט ובכבוד".

-מה דעתך על ההפקה וצוות הערוץ?
"נדהמתי לראות אנשים צעירים ומוכשרים בטירוף. אנשים שכיף לעבוד איתם. ההפקה נעימה, מקסימה, והכול מתקתק כמו שעון".

לכניסה לאתר "יהדותון" לחץ כאן.


 

הדפסהוסף תגובה

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

‫הגאון רבי חיים קניבסקי: "להצביע למפלגות חרדיות"
הרב שך הורה: לתלות דגל ביום העצמאות
לכל אדם יש סיפור
"בברכת האילנות פעלתי עבורכם בשמיים שיהיו לכם בן ובת"
דן כנר: "הקשר שלי לתנ"ך החל מילדות"
הילולת המקובל האלוקי רבי יצחק כדורי זצוק"ל
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה