תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

מזל סרטן, חודש תמוז

10/06/2013 18:20
מזל סרטן. דואר ישראל (הגדל)
מזל סרטן. דואר ישראל

נולדת בחודש תמוז? לפניך ניתוח אופי מקיף ומעמיק, לבני מזל סרטן - חודש "תמוז" ● תוכל/י לקרוא גם על התאמה בין זוגות, במקרה שאחד מבני הזוג נולד בחודש תמוז ● וגם: הסבר על-פי הקבלה על מזל סרטן ● אסטרולוגיה קבלית יהודית - לקרוא ולהחכים

מזל סרטן הוא אחד משנים עשר המזלות שבגלגל המזלות. באסטרולוגיה המערבית, למניינם, "בן מזל סרטן" הוא מי שנולד בין ה-20.6 לבין ה-20.7 (לערך). במסורת היהודית מתייחס מזל סרטן אל חודש תמוז.

מזל סרטן על-פי הקבלה

הרביעי בגלגל המזלות, הוא מזל סרטן. סרטן הוא מזלו של חודש תמוז, הראשון בחודשי הקיץ. בפרשת שמות נכתב "ותצפינהו שלושה ירחים" - הזוהר מגלה כי שלושת הירחים הם תמוז, אב וטבת, שבהם מוצפנת השכינה ובתקופתם יש כוח של דין בעולם. כלומר, אלה חודשים בהם ישנם כוחות ביקום שגורמים לסכנות, כך שאנו חשופים בתקופות אלו לתקלות יותר מן הרגיל, ועל כן יש להתנהג במהלכם בזהירות מופלגת.

על פי תורת הקבלה, השנה מחולקת לארבע עונות, כנגד ארבע אותיות השם המפורש. האות השנייה, ה', מייצגת את חודשי הקיץ, תמוז, אב ואלול. היא גם מייצגת את ספירת בינה, המקושרת ליסוד מים, קרי: אנרגיה של נתינה והשפעה. לפיכך, בני המזלות סרטן, אריה ובתולה הם בעלי כוח עצום של נתינה שצריך לבוא לידי ביטוי, אך עם זאת להישאר מאוזן.

מזל סרטן הוא בעל דומיננטיות עצומה של יסוד המים, שכן הוא היחיד בגלגל המזלות שיש בו יסוד (מים) שחוזר על עצמו שלוש פעמים. ראשית, הוא שייך לקבוצת מזלות שמייצגת את יסוד המים. שנית, כל אחד משלושת החודשים באותה קבוצה מייצג קו שהוא כוח רוחני - ימין (חיובי, יסוד המים), שמאל (שלילי, יסוד האש) ואמצע (מאזן, יסוד האוויר). מזל סרטן, הראשון מבין מזלות הקיץ, הוא כנגד קו ימין - מים. לבסוף, מזל סרטן שייך למזלות המים לפי האסטרולוגיה המערבית. השילוש הזה מסמל את הקיצוניות שבמזל, המגיעה מן הדומיננטיות של יסוד המים, המסמלים את הרגש.

בדומה לסרטן החי במים, בני המזל קשוחים מבחוץ אך רכים מאוד מבפנים. בגלל הרגישות הרבה, בני המזל ישקיעו בבניית קליפת מגן, שריון, כנגד העולם הבלתי יציב שבחוץ. השריון הזה יהיה נפשי וגשמי - חשדנות והיצמדות לביטחון החומרי. כדי להגיע לכך, הם ישקיעו רבות בביטחון החומרי, מה שאומר עבודה מאומצת ונאמנות קיצונית למשפחה ולערכיה.

את הכוכב השולט במזל סרטן, שהוא הירח, אנו רואים בשני צבעים - שחור או לבן, עם קו ברור בין שני התחומים. כך גם גישתם של בני המזל למציאות, וזאת למרות שבחיים יש גם אפור, ומי שמנסה לחיות לפי האמת והצדק המוחלטים סופו להתאכזב ולהיפגע קשות.
 
הירח שולט גם על הגאות והשפל שבמים, ומסיבה זו בני מזל סרטן מתאפיינים ברגשות קיצוניים, קריר וחמים בצורה מוגזמת - לסירוגין. מעניין לציין שגם בעל החיים הקרוי בשם סרטן אינו מהלך בצורה ישרה, אלא פונה ימינה או שמאלה.

בכדי לפתוח את המזל של האדם מסרו לנו חכמי הקבלה את הפרק בתהילים המתאים לאותו מזל, המתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. הפרק בתהילים המתאים לבני "מזל סרטן" הינו פרק צ': "תפילה למשה". סגולה מהזוהר לפתיחת מזל סרטן היא קריאת "ביום הרביעי" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז פסוקים ל-לה).

אשה שנולדה במזל סרטן - תכונות ואופי

אתה זקוק למצפן כדי לשוטט מסביב למרווח הרגשי של אישה סהרורית זאת. אם אין לך מצפן נאות, תאבד לחלוטין את הדרך, לא תדע באיזה שטח אתה נמצא אצלה.

כשאתה בספק, זכור חוק זה: היא תלויה מאוד בתמיכת אלה הקרובים אליה, אם כי היא ביישנית מכדי שתביע מה שהיא מרגישה. היא פוחדת פחד מוות מביקורת - בפרט שיצחקו לה. שום דבר לא פוגע בה יותר מזה, ושום דבר לא נראה לה יותר רשעות ועיוות-דין. מוחה העקבי מטפח את זכר הכאב עד שתיקרה לה הזדמנות לנקם.

כשמדובר בזיכרון שלה, הוא כחריטה על מתכת. כמעט אין אמצעי שיוכל למחוק את החריטה. היא לא תחדל להפתיע אותך בקטעי זכרונות של שיחות ופגישות. אחת הסיבות לזכרונה החד, היא סוגדת לעבר. היא מעדיפה לחיות בעבר, אם זה אפשרי - סבורה היא באמת ובאמונה שכבר חייתה בעבר, בגלגולים שונים.

היא אוהבת לקרוא היסטוריה, בפרט על התקופה האחרונה שמלפני 50 עד 100 שנה. היא גם תרהט את ביתה בעתיקות מאותה תקופה. מזכרות כאלו מהתקופה הקודמת מעניקות לה רגש של המשכיות מעודדת. החיים לגביה אינם מסובבים על 'כאן ועכשיו'.

היא אוהבת את ביתה, ותקדיש שעות רבות ונלהבות כדי לרהטו לטעמה, הטעם שלה בעיצוב הבית נוטה קצת לשמרני ולעתיק, אבל לעולם לא יהיה קר ועגום. המטבח שלה חמים ומלהיב, כמו בציור הולנדי עתיק. לגביה אין מקום כמו הבית.
  
לא קיים מישהו שנשאר רעב בממלכה שכזו. היא טבחית מצוינת. המקרר שלה מלא עד אפס מקום במעדנים ובתבשילים. זהו חלק מהערגה הכפייתית שלה לביטחון כלכלי.

היא פשוט צריכה לדעת מאין תבוא הארוחה הבאה, מאין יזרום הכסף החדש.

אינה קמצנית, אבל תחסוך כסף ליום גשום, יום שמש, יום חם, יום קר ואפילו תחביא קצת יותר שמא תתחולל סערה.

כשהיא מבזבזת מרצון, סימן הוא שהיא רוצה לעודד את רוחה הפצועה. לפעמים מרפאה היא איזו שהיא טראומה רגשית ע"י התקפת בזבוז. אפילו במקרה כזה היא נוטה לבזבז על נכסים כגון יהלומים, כי יש להם תמורה מלאה בטבין ותקילין.
  
אינה רכלנית, אתה רשאי לספר לה כמעט הכל מבלי שתחשוש שתרכל הלאה. כשזה נוגע לאמונם של אחרים, היא ממש קבר של סודיות.
  
כיצד מתנהגת היא בחברה?

היא מגוללת סיפורים בחסד עליון, ויש לזה נופך קצת שונה. האזן לה בערב, כשהיא נפתחת ומספרת אפיזודות מעניינות- מן הסתם מעברה היא או מעבר משפחתה. היא מרתקת את מאזיניה תוך משחק קל בגון הדיבור, שינוי בהדגש, ניסוח עם נופך חדש. חריג קטן - אינה מסוגלת לספר סיפור מבדח מבלי לצחוק בעצמה. כשמשהו נשמע לה מצחיק, התגובה עולה ומבעבעת וגולשת עד פתיה.

לפעמים, כשמשהו מבדח אותה, תפרוץ בצחוק קולני. צחוקה לפעמים אינו כ"כ מחמיא לה. יש לו צביון טיפשי, היסטרי במקצת.

צחוק זה נובע מהשפעת הירח- הירח שהוא השליט שלה!

היא נאמנה לחברותיה ולגבר בו היא בחרה כבעלה.

לפעמים הופכת נאמנותה לתלות. בתמורה, מצפה היא שבעלה יפגין לה חיבה כל הזמן. יש לה צורך נפשי שיטפלו בה, יחבקו אותה, יסגדו לה. צריך לחזר אחריה בשימת-לב וברוך, בהתחשבות ובסבלנות, כי היא תיסוג אחורה מפני גבר תוקפני.

קשה לה להתמסר באהבה, אם כי היא מושכת מאוד בשל היותה כה צנועה, פתוחה ומבינה את בעיותיהם האישיות. היא ביישנית, מתוקה ונחמדה.

אם אתה רוצה לשבות את ליבה, אל תשכח את השושנים, אור נר, ושמפניה. זה לא יהיה כיבוש מהיר, למען האמת. שקול את החלטתך בזהירות.

יש שני גורמים משולבים שאישה זאת זקוקה להם: אהבה וביטחון. היא שואפת לאהבה שיש בה הרבה יותר ממשהו פיזי. פירוש הדבר: בית, ילדים וקשר יציב. היא אמנם נשית, אבל אינה טיפשה.

כשהיא מוצאת אהבת אמת, תעשה הכל למען בן-זוגה, והיא מסוגלת להיות בת הזוג המוכשרת ביותר במעגל המזלות! כשהיא מתמסרת לגבר, היא מסורה לו בכל ליבה וגופה. לגבר שזוכה בה ובאהבתה כדאי לשמור עליה היטב, כדי שלא לקפח אוצר שכזה!

לא שהוא צריך לדאוג שמא יקפחנה; היא 'האם טיפוס' של הסיסמה 'עמדי לצד אישך'. היא תעמוד לצידו, אפילו אם הוא אלכוהוליסט, איש מדנים או פוזל הצידה. יש גברים המתאוננים שאהבה מסוג זה, שכולה מחילה, עלולה לשים עליהם מחנק, והפסיכיאטרים מחפשים הסבר לכך בפחד תת-מודע שלה שמא אינה בעלת ערך ולכן אינה רשאית לדרוש יחס הוגן באהבה.
  
תהא הסיבה אשר תהיה, אישה 'סרטן' זוכה לעיתים קרובות ליחס משפיל מצד הגבר.
 
גבר שנולד במזל סרטן - תכונות ואופי

לא תקראי בו כבספר פתוח, כי הוא אטום לזרים. יש לו כמה סודות שלעולם לא יגלה, אפילו לחבריו המקורבים ביותר.
  
הוא חסר מנוחה, נוטה לחלום ולהרהר, אידיאליסט, חולם בהקיץ, וגם סנטימנטלי מאוד. מכיוון שהוא נשלט ע"י הירח, הקורן ונעלם, נתון הוא לגאות רגשית עילאית וגם לשפל תהומי, וכן ניחן בכישרון מדהים לסחוף אנשים בכל כיוון.
  
בפגישה הראשונה דומה שהוא קל-דעת והרפתקני, אבל זהו רק אחד ממצבי-הרוח שלו. הוא לגמרי כפוף למחזוריותו של הירח. בפעם הבאה שתפגשי בו הוא עלול להיות קריר ובלתי חברתי.
   
אחרי שאת מכירה אותו, גם אז קשה לך להתמודד עם מצבי-הרוח שלו, המשתנים לבקרים. אם תתנגדי לו, הוא עלול להתפרץ בזעם איום. אבל אם את נכנעת מהר מדי, יתנצל על אשר ניצח בוויכוח. ייתכן והוא מאמין ב"שחרור האישה". אך מטבעו נאלץ הוא להיות זורה קסמים ועדין כלפי "המין החלש". הוא מנומס ואבירי, מצודד-לב מן האסכולה הישנה.
  
אחרי שחיזר וכבש אותך, והתחתן איתך, הוא נוטה להיות קנייני. האישה שהוא אוהב תתקשה להתמודד עם ציפיותיו, כי הוא מצפה ליותר מדי. אין זה עוזר שהוא מעדיף לכעוס ולהתכנס בקליפתו כשהוא מתאכזב ולא רוצה לומר בגלוי מה מטרידו.
  
הוא נהנה ממסיבה טובה, אבל אל לך לצפות שיתלבש יפה לכבוד המאורע, לא איכפת לו איך הוא לבוש. עוד לא התפטר מאותו סוודר ישן מימי הגימנסיה, ומאותם מכנסי טניס ישנים-נושנים, אם כי קשה לו כבר לשנסם מסביב למותניו. אין בו בזכר ה"סרטני" שום תכונה של הטווס.
  
הוא אוהב לדבר, ולעיתים קרובות הוא יודע איך לדבר צחות. המילים בלבד דיין להוליך אנשים אחריו לכל מקום, לעשות כל מה שיבקש. כושר זיכרונו היוצא מגדר הרגיל עוזר לו להצטיין בוויכוח ובדיון. יש לו דעות נוקשות, והכל הולך למישרין כל זמן שאינך מתנגדת להן, ואם כן תתנגדי - לא יחדל עד שישכנע אותך. אם הוא חושד שלא לגמרי שוכנעת, יעורר בהזדמנות הראשונה ויכוח חדש, בכדי להפציצך בנימוקים נוספים. הוויכוח יסתיים רק אם תיכנעי, ולו רק לשם רגיעה ושלום-בית.
  
אבל יודע הוא להאזין כשם שיודע הוא לדבר. אחת תיארה את ה"סרטן" שלה כ"ממש פותח את נקבוביותיו כדי להאזין". הוא יודע איך להזדהות הזדהות של ממש. תמיד מוכן לעזור למישהו שיש לו בעיה.
  
מחשבתו המהירה והאנליטית מסוגלת לפלח כל בעיה מסובכת - תכונה שמקילה עליו ניהול של ענייני כספים. הוא מריח אפשרות לרווחים מהר יותר מלטאה המגלה זבוב. אבל הוא מעוניין אך ורק במקובל, בשמרני ובמוסכם של גריפת ממון. לא יסכן שום דבר.
  
הוא רגיש, חסר ביטחון ומאוד סנטימנטלי; רק בעל כורחו ייפרד מידידים ישנים, מהרגלים קודמים או ממקומות שהתרגל לחיות בהם. לעולם ישמור על ידידים. מסוגל הוא לטלפן לחבריו מילדות ולפגוש אותם למשקה ידידותי, אם כי כבר אין להם שום דבר במשותף. הוא מתנגד לשינויים וחושש מפניהם באורח חייו, דבק בזיכרונו, מפזר צילומים משפחתיים על פני חדר-המגורים, שומר על מזכרות ישנות מבית-הספר. מרבה להרהר על ימים עברו, דבק בכל כוחו בעבר.
  
תמיד זקוק הוא להבטחה שאכן את אוהבת אותו.
  
הוא לוקח את האהבה יותר מדי ברצינות. מה שהוא רוצה מאשתו זה גירוי שכלי ופיזי בכמויות שוות. בהיותו נאמן בתכלית, תובע הוא בתמורה נאמנות מוחלטת. הוא מאמין ברגשות של קבע, כמו מי שצופה בסופות ולעולם אינו מזדעזע. זוהי תפיסתו שלו למרגוע נפשי.
  
גבר במזל "סרטן" מחפש לו אשה אחת לחיים. למרות כל אלה, אם חל פירוד ביניהם, מסוגל הוא להתקדם ולמצוא לו אהבה חדשה, כי ניחן בסגולה למצוא אשה חדשה במהירות יתרה. ואולם כל מי שנגע לליבו לעולם לא יישכח - יקרה מה שיקרה.
  
הוא אדם מסובך, ומצבי-רוחו המשתנים לבקרים מסבכים את החיים איתו, אבל גם תורמים עניין! הדבקות שלו ביעד מבטיחה לו הצלחות, ואילו חריצותו ושכלו מכשירים אותו לעסוק בפוליטיקה, בספרות ובעסקים.
  
הישמרי מפניו באותם לילות של ירח מלא...

מה יכבוש את לבו של בן מזל סרטן?

צעד ראשוני טוב הוא לבקש עצה בקשר לבעיה. "סרטן" מזדהה עם זרים ועוזר להם, ואפשר להעריך עצה של "סרטן".
  
אזהרה: לא לנסות את התכסיס הנושן של "האם ראיתי אותך לפני זה?" ל"סרטן" זיכרון מצוין, הוא זוכר כל פרשה, מקום ופנים. זה בהחלט אסור. אדרבא, להסב את השיחה לצדקות לילדים וארגונים להגנת ילדים. האישה "סרטן" מעוניינת מאוד בילדים, ואפילו נחשבת ל"אם העולם". אם כן, יתאמץ הזכר להיות "אב העולם".
  
כן אפשר גם לשוחח על פוליטיקה, בפרט עם הגברים שבמזל זה. אם המעביד שלך בחברת עסקים גדולה הוא "סרטן", תוכל להתקרב אליו יותר, אם תשטח בפניו את בעיותיך האישיות. יש לו יחס אבהי למשהו יותר מעניין- זה כבר תלוי בך.
  
בפגישה נסי אמנות, אירועים תרבותיים. "סרטן" מגיב למוסיקה ערבה. נסי-נא להציע הופעה חיה של משה חבושה - ו"סרטן" יתייחד חרישית עם ההרמוניה השמימית. כשאת יוצאת איתו לארוחת-ערב, דאגי לכך שברקע תנוגן מנגינה ערבה. המוסיקה היא מזון לאהבה, כפי שאומר המשורר.
  
רוצה לתת לה מתנה? תן לה משהו שיפאר את ביתה. תמונות או אריגי קיר, ספרים בכריכת עור, ואפילו כלי-בישול מובחרים. לגבר: עטרה מכסף מהודרת לטלית, או סידור עור עם הטבעה של שמו. "סרטנים" הם לרוב אספנים, ויעריכו כל מה שאת תורמת לאוסף שלהם. חפצי כסף קטנים ירנינו את ליבם.
  
הראי יחס יפה למשפחתו- בעיקר לאמא, רובם סנטימנטליים כלפי אמא.
  
לעולם אין לדבר על פרשיות אחרות. "סרטנים" אינם מעוניינים לשמוע על אלה שהיו חשובים לך, בטרם הופיעו הם עצמם על בימת חייך.
  
עצה לקראת הפגישה: אלה שנולדו במזל זה אינם מצפים שאת מעשיהם ניתן יהיה לצפות מראש. אם הוא מופיע בחליפה חדשה, שימי לב לכך. אם היא עונדת עגילים חדשים, תן לה מחמאה. נסו להיות זהירים בתכלית במה שנוגע לרגישותם היתרה. אתה יכול לומר לה שהעגילים באמת נראים נחמד- והיא עלולה להחליט כי פירוש הדבר שבפעם שעברה לא מצאו העגילים שלה חן בעיניך. את אומרת לו כי החליפה שלו גורמת לו שייראה הרבה יותר אתלטי- והוא יחשוב אולי שאת אומרת כי הוא צנום מדי. אם דברים כאלה יצוצו, נסו לתקן את הרושם בטרם ייפגע הצד השני יותר מדי.
  
אם את רוצה לבטל פגישה, משום שאינך מרגישה בטוב, אל תעשי זאת - תעשי שטות, אם לא תאפשרי ל"סרטן" לגלות את הצד החסותי החזק שלו. הלא הם עמודי התווך, מגדלי- האור בערפל, שהכל נזקקים להם כשמזג-האוויר מעורפל, הניחי לו לבוא אליך עם פירות ופרחים, עם ספר חדש שיקרא לפנייך, עם תקליט חדש להשמיע באוזנך, או רק לשבת לצידך. הנח לה להושיט לך את הרפואות שלך ולהאכיל אותך במרק חם. מי שלא התנסה בחיבה החסותית של בני "סרטן" כלפי אהוב(ה) אינו מודע לתענוג הגדול שהללו מעניקים. יש כאן ביטוי נוסף לרגש הקניינות שלהם, אבל יש לנצל את הנסיבות האלו ולא לחטט יותר מדי במניעים.

מה אסור לעשות לבן מזל סרטן?

כשאת רוצה להפסיק לראותו, תהיה לך בעיה- קשה להיפטר ממנו. הם נדבקים כגומי לעיסה לסוליית הנעליים שלך.
  
אם תגלה כלפיה חוסר רגישות וחוסר אדיבות, תברח לה מפניך. אבל אם תנסה להפעיל עליה לחץ גדול, תידבק בך בציפורניה. היא תילחם בכך שתנדנד לך, ולכך יש לה סגולה טבעית. מוטב שתפעל בדרכים סמויות יותר. היא מחפשת רוך וזקוקה לו. אל תגלה לה רוך. אל תניח לה להתחלק איתך בחייך, ציין שתפקידה הוא אך ורק לשרת אותך. אם זה גורם לה דאגה, ובוודאי יגרום, אל תנסה לנחם אותה. הייה נתון למצבי-רוח. יש לזה השפעה ישירה על רגשותיה.
  
ובאשר לך, גברתי, היי שתלטנית, רקמי תוכניות חברתיות, היי היוזמת העיקרית במשפחה. הכיני ארוחות מרושלות, הגישי אותן תוך כדי ריטון שענייני המטבח אינם תופסים כל מקום חשוב בחייך.
  
"סרטן" זקוק לחיבה, עקרי רגש זה. "סרטן" זקוק לתמיכה רגשית. היי עסוקה מדי, או אל תימצאי לידו. "סרטן" אוהב לייעץ- אל תאזיני. "סרטן" אוהב מקומות עתיקים ומהודרים, לכי למקומות הזולים, ההמוניים והממוסחרים ביותר שתוכלי למצוא.
  
מעל לכל, מתחי ביקורת. כל ה"סרטנים" סובלים מרגשות נחיתות וביקורת חושפת את חולשותיהם.
  
ספרי בדיחות על אמא שלו...

התאמה בין זוגות

אשה דלי וגבר סרטן:

ה"סרטן" הרגשני מרגיז את ה"דלי" בכך שהוא משווה לדברים הפיזיים חשיבות כה רבה. ה"דלי" מעדיף תאוות מאופקות יותר וגישה סתמית יותר. במרוצת הזמן יתחיל ה"דלי" להרגיש שהוא כבול, ויתמרד נגד ה"סרטן" התלותי והנדבק. מצידו, ירגיש ה"סרטן" דחוי ולא רצוי. קשיים רבים מלווים זוג שכזה, בעיות רציניות מאד.

אשה סרטן וגבר דלי:

ה"דלי", הוא זאב בודד, מנחית יותר מדי מהלומות על האגו הרגיש של "סרטן". ה"סרטן" יותר דמונסטרטיבי ויציב מה"דלי" ההרפתקני. ה"דלי" שרוי תמיד במצב של כוננות להיכרויות חדשות. צרכיו של ה"סרטן" לא יסופקו, כי ה"דלי" נוטה להתעלם מצרכים אמוציונליים. הם עשויים להסתדר היטב מבחינה פיזית רק לזמן קצר, אבל השותפות תתפורר במהרה, אם לא תהיה עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה סרטן וגבר שור:

"סרטן" תורם רגישות ודמיון לייחוד כזה. "שור" מסוגל להבין את מצבי-הרוח המשתנים של "סרטן" , ויעזור ליישר את ההדורים. אם ה"שור" מראה התחשבות, גם ה"סרטן" ייענה בהתאם. אם יתחשבו האחד במצבי-הרוח של השני, יתרמו להנאה של שניהם. סיכויים טובים לנישואין מוצלחים.

אשה שור וגבר סרטן:

ה"שור" רואה את ה"סרטן" בבחינת בן זוג רומנטי ומרגש. יציבותו של ה"שור" אינה נפגמת בשל מצבי-הרוח של "סרטן", ודבקותו במטרה מגשרת עם נטיית ה"סרטן" להסס ולהסתייג בתחילה מקשר זוגי. לשניהם תשוקה חזקה לחיים רגשיים סוערים. סיכוי טוב לנישואין מוצלחים.

אשה טלה וגבר סרטן:

משיכה פיזית חזקה רווחת בין שני סימנים אלה. הצרה היא במה שקורה אחרי שהתשוקה החזקה דועכת. ה"טלה" אינו מוצא לו פיצויים ראויים, והם מתחילים להתחכך בקטנות. חוסר התאמה במזג מוביל לחוסר התאמה פיזי. תחזית מזל-האוויר לזוג זה הוא ים סוער, והנישואין- כמעט בלי יוצא מן הכלל- האנייה עלתה על קרחון. האנייה נשברה... אלא אם תהיה עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה סרטן וגבר טלה:

ה"טלה" הינו הרפתקני מעט מדי לגבי "סרטן", שהוא יותר דוגל במוסכמות, אם גם בתחילה יכולה להיות ביניהם משיכה פיזית חזקה. בהמשך הזמן מסוגל ה"טלה" לעורר את קנאתו הזועפת של ה"סרטן". מאידך, מסוגל "סרטן" להיפגע בנקל מלשונו הבוטה של "טלה". ה"טלה" יתקומם כנגד קניינותו המדכאה של "סרטן". נישואין מועדים לכישלון, אם לא תהיה עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה סרטן וגבר סרטן:

הם יותר מדי דומים מכדי שיהיו מאושרים. ישנה רגישות יתרה מצד שני הצדדים וכתוצאה מכך - בעיות רגשיות. אמנם מבחינה פיזית הם נמשכים זה אל זה, ובתחילה עשוי הקשר להתבסס על חושניות יתרה, אך הנישואין ידרשו יותר הבנה ואהדה.

אשה סרטן וגבר תאומים:

חוסר הביטחון הבסיסי של ה"סרטן" יתערער עוד יותר בשל ה"תאומים", שהוא מטבעו קל-דעת, בלתי יציב ושוחר תענוגות. האנרגיה הבלתי מרוסנת של "תאומים" מהווה בעיה אצל ה"סרטן", גורמת לו לתסכולים וקשיים. "סרטן" יהיה קנאי וישתדל להגביל את צעדיו של "תאומים". כתוצאה, יהיה "תאומים" בעל תרעומות. נישואין רצופים מתח רגשי, המתבסס על סתירות רציניות במזג השונה.

אשה תאומים וגבר סרטן:

סכנה נשקפת לזוג. ה"סרטן" רגיש וביישני מכדי שיגלה את רגשותיו האמיתיים. "תאומים" ישחק משחק, בו בזמן שה"סרטן" יקח זאת ברצינות. ה"סרטן" זקוק לתשבחות ולעידוד, בעוד ש"תאומים" עלול להיות גלוי עד לאכזריות. שוני מזגי כזה אמור לשמש מקור תכוף של צרות. הנישואין יתפוררו, אם לא תהיה עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה סרטן וגבר קשת:

לשני אלה מטרות הפוכות ותשוקות שונות. ה"קשת" הינו שוטטני ואינו מוכן מטבעו להיכבל בכבלי הנישואין. "סרטן" זקוק לביטחון ולאהבה, אשר "קשת" אינו מסוגל להעניק. "סרטן" חי למען העתיד, ה"קשת"- ל"כאן ולעכשיו". כש"קשת" משתעמם ומתחיל לחפש אופקים חדשים, ה"סרטן" ייפגע ויתמרמר. סיכוי קלוש לנישואין, אם לא תהיה עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה קשת וגבר סרטן:

שני אלה ערוכים בקצוות מנוגדים של מעגל המזלות. "סרטן" זקוק לביטחון ויציבות, בו-בזמן ש"קשת" רוצה להיות בן-חורין להרפתקה. "סרטן" רגיש מכדי שיתמודד עם "קשת", הגלוי והחשפני בלשונו. ייתכן ותשרור ביניהם הרמוניה פיזית, אבל לא יעבור זמן רב עד ש"קשת" יתחיל להרגיש את סורגי הברזל של הכלוב שסוגרים עליו- והוא יתעופף לו. ויבראציות עלובות לנישואין, דרושה עבודה תמידית מאומצת.

אשה סרטן וגבר גדי:

"גדי" אינו יכול לספק את כל המטען הרגשני ש"סרטן" תובע, שכן יש לו יותר מדי תעסוקות אחרות. קיימת משיכה פיזית חזקה בין שני אלה. יהיו להם יחסים מעניינים, עד שהמעשיות וההסתייגות של ה"גדי" יתחילו להפרש בעיני ה"סרטן" כדחייה. הנישואין לא יעלו יפה, אם לא תהיה עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה גדי וגבר סרטן:

"סרטן" קצת ביישני, אבל ה"גדי" מוכן להובילו. גילוי הרגשות הכמוסים יעזרו לשניהם בשלבי הפתיחות. הם שני ניגודים במעגל המזלות, על כל מה שמתפרש מזה. ה"גדי" ייהפך תובעני ושתלטני מדי בעיניו של ה"סרטן" הרגיש. התפוררות הנישואין היא ענין של זמן, אם לא תהיה עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה מאזניים וגבר סרטן:

ה"סרטן" מסוגל להיות ביקורתי מדי, בפרט בדבר בזבזנותו של "מאזניים". "סרטן" נוטה לשבת בבית, "מאזניים" אוהב לנוע. ה"סרטן" מעשי וחסכוני, "מאזניים"- אימפולסיבי ואוהב את מה שקונה הכסף. אין פה הרבה התאמה. "סרטן", שהוא עמוק ברגשותיו ורוחש אמון, יזדעזע למראה חוסר יציבותו ורגשותיו הרדודים של "מאזניים". נישואין בלתי נסבלים, דרושה כאן עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה סרטן וגבר מאזניים:

ל"מאזניים" קשה להזדהות עם מזגו הזעפתני של ה"סרטן". כתוצאה, מעורר סיוגו של "מאזניים" חוסר ביטחון וחששנות בקרב ה"סרטן". למעשה, מזל "מאזניים" נמשך למצבי-הרוח של "סרטן", אבל פשוט מעדיף להימנע מצרות. כשה"סרטן" נפגע בטבעו הרגשני, זה בהכרח יעורר בעיות. נישואין מסוכנים, דרושה עבודה תמידית מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה סרטן וגבר עקרב:

כוחו של ה"עקרב" וצרכיו הנפשיים להשתלט ולהגן- אלה הם הגורמים שה"סרטן" מחפש. "סרטן" רגיש יותר, ו"עקרב" תאוותני יותר. אבל השתוקקותו של "סרטן" לרצות עוזרת למנוע בעיות רציניות בשטח זה. קנאותו העזה של ה"עקרב" נשארת רדומה, כי "סרטן" נאמן לבת (בן)- זוגו. האהבה מסוגלת לשגשג, וזה עשוי להתפתח לנישואין מאושרים.

אשה עקרב וגבר סרטן:

שני סימני מים אלה אמורים להסתדר זה עם זה יפה מאוד. ההתאמה הפיזית עוזרת לגשר על פני נטיות הקנאה ששני המזלות סובלים מהן. אם מפעם לפעם מתלקחת הקנאה, אין זה מקום בטוח למסתכל מן הצד! סיכויים טובים לקשר הרמוני של כוח וחסות. נישואין טובים.

אשה דגים וגבר סרטן:

"סרטן" עלול להיות בעל תובעני, אבל "דגים" לא יתנגד לזה. מבחינה פיזית שניהם מפגינים רגשות. ה"סרטן" ינחה את ה"דגים" ויבצע רוב ההחלטות. למרות אי אלה קטטות, ישביעו בדרך כלל את צרכיהם הרגשיים ויתחשבו ברגישויותיהם ההדדיות. זוג מתאים עד מאוד.

אשה סרטן וגבר דגים:

מבחינה פיזית, זהו שידוך טוב. שניהם רגשניים מאוד, מגיבים ומעניקים תמיכה מוסרית הדדית. ה"סרטן" בוודאי יעמוד בראש, כי "דגים" נוטה להישאר סמוי ומכונס בעצמו יותר מדי. שום מריבה לא תימשך הרבה זמן, רוב המריבות תיפתרנה מהר. זהו זוג מתאים, המסוגל ליהנות מקשר הנישואין.

אשה סרטן וגבר אריה:

"אריה" מסוגל לאזן את מצבי-הרוח של "סרטן". "אריה" גם יודע להעניק אהבה, וזה מעודד את ה"סרטן", שהוא חסר ביטחון וזעפתן. מאידך, זקוק "אריה" למידה גדושה של חנופה והערצה. גם מוכרח הוא לשלוט. אם "סרטן" נכנע ומספק צרכיו של "אריה", אזי יש סיכויים לנישואין מוצלחים.

אשה אריה וגבר סרטן:

"אריה" מתייחס לקשר הזוגי בקלילות מאשר ה"סרטן", המשתוקק למשהו רציני יותר. הסרטן רוצה באתגר, בהמשכיות ובתשומות-הלב הקטנות המלוות את הנישואין. ה"אריה" אף הוא עשוי לרצות בכל אלה, אם יזכה במלוא אהבתו של ה"סרטן"- ובקצת סגידה שתלווה את הפרשה. אם ה"אריה" יתרצה ל"סרטן", וגם להיפך, או אז יעלו הנישואין יפה.

אשה סרטן וגבר בתולה:

טבעו המעשי והנוח של ה"בתולה" מאפשר יחסים יציבים. "סרטן" הינו אמוציונלי יותר מן ה"בתולה" המסויג, אך מסוגלים הם לפתח רגשות כנים, חמימים ואוהבים זה כלפי זה. מבחינה פיזית הם מסתדרים היטב. הבעיה היא ששניהם ביישנים ומסויגים במידת-מה. הם חייבים להתאמץ כדי להימנע משעמום. נישואין נוחים.

אשה בתולה וגבר סרטן:

"בתולה" מספק לו את הביטחון הרגשי הנחוץ לו, וגם את תשומת-הלב הקטנה המוכיחה חיבה. תלותו של ה"סרטן" מוצאת לה ביטוי מלא בצורך של ה"בתולה" שיגנו עליו. דמיונו של ה"סרטן" מעורר את ה"בתולה", ולהיטותו לרצות מגבירה את חיבתו. נישואין בני-קיימא.

הערה: יש לציין כי כיהודים מאמינים אנחנו יודעים שכל יהודי מחוייב לעבוד על תאוותיו ומידותיו, ואע"פ ש"עיר פרא אדם יוולד", והאדם נולד כשהוא ללא מידות וללא דרך ארץ, הרי שבמהלך השנים הוא אמור לעבוד על עצמו ולתקן את מידותיו. עם זאת, נתונים אלה נועדו לתת ידע מוקדם ולמנוע חיכוך אפשרי עקב אי התאמה בין בני הזוג, ועל מנת לדעת מהיכן נובעים חיכוכים, אם ישנם. ניתוח אופי המזל מעובד ע"פ ספרה של מרטין.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. יוני (10/06/2013 19:30:27)
2. יואאווו (10/06/2013 19:55:56)
3. אליסה (10/06/2013 20:20:34)
4. מורן (10/06/2013 20:57)
5. lilnast (10/06/2013 21:00:31)
6. נאווה (10/06/2013 21:15:10)
7. טלי (10/06/2013 21:20:27)
8. שירה (10/06/2013 21:35:42)
9. יניב הגדי (10/06/2013 21:35:50)
10. ליידי (10/06/2013 21:40:19)
11. ליטל (10/06/2013 21:45:49)
12. מאמי (10/06/2013 21:55:21)
13. קורל סבח (10/06/2013 22:01:59)
14. 
זוהר ארגוב היה מזל סרטן
יורם (10/06/2013 22:20:33)
15. דינה (10/06/2013 22:30)
16. אני (10/06/2013 22:35:01)
17. סרטנית (10/06/2013 22:45:38)
18. לילי (10/06/2013 22:50:24)
19. אביבה (10/06/2013 23:06:56)
20. אודליה (10/06/2013 23:07:41)
21. חמודה (10/06/2013 23:25:25)
22. 
ואווו עד כמה שזה אמיתי !
בר (10/06/2013 23:30:04)
23. מישהי.... (10/06/2013 23:35:35)
24. צפנת (10/06/2013 23:40:03)
25. לימור (10/06/2013 23:50:41)
26. חסויה :) (11/06/2013 00:11:14)
27. ריקי (11/06/2013 00:25:47)
28. מיקי (11/06/2013 00:30:14)
29. המלאכית של הצפון (11/06/2013 00:45:43)
30. יפה (11/06/2013 00:50:06)
31. אלי (11/06/2013 01:13:32)
32. שרון (11/06/2013 01:40:04)
33. דיאנה (11/06/2013 01:55:37)
34. פראיירית (11/06/2013 02:14:58)
35. רחלי (11/06/2013 02:50:53)
36. 
השכלתני. תודה רבה. מבני מזל הסרטן
ליאור (12/06/2013 10:20:15)
37. כפיר (12/06/2013 11:34:51)
38. 
אני מזל סרטן ואוהבת לתת לעזור תמיד.
מישהי (12/06/2013 13:45:33)
39. נויה (13/06/2013 09:36:36)
40. רחלה (13/06/2013 10:10:08)
41. 
כל מה שרשום פה נכון, הבטן, הרגישות היופי הכל נכון מילה במילה!
מיכל (13/06/2013 15:50:34)
42. 
כל מה שכתוב ממש נכון! תודה.
רותם (13/06/2013 17:05)
43. ספיר (14/06/2013 14:38:32)
44. 
חבר שלי מזל סרטן, זה טוב או חולה נפש???????
מבולבלת (14/06/2013 15:50:10)
45. דנה (16/06/2013 08:20:42)
46. אני (16/06/2013 19:40:12)
47. 
גמאני מזל סרטן
רותם (27/07/2013 22:09:15)
48. 
מה זה רנטגן?! אמאלה אני מרגישה שקופה
שירה (11/05/2015 11:24:38)
49. זה אדיר (6/04/2016 20:03:02)
50. אבי ריין (30/01/2017 11:02:10)
51. 
מזל סרטן- וכל מילה מדוייקת
אשתי (21/03/2017 14:27:56)
52. נו באמת (27/07/2017 20:37:03)
53. יוסי (7/05/2019 15:03:55)
54. בדוי!:} (1/06/2022 22:31:20)

אולי תרצה לקרוא גם:

מזל מאזניים, חודש תשרי
מזל בתולה, חודש אלול
מזל עקרב, חודש חשוון
מזל אריה, חודש אב
מזל גדי, חודש טבת
מזל קשת, חודש כסלו
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה