תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

מזל דגים, חודש אדר

1/03/2012 18:20
מזל דגים. דואר ישראל (הגדל)
מזל דגים. דואר ישראל

נולדת בחודש אדר? לפניך ניתוח אופי מקיף ומעמיק, לבני מזל דגים - חודש "אדר" ● תוכל/י לקרוא גם על התאמה בין זוגות, במקרה שאחד מבני הזוג נולד בחודש אדר ● וגם: הסבר על- הקבלה על מזל דגים ● אסטרולוגיה קבלית יהודית - לקרוא ולהחכים


כבר בספר היצירה, מיוחס לאברהם אבינו, מרומז שחודש אדר הוא מזל "דגים": "המליך אות ק' בשׂחוק (=שמחה)... וצר בהם דגים בעולם ו[חודש] אדר בשנה...".

 

חודש אדר הוא החודש השנים עשר והאחרון בגלגל המזלות ולכן יש לו תכונות מיוחדות, שכן הוא המאסף של המזלות ושל הכוחות שלהם, החיוביים והשליליים כאחד. מזל החודש הוא דגים. הדגים מהווים סמל להגנה מעין הרע, וכך גם לבני המזל יצא שם של כאלה שעין הרע לא דבקה בהם. במילה דגים מופיעות אותיות גד, מזל, והן סמל הברכה במקום שסמוי מן העין.

 

מזל דגים שייך ל"יסוד המים", והמקובל הרב חיים ויטאל זצ"ל כותב שהמאפיין העיקרי של "יסוד המים" הן ההנאות והתאוות. התאוות נותנים הנאה וסיפוק אמיתיים לאדם, אלא רק הנאה רגעית וזמנית, הם נמשלים לשותה מים מלוחים אשר מרווים את צימאונו לרגע, ולאחר מכן נעשה יותר צמא. קחו לעצמכם הנאות רוחניות אמיתיות, ותזכו ל"שמחה", שהיא תכונת החודש, כפי שמובא בספר היצירה.

 

"יסוד המים" הוא עולם הרגשות והאינטואיציה, ואכן בני מזל דגים מתאפיינים ברגישות גבוהה. החורף, כמו כל עונה אחרת, נחלק לשלושה חודשים, כשכל אחד מהם מקביל לפי הקבלה לכוח אחר – קו ימין (גדי), שמאל (דלי) ואמצע (דגים). מכאן החיפוש התמידי של מזל דגים אחר איזון.

 

עפ"י חכמת הקבלה כל אחת מעונות השנה מיוצגת ע"י אחת מאותיות שם הבורא, יהו"ה: האביב ע"י האות י' וכן הלאה עד החורף המיוצג ע"י האות ה', המסמלת את העולם שלנו. בעונת החורף שולט יסוד העפר, שמסמל את הרצונות הארציים שלנו, חוסר ורעב. לכן, לבני מזל דגים יש נטייה לתחושה של חוסר והרגשת קורבן. ואולם, הצד האחר של אותו כוח יכול להוות כוח חיובי, שמוביל אותם להילחם עבור מה שחשוב להם.
 
על- פי הקבלה המים מציינים 'חסדים', ואכן בני מזל דגים הינם טובי לב ונדיבים יותר מכל המזלות, מקריבים הרבה למען אחרים עד כדי התעלמות מצרכיהם האישיים.

 

חודש אדר מושפע מהאות ג' השולטת בכוכב צדק (השולט בחודש זה), ומהאות ק' השולטת במזל דגים. האות ג' יצרה את כוכב צדק השולט במזל דגים ובמזל קשת, המזלות של חודש אדר וכסלו שבהם נחגגים חגים המסמלים את כוח הנס – חנוכה ופורים. האות גימל פירושה גם "גומל דלים". זהו כוכב שמשפיע מזל ושפע, וזו אחת הסיבות לכך שהדגים הם סמל ההגנה מעין רעה ולשפע. השפע שמשפיע כוכב צדק מתבטא בתכונות של טוב לב, נתינה ברוחב לב ונטייה להקרבה למען הזולת.

 

המקובלים מסרו לנו את הפרק בתהילים המתאים לכל מזל, והמתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. הפרק בתהילים המתאים לבני "מזל דגים" הינו פרק קכ"ו: "שיר המעלות בשוב ה` את שיבת ציון". סגולה מהזוהר לפתיחת מזל דגים היא קריאת "ביום שנים עשר יום" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז פסוקים עח-פג).

 

אשה שנולדה במזל דגים - תכונות ואופי

 

נפטון, פלנטת היופי והמסתורין, שולט בה. היא נשית בתכלית, חושנית, אינטואיטיבית ומגיבה. כושר האבחנה שלה לגבי הזולת תורם להבנת הצרות של זולתה. לעולם לא תעמוד מן הצד להסתכל פנימה; דומה שהיא באמת מתנסה במה שהאדם האחר מרגיש, ונענית לאמת הפנימית יותר מאשר למראה החיצוני. חלילה לך לנסות להונות אותה, היא נתברכה בכושר מאגי לפלוח את האמת ולראות מה מסתתר שם בפנים.
  
מכיוון שרגישה היא בצורה יוצאת דופן, היא נמשכת מאוד אל עולם המסתורין, גם הניסיון הוכיח כי תחושות פנימיות מסייעות לה לחיזוי העתיד.
  
הילת המסתורין שלה עלולה לאחז עיניים. נכון הוא שניחנה בסגולה משונה ומרתקת, המושכת אנשים בלי יוצא מן הכלל, אבל ביסודה היא תלותית, ומסוגלת להיצמד כבצבת לאדם שהוא במרכז חייה.
  
היא זקוקה לחיזוק תמידי מבעלה, שאמנם נאהבת היא. בתמורה תשלם לבן זוגה מן האוצרות הבלתי נדלים של אופייה החושני.
  
על הסגולות החיוביות של מזלה נמנית לא הפעילות, אלא חלומות ושאיפות. היא מרחיקה עצמה מן העולם הרעשני של תחרות ומאבק. במלחמת הכוחות, יהיו דרכיה מעודנות. יש לה כישרון נדיר להגיע סחור-סחור לאנשים הרצויים לה, בפרט החשובים ובעלי ההשפעה שבהם. מכיוון שהיא נראית תמימה וחסרת ישע, מעוררת היא בהם את היצר החסותי, הרצון להגן עליה.
  
היא מתאהבת מהר מדי, ולעיתים היא מבזבזת זמנה עם הגבר הלא-מתאים, בפגישות מיותרות עם בחורי ישיבה, שמסתיימות ללא תוצאה מעשית. אפילו כשהיא מאושרת בנישואיה, נוטה היא לפזול הצידה מחוץ למסגרת הנישואין, ועליה לרסן את עצמה לבל תחטא ח"ו.
  
היא כנה, וביטויי האהבה לבעלה - מעודנים, נבונים ומשובבים.
  
לרוב, היא מתחתנת עם גבר עדין ואדיש למדי. היא מרגישה הכי בטוחה עם גבר שכזה. אבל בחיי ההזיות הקודחות עורגת היא לבעל מטיפוס שונה, מזיגה של לורד ושודד-ים, לגבר שיש לו הילה רומנטית. עליה להפנים כי בעלה הוא האחד והיחיד, הכי טוב בשבילה, ולא להניח לעצמה לשקוע בהזיות.
     
היא שחקנית המסוגלת לגלם כל תפקיד. היא עשויה לשחק תפקיד זה כל כך טוב, עד שקשה להבדיל בין אישיותה האמיתית לבין זו המלאכותית - לגלות את האישה שמאחורי המסכה. עם כישרון כזה ועם חיי פנטזיה פעילים, ברור שהיא מסוגלת להצליח בקריירה של תיאטרון, ולככב בהופעות לנשים חרדיות.
 
אישה "דגים" היא רעיה טובה ואוהבת, כי נתברכה בסגולה הנדירה להעניק אושר לכל הסובבים אותה. היא בעלת-בית טובה, אוהבת ילדים, אם גם נוטה היא לפנקם. היא גם מצטיינת בטיפול בחולים. נשים רבות שנולדו במזל "דגים", נעשות רופאות ואחיות מצוינות.
  
לרוע מזלה, יש ומשהו מעוות שבמזגה גורם לה שתבחר בגבר בלתי מתאים, והיא חוזרת שוב ושוב על שגיאתה. יש והיא עושה רושם שנועדה לאכזבות בענייני הלב. זה עלול להיות מסוכן, כי המאזן הרגשי ההפכפך שלה אינו סובל תקופות ממושכות של לחץ ומצוקה - דבר שבקלות יכול להביאה להתמוטטות עצבים.
  
היא אינה מעשית ואינה מבינה בענייני כספים. היא מעניקה מתנות בכדי לקנות את ההכרה שלה היא נכספת. אנשים נחותים מושכים אותה, כי היא חשה את הצורך שלהם בהבנה ובעזרה. תעשה טובה לכל מי שמבקש ממנה, ובלבד שמאמציה יוכתרו בהערכה. לעיתים קרובות היא מציבה תקנים גבוהים מדי ולא בני-השגה לגבי הקרובים אליה, ותאמין בהם עד שהנסיבות ממש יכריחו אותה לחדול מן האימון. ואזי הישמרו לכם - היא עלולה ליהפך לנקמנית.

 

גבר שנולד במזל דגים - תכונות ואופי

 

הוא נוטה להישלט ע"י תאוותיו, ולכן דרוש לו עבודה עצמית מוסרית רבה. הוא אמוציונלי ובלתי-יציב. יכולה את לצפות ממנו לבלתי-צפוי. תמיד נמשך על-ידי דחפים נוגדים - סמל מזל ה"דגים" הוא שני דגים השוחים בכיוון הפוך. הוא אישיות מלאת סתירות, המחליטה לעשות משהו מסויים ועושה משהו אחר.
  
לרוב, הוא רגיש לגבי הסובבים אותו, ויש בו משיכה מגנטית עמוקה ובלתי מודעת. מטבעו הוא חמים ומגיב, אינו רואה את האנשים כמות שהם אלא כפי שהיה רוצה שיהיו. נמשך במיוחד לנשים חושניות, בפרט אם יש להן נטיה שתלטנית. הוא מכבד את אשתו, ויסלח לה אפילו על ביזוי, כי רואה הוא אותה כשאדם שאינו מסוגל לטעות.
  
אם כי נוהה הוא תמיד אחר שינויים והתרגשויות, הוא עורג ביסודו ליציבות נפשית.
  
הוא חלמן החולם תמיד חלומות בלתי מציאותיים. האהבה חייבת להיות רומנטית- ליל ירח, שושנים ושירה- אבל משמעה גם בית וסיפוק נפשי וביטחון כלכלי.
  
אל תצפי ליותר מדי נאמנות, אין זה מטבעו. הוא פתוח מדי להשפעות. לזמן-מה ישכנע עצמו שיש מי היודע מה טוב בשבילו, ויתוונו אל הדרך הרצויה. ולפתע, המצפן הרגשי שלו פונה לכיוון אחר לחלוטין בהשפעת משיכה מגנטית חדשה. לגביו, הרי זו מלחמת היצר בהתגלמותה.
  
איך אפשר לחיות עם גבר הנתון כל כך לחיי רגע? היי מוכנה להעניק לו אותה השפעה מאזנת ויציבה, הנובעת מאהבה שאין לה עוררין. בעיניו האהבה היא הכוכבים והרקיע האין-סופי, את חייבת להפוך אותה לגג שמעל לראשו. אם את מסמלת בעיניו יציבות בהתגלמותה, יכולה את להיות בטוחה שיחזור אלייך. זו התכונה הנחוצה לו בחייו.
  
ואולם, אין הוא הגבר הנשוי הטיפוסי. גם אם אישה גוררת אותו לחופה, מישהי אחרת בוודאי תצוד את עינו במוקדם או במאוחר. בעיניו הנישואין היא דלת מסתובבת המובילה לחופה ולגירושין גם יחד, ולכן עליו לעמול קשה על מנת שלא להסתכל על אשה אחרת ח"ו, וכציווי התורה "ולא תתורו אחרי לבבכם ואחרי עיניכם".
  
הוא חושני, אינטליגנטי, יצירתי להפליא. בן-לוויה משובב ביותר. גבר זה אוהב לנסוע במחלקה ראשונה. בזבזן ללא תקנה, אינו חושב על יום המחר. הוא מפנק את עצמו וגם אותך, מבלי שישעה למחר. הוא ירעיף עלייך מתנות יקרות, בושם ובגדים.
  
בהיותו נוח להתרשם, הוא מסגל לעצמו על נקלה גישות והרגלים של אחרים. אם המה נחמדים, יהיה הוא נחמד.
  
כש"דגים" נמצא בסימן חיובי, הוא נהנה מן הרגישות הטבועה בסימנו: מסוגל הוא להיות אידיאליסט, מקריב עצמו, מלבב. ינצל את סגולותיו העילאיות כאמן יוצר, כסופר, מוסיקאי או שחקן. אבל אין הוא כה יעיל בתור איש עסקים. אחת הסיבות היא שהוא מעדיף לעבוד לבדו; סיבה שניה- הוא סולד מפני עבודה קשה. במרבית השטחים המחייבים מאמצים ויוזמה, אם רוצה אתה להצליח, חייב הינך לנקוט תחילה בדרך הקשה. החוש בטבעו של "דגים" מוביל אותו אל הדרך הקלה. אין בו גישה מעשית, כושר ארגון ודינמיות, האופייניים לביצועיסט מצליח. העבודה המתאימה לו ביותר תהיה בשטח היצירתי: פרסום, יחסי-ציבור, אמנויות או כל מקום אחר, שבו הרעיונות חשובים יותר מן ההתמדה במימושם. הוא הטיפוס המעדיף הרהורים על פעולה. נוטה לדחות דברים, קשה לו להתחיל.
  
אם גם ניחן בכושר ביטוי, קשה לו לדייק בדיבור. הוא ישתמש בכושר הביטוי כדי להימנע מקביעת דברים מילולית פשוטה. לעיתים רחוקות יעליב במילים, אבל העובדים איתו לרוב אינם יודעים היכן הם עומדים ביחס אליו. הוא חמקמק. בסופו של דבר תגלו שאין לו השקפות מוצקות וברורות. הוא יאזין לך בארשת אהדה כנה ובעניין רב, אבל כל אותו זמן נתונה דעתו למשהו אחר לגמרי; הוא נמצא הרחק ממך, בוודאי הוא הוזה בהקיץ. לא שעובדה זו תבלוט לעין- הוא מנוסה מדי בהסתרת דברים, במלאכת המשחק. מסוגל הוא לגלם תפקיד של מאזין יותר טוב מכל אחד.
  
ביסודו, אין לו ביטחון עצמי והוא זקוק לתמיכה מאחרים כמו מים מן הבאר.

 

מה יכבוש את לבו של בן מזל דגים?

 

ה"דגים" יימצאו במרכזו של אירוע חברתי, לרוב מוקפים מעריצים. קסמם האישי וטבעם הנינוח מושכים אליהם את הזולת. אכן, אם ה"דגים" לא יזכו בהערצה, הם בוודאי יזעפו בפינה.
  
הערת פתיחה טובה תהיה חוות-דעת על ספר תורני חדש, סרט וידאו חדש של הרב יצחק פנגר, או כל אמנות אחרת. זה מרתק אותם, כי כולם (יהיה מקצועם כאשר יהיה) רוצים להיות שחקנים בסרטים חרדיים של גרובייס, או סופרים ואמנים.
  
דרך אחרת לרתקם: להתחיל לשוחח על עולם המסתורין- בפרט כל דבר הקשור בגלגול נשמות. גם אלה שאינם מאמינים בכך ממש יקדמו שיחה כזאת בהתלהבות.
  
ברגע שהתחלתם לשוחח, יש לאפשר לו לנהל את השיחה. אם אין הנושא מוכר לך, ישתוקק "דגים" להסביר לך- הוא כל כך להוט להראות את המידע שלו.
  
מפגש ראשון? רצוי להציע ביקור בבית מדרש של נחנחים. הוא אוהב לרקוד. אולי אפילו כדאי לך לנצל את להיטותו לעולם המסתורין ולהציע צפיה בהוצאת דיבוק ע"י הרב דוד בצרי, וכדומה.

בכל פגישה איתו אין לשכוח לחלוק לו מחמאה. הוא משווע לחיזוק ה"אגו".
  
אין להציע משקה חריף. ל"דגים" ישנה תשוקה לנוזלים, החל ממים צוננים ועד לתה חם, אבל המשקאות החריפים מסבכים את חייהם. במזל זה יש אלכוהוליסטים יותר מאשר בכל סימן אחר.
  
יש להם הרגלי אכילה בלתי תקינים, כך שתעשו להם טובה, אם תשגיחו עליהם בשטח זה. בריאותם קלושה במקצת, תוכלו לעזור להם להיפטר מהרגלים רעים אלה. נקטו עמדה חיובית ואפילו נלהבת, למשטר בריאות, עודדו אותם לרפואה מונעת. לא זו בלבד שתתרמו לבריאותם הטובה ולאושרם, אלא גם תמלאו את הצורך, הגלוי למדי שלהם, למצוא לעצמם אדם שיגונן עליהם וייעץ להם.
  
אם אתה מגיש מתנות, הרי שאישה "דגים" אוהבת צבעי ים: ירוק בהיר, וכחול-ערפל. היא נמשכת לבגדים ורבידים בצבעים כאלה. בשבילו, קני ספר של סיפורי צדיקים של יאיר ויינשטוק, ספר מתורת המסתורין, שירה וכו'. 

 

מה אסור לעשות לבן מזל דגים?
  
להזניח אותו כשנמצאים בחברתו, לשסע את דבריו, לשים אותו לצחוק.
  
לשקוע בוויכוח, להתרשל בלבוש, לדבר אליו בלא לתת הזדמנות להביע את דעתו!
  
לדלג על מחמאות ולהשיא לו עצות כיצד יוכל לתקן את עצמו, למשל, מדוע שלא ישנה את צבע השיער שלו?
  
להחזיר כל מתנותיו לחנות. לנהוג בקמצנות.
  
לנזוף בו על דברים של מה בכך. לגלות קוצר-רוח לגבי שגיאותיו. להפריך את דעותיו שאבד עליהן הכלח.

 

אם תתנהגו כלפיו באופן זה, במהרה יתגלה ה"דגים" קודר וזעפתני. וכשהם נתונים במצב-רוח שכזה, לא נותר להם אלא לחפש ניחומים במקום אחר.
  
ובכן, צמח מטפס זה ילך לטפס במקום אחר...
   
 

התאמה בין זוגות

 

אשה גדי וגבר דגים:

 

ה"דגים" ינסה להדריך את ה"גדי", משום שכך הוא בנוי, אבל ה"גדי" יכול לעמוד בכך והוא שינהל את העניינים. ה"דגים" להוט במהרה ללכת אחריו. ה"דגים" גם חם וכן למדי כדי להבטיח את אושרו ובטחונו של ה"גדי". שני מזלות אלה מספקים את הצרכים הרגשיים זה של זה. תחזית טובה לקשר בר-קיימא של בנין עדי עד בס"ד.

 

אשה דגים וגבר גדי:

 

זוג מתאים מבחינה פיזית. צפויות בעיות ואי-הבנות קלות, אבל שני אלה מוכשרים להגיע לידי פיתרון. ה"גדי" חזק ושתלטני, יודע איך להעניק ל"דגים" הרגשה שהוא נחשק ובטוח. ה"דגים" בתמורה, יביא משב-רוח רענן של אהבה לחיי הרגש של ה"גדי". ה"שוני" מגשר ביניהם ומבטיח נישואין מוצלחים.

 

אשה דגים וגבר בתולה:

 

ה"דגים", המבעבע רגשות, אינו מפיק הנאה רבה מה"בתולה" המסוייג. ה"בתולה" מתנגד לדרישות יתרות, והפך ביקורתי ומטיל דופי יותר ויותר, יש גם בעיות אחרות. ה"בתולה", המעשי וההגיוני, אינו מתיר עצמו לנהות אחר טעמו הראוותני של "דגים", גם לא ישתוק מול הרפתקנותו. ה"בתולה" מתכנן מראש, בו בזמן שה"דגים" פועל בדחף הרגע, ואז משנה את דעתו. נישואין נטולי חדווה, מריבות בלתי פוסקות.

 

אשה בתולה וגבר דגים:

 

לגבי "בתולה", האהבה קשורה במישרין לביטחון כלכלי, ומאידך הצרכים הגופניים - קשורים להתאמה שכלית. "דגים" רואה את האהבה כחובקת-כל, מרכז קסמם של החיים, מקור של ריגוש. הגישה הזהירה והממושמעת של "בתולה" לעניינים גשמיים, מתנגשת ישירות עם תאוותיו המבעבעות והבלתי מרוסנות של "דגים". אם אי-אפשר לשחרר את ה"בתולה" מאיפוק-יתר, עלולים הנישואין להיות אומללים.

 

אשה דגים וגבר אריה:

 

אש ומים אינם מתמזגים. "אריה", חברתי, ופתוח, מתוסכל בשל "דגים" המופנם. הם אינם מבינים זה את זה. ה"דגים" מתחיל לתסכל את "אריה" והלה מחפש לו סיפוק במקום אחר. ה"דגים" מתכנס בבדידות בביתו, לחלום, שעה שה"אריה" משוטט חופשי. נישואין יהיו צעד לא סביר.

 

אשה אריה וגבר דגים:

 

ה"אריה", הראוותני והמבעבע, מרגיז את ה"דגים" הביישני והמופנם. ה"אריה" אינו כל כך להוט לפענח את מסתוריו של "דגים". שניהם נוטים יותר לקבל מאשר לתת. משיכה מגנטית התחלתית פונה אל עבר התפוצצות בהמשך הדברים. "דגים" הוא המזל החלש יותר, והיעדר השאפתנות שבו מתסכל את "אריה". כשה"דגים" מתקדר, אזי גאוותו של ה"אריה" אינה מרשה לו לגלות אהדה. נישואין אומללים ביותר.

 

אשה דגים וגבר תאומים:

 

שני סימנים בלתי יציבים מהווים תשלובת רצופת מאבקים. ייתכן ותהיה ביניהם משיכה פיזית, אבל "תאומים" מדי הפכפך ו"דגים" מדי רגיש. חוסר ההתחשבות ש"תאומים" מפגין, יפגע ב"דגים". שניהם כל כך אגוצנטריים, עד שיטרחו רק מעט לתקן את המצב. הם זקוקים לבני זוג יותר חזקים ויותר שתלטניים. נישואין אומללים למדי, קרוב לוודאי סוערים.

 

אשה תאומים וגבר דגים:

 

"דגים" קצת יותר מדי רגשי לגבי "תאומים", כיוון שהדחף הראשוני שלו הוא ליהנות מהחוויה ולנוע הלאה. דבר זה יוצר אווירה של חשדות וחוסר אימון. ייתכן ותיווצר חיבה אמיתית ביניהם, אבל לבסוף י

יפורר חוסר הביטחון את הזוגיות. נישואין מסוכנים במקצת, ככל הנראה אומללים.

 

אשה דגים וגבר שור:

 

שניהם חושניים כמעט במידה שווה, אבל ה"שור", שהוא מציאותי ועומד על הקרקע בשתי רגליו, אינו מסוגל להעניק ל"דגים", הרגיש שברגישים, אותה שימת-לב מיוחדת שלה הוא זקוק. אם ה"שור" יקבל את ה"דגים" בדרך מעשית, ייפגע ה"דגים", שהוא הרבה יותר רגשי וסנטימנטלי. אם יתגברו על בעיה זאת, או אז ישנם סיכויים טובים. נישואין סבירים וחושניים.

 

אשה שור וגבר דגים:

 

ל"דגים" מזג הפכפכני, בלתי צפוי. ה"שור" עלול להדגיש שקשה לו לטפל בכך. על-ידי סיוע ל"דגים" להמחיש את הרצונות של זה, ועידוד עיקש אם כי מנומס, יוכל ה"שור" לעורר את הפתיחות והנכונות של ה"דגים" לשתף פעולה. הצלחת ההסדר תלויה ב"שור". ישנם סיכויים טובים לנישואין בני-קיימא נלהבים.

 

אשה קשת וגבר דגים:

 

אינם מספקים זה לזה את המהימנות, אשר להם הם שואפים. ישנם רגעים של סערת חושים, אבל ה"קשת" מתוסכל מחמת חוסר התעוזה של "דגים", ומרצו והאופטימיות שלו שוקעים לאיטם לתוך ביצה של דיכאון. רומן קשה ביותר, נישואין כמעט בלתי אפשריים.

 

אשה דגים וגבר קשת:

 

מבחינה פיזית, לשניהם עליות ומורדות, אבל ה"קשת" עצמאי והרפתקני, וה"דגים", בחושו זאת, נעשה אפילו תלוי יותר ודבק יותר מבחינה רגשית. התעלסותו האפאטית של "דגים" פשוט משעממת את ה"קשת" חסר המנוחה, השואף לנוע לעבר עיסוקים חדשים. ה"קשת" נוטה להתגרות וללגלג על כיסופיו הסנטימנטליים של "דגים". נישואין יהיו אסון, ויסתיימו כמעט בטרם התחילו.
 
אשה דגים וגבר דגים:

 

הזדהות הדדית מספקת להם הבנה כנה לגבי הצרכים הפיזיים של כל אחד. אילו הייתה ההתאמה הפיזית פותרת את כל הבעיות, היה זה אחד הזיווגים המוצלחים ביותר שבגלגל המזלות. ואולם, שתי עלוקות רגשיות אלו ימצצו במוקדם את לשד הרגשות זה של זה. בלא אדם אוהב, חזק ושתלטני ינדדו לכיוונים בלתי רצויים, ואז הנישואין יסתיימו בצורה עגומה.

 

אשה דגים וגבר סרטן:

 

"סרטן" עלול להיות בעל תובעני, אבל "דגים" לא יתנגד לזה. מבחינה פיזית שניהם מפגינים רגשות, ועשויים לבלות זמן רב בהנאה. ה"סרטן" ינחה את ה"דגים" ויבצע את רוב ההחלטות. למרות אי אלה קטטות, ישביעו בדרך כלל את צרכיהם הרגשיים ויתחשבו ברגישויותיהם באופן הדדי. זוג מתאים עד מאוד.

 

אשה סרטן וגבר דגים:

 

מבחינה פיזית, זהו שידוך טוב. שניהם רגשניים מאוד, מגיבים ומעניקים תמיכה מוסרית הדדית. ה"סרטן" בוודאי יעמוד בראש, כי "דגים" נוטה להישאר סמוי ומכונס בעצמו יותר מדי. שום מריבה לא תימשך הרבה זמן, רוב המריבות תיפתרנה מהר. זהו זוג מתאים, המסוגל ליהנות מימים ולילות נפלאים.

 

אשה דגים וגבר מאזניים:

 

יש להם קשיים בתקשורת, מלבד ביחס לקשר פיזי. סיכויים קלושים לקשר הדוק. ה"מאזניים" לא יספק את סוג השליטה, אשר ה"דגים" זקוק לו. שניהם אוהבים מותרות. אבל אף אחד אינו מוכן לעבוד קשה כדי להשיגם. נישואין המיועדים לכישלון.

 

אשה מאזניים וגבר דגים:

 

שילוב מסובך. "מאזניים" אוהב את העדינות, הרגישות והמסירות של "דגים", אולם "דגים" איננו סימן שתלטני, ו"מאזניים", מצידו, אינו מוכן לספק את תכונות המנהיגות האיתנה, הדרושות כאן. "מאזניים" מתחיל להתרעם על תלותו המעיקה של "דגים", ו"דגים" מסתייג מכל יתר עיסוקיו של "מאזניים". כש"מאזניים" הופך להיות נזפני ונרגן, סובל "דגים" ייסורי תופת. נישואין עצובים.

 

אשה טלה וגבר דגים:

 

התנהגות ה"דגים" האינטואיטיבית, תהווה אתגר ל"טלה". ביטחונו החיוני של ה"טלה" יוציא את ה"דגים" מביישנותו. יחדיו הם יכולים ליהנות מייחודים מרנינים ומשובבים. הסיכויים לנישואין הם טובים, אם מגשרים הם על ההבדלים המזגיים.

 

אשה דגים וגבר טלה:

 

ה"טלה" הדינמי משחרר את כל הפוטנציאל של ה"דגים". ברור שה"טלה" ישתלט, אבל זה בדיוק מה שה"דגים" מחפש. ואולם, נחוץ פה טאקט כדי שהשילוב יעלה יפה בשטחים אחרים. ה"דגים" רגיש מאד לביקורת, וה"טלה" הינו לעיתים קרובות חד וישיר. אם יצליח להתגבר על זה, הקשר עשוי להיות יציב וממושך.

 

אשה דגים וגבר דלי:

 

ל"דגים", העסוק עם עצמו והסובייקטיבי, יש רק קשר רופף עם ה"דלי" החברתי והפתוח כלפי הזולת. מכיוון שה"דלי" הינו עצמאי ובעל החלטה תקיפה, הוא לא יבזבז מאמצים לחזק ולעודד את בטחונו של "דגים". ה"דלי" שואף לפתור בעיות באמצעות ההיגיון, ואילו ה"דגים" - באמצעות הרגש. בסופו של דבר, הבעיות תמוטטנה אותם, הנישואין לא יצליחו.

 

אשה דלי וגבר דגים:

 

ההנאה הפיזית תיהפך במהרה למאבק רגשות מפרך, מלווה בפגיעות נפש מכאיבות ואי-הבנות נדושות. ה"דגים" הרגשני הופך להיות תלוי ב"דלי", תובע הוכחות אהבה תמידיות. ה"דלי" חש כמו כבול ונחנק בשל צמידות עיקשת זו. לעיתים קרובות הם מתנגשים. הנישואין עשויים להתחיל בקול תרועה, אבל יסתיימו בטון מינורי מאד.

 

אשה עקרב וגבר דגים:

 

לזוג זה משיכה חזקה זה אל זה. "דגים" יסמוך על כוחו של "עקרב" לתמוך בו בחוסר ההחלטיות שלו, ובפירוש יישען על חוש הקניין של ה"עקרב". "דגים" הוא בעל דימיון מפותח, ה"עקרב" בעל כושר התמדה. סיכויים מצויינים לנישואין.

 

אשה דגים וגבר עקרב:

 

קרוב לוודאי שייהנו מקשר פיזי הדוק ועמוק. הם מתאימים ביותר. חוזקו של ה"עקרב" מעניק את התמיכה התקינה שה"דגים" זקוק לה בתחומים אחרים. ה"דגים" לא יעורר את קנאתו של ה"עקרב", והלה יראה את חוש הקניינות של ה"עקרב" כביטוי של אהבה ובאמת ביטוי הוא לאהבה. שניהם משתלהבים מהר בסערת החושים ומפיקים הנאה הדדית. עליהם למהר ולהתחתן.

 

הערה: יש לציין כי כיהודים מאמינים אנחנו יודעים שכל יהודי מחוייב לעבוד על תאוותיו ומידותיו, ואע"פ ש"עיר פרא אדם יוולד", והאדם נולד כשהוא ללא מידות וללא דרך ארץ, הרי שבמהלך השנים הוא אמור לעבוד על עצמו ולתקן את מידותיו. עם זאת, נתונים אלה נועדו לתת ידע מוקדם ולמנוע חיכוך אפשרי עקב אי התאמה בין בני הזוג, ועל מנת לדעת מהיכן נובעים חיכוכים, אם ישנם. ניתוח אופי המזל מעובד ע"פ ספרה של מרטין.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. שרה (2/03/2012 16:23:26)
2. יעקב (2/03/2012 16:24:08)
3. בובה שכמוני (2/03/2012 16:24:53)
4. ANGEL המקורית (2/03/2012 16:25:41)
5. מירי (2/03/2012 16:27:02)
6. espreso girl (2/03/2012 16:27:51)
7. R o n k a (2/03/2012 16:28:47)
8. מלי (2/03/2012 16:29:51)
9. stink (2/03/2012 16:30:36)
10. Kitten mitsu (2/03/2012 16:31:29)
11. שיר (2/03/2012 16:32:16)
12. כפרעעעע (2/03/2012 16:33:13)
13. vcs1 (2/03/2012 16:34:21)
14. ציפי (2/03/2012 16:35:15)
15. 
מדהים כמה שזה נכון
תמר (2/03/2012 16:35:46)
16. לונה (2/03/2012 16:36:49)
17. שקשוקה (2/03/2012 16:37:14)
18. eldorado (2/03/2012 16:39:16)
19. דלד (3/03/2012 20:44:21)
20. מיה (3/03/2012 21:42:19)
21. תיאור מדוייק! (3/03/2012 21:43:48)
22. שושי (3/03/2012 21:44:33)
23. עדנעע השקסעע (3/03/2012 21:46:59)
24. וואה (3/03/2012 22:10:53)
25. גילה (3/03/2012 22:14:07)
26. Myself and Me (3/03/2012 22:14:44)
27. יעלי (4/03/2012 08:35:20)
28. רבקי (4/03/2012 20:02:06)
29. לאה (4/03/2012 20:03:02)
30. יפית36975 (5/03/2012 15:33:23)
31. בתיה (5/03/2012 15:37:05)
32. דוד (5/03/2012 23:36:42)
33. דוד (5/03/2012 23:44:38)
34. נעמי (21/03/2012 13:45:43)
35. אלחנן (21/03/2012 13:46:45)
36. חגית (17/04/2012 21:49:32)
37. שלום, נצרת עילית (11/06/2012 16:05:30)
38. נטלי (11/06/2012 16:06:59)
39. נועה (11/06/2012 16:07:30)
40. זיפזאפ (11/06/2012 16:10:19)
41. אני (11/06/2012 16:11:09)
42. אסטרו-פיוריסט (11/06/2012 16:11:47)
43. ניר (11/06/2012 16:12:08)
44. אסתי (11/06/2012 16:12:32)
45. חן (11/06/2012 16:12:58)
46. בת מזל דגים (11/06/2012 16:13:29)
47. devid (26/12/2013 04:41:31)
48. It's me (12/11/2014 07:25:40)
49. נורית (6/03/2015 12:47:10)
50. בתי (24/01/2018 13:49:06)
51. אסתר!! (6/01/2019 23:31:34)

אולי תרצה לקרוא גם:

מזל מאזניים, חודש תשרי
מזל בתולה, חודש אלול
מזל עקרב, חודש חשוון
מזל אריה, חודש אב
מזל סרטן, חודש תמוז
מזל גדי, חודש טבת
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה