תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

מזל אריה, חודש אב

18/07/2013 09:25
מזל אריה. דואר ישראל (הגדל)
מזל אריה. דואר ישראל

נולדת בחודש אב? לפניך ניתוח אופי מקיף ומעמיק, לבני מזל אריה - חודש "אב" ● תוכל/י לקרוא גם על התאמה בין זוגות, במקרה שאחד מבני הזוג נולד בחודש אב ● וגם: הסבר על-פי הקבלה על מזל אריה ● אסטרולוגיה קבלית יהודית - לקרוא ולהחכים

 

מזל אריה הוא אחד משנים עשר המזלות שבגלגל המזלות. באסטרולוגיה המערבית, למניינם, "בן מזל אריה" הוא מי שנולד בין ה-20.7 לבין ה-20.8 (לערך). במסורת היהודית מתייחס מזל אריה אל חודש אב.

מזל אריה על-פי הקבלה

השמש הוא הכוכב השולט על מזל אריה. כידוע, כל כוכבי הלכת סובבים את השמש, וגם זה מלמד על אופיים של בני מזל אריה. לשמש יש שני שמות נפוצים: "שמש" היא הצד הפנימי, ואילו "חמה" הוא הצד החיצוני. אשר לחיצוני, ידוע כי בני מזל אריה רואים עצמם כמנהיגים, חושבים שהם יודעים יותר טוב מאחרים, ואוהבים הצגות ודרמות. באשר לפנימיות, המילה שמש מלמדת שתפקידו של כל מנהיג הוא קודם כל לשמש את העם אותו הוא מנהיג.

ישנן ארבע חיות קודש בקבלה: אריה, שור, נשר ואדם. האריה מסמל את ספירת חסד, היא האור - השפעה, נתינה ואהבת חינם. ואולם, אריה בגימטריה זה 216, שזה גם הערך של "גבורה" (ספירת הדין). כלומר, יש בבני מזל אריה דומיננטיות של חסד וגבורה יחדיו. אלמנט החסד בא לידי ביטוי גם ביסוד המים, שמסמל את הנתינה ושולט במזלות הקיץ.

משנכנס חודש אב, מתעורר בנו ובעולם כוח האריה. כוח זה יכול ליצור מחלוקת, כמו זו שהביאה לשריפת בית המקדש בתשעה באב. חז"ל אמרו שבית המקדש השלישי ירד באש מהשמים - האש ששרפה היא גם זו שתבנה.

כל זה יקרה ברגע שנבין שאנו כאן כדי לשמש את הזולת, כשם שהשמש משמשת את כל הכוכבי הלכת שסובבים אותה ובלעדיה אין להם חיים ואין להם קיום. אם אנו רוצים שאנשים יעריכו אותנו, אם אנו רוצים להנהיג ולברוא ולמצוא שיתוף פעולה עם זולתנו, אנו צריכים לקבל את הכוח והמודעות של אריה. להבין שכל אחד מאיתנו ניחן בראיה שונה ובהבנה שונה של הדברים, כי למעשה כל אחד מאיתנו שונה מזולתו ולכל אחד מאיתנו יש משהו לתת שלזולתו אין.

חכמי הקבלה מסרו לנו כי הפרק בתהילים המתאים לבני "מזל אריה" הינו פרק קל"ז, והמתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. סגולה מהזוהר לפתיחת מזל אריה היא קריאת "ביום החמישי" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז פסוקים לו-מא).

אשה שנולדה במזל אריה - תכונות ואופי

היא תמיד עומדת לתצוגה- אבן-חן בחלון ראווה, שכל העוברים ושבים נעצרים להתפעל ממנה. באירוע חברתי חשוב היא תהווה העדי הנשי הנוצץ ביותר. אפילו כשהיא נמצאת זמנית בעורף, מרגישה היא כשחקנית במחזה- מחכה לתורה לצאת למרכז הבימה, להופיע לפני קהל מעריצים.
  
בעיניה, אין דבר חשוב יותר מהערצת הזולת, ולא תמיד תשתף בזה את רגשותיה.
  
לא זו בלבד שהיא חייבת להיות חשובה לבן זוגה- היא חייבת להיות האחת והיחידה! הגבלה זו אינה מתייחסת אליה, כי היא רוצה להישאר חופשית ולשוטט כאוות נפשה...
  
היא אוהבת אנשים, אבל מרוכזת בעצמה. היא שתלטנית, אבל יש לה כבוד עצמי, רברבנית אבל אדיבה: יצור מלא סתירות, הרואה את בעיות הזולת רק בעיני עצמה.
  
היא פזיזה והפכפכית. רגשותיה לרוב שטחיים, פה ושם ישנה עמקות. לעיתים קרובות היא "מתאהבת", לעיתים רחוקות נשארת "מאוהבת". אין בה נתינה נפשית, אותו כושר להתמסר לאדם אחר.
  
בכדי לשמור על עצמה, היא זקוקה לשינויים, אבל בגלל מזגה הבטלני קשה לה למצוא שינוי. התוצאה היא לרוב נקודת קיפאון, והיא פשוט שוקדת על שמריה.
  
היא מסוגלת להישאר נאמנה לבעלה האוהב אותה, אך היא מרוצה אך ורק כשהיא במרכז, ומרתקת את כל תשומת-הלב אליה.
  
אם הוא אינו ממלא את ציפיותיה, לא תאשים את עצמה. כשהיא סובלת ממשבר רגשי, היא נוטה לעשות דרמאטיזציה של המצב, אוהבת לגלם את תפקיד הגיבורה הטראגית. זוהי סערת רגשות מזויפת ולא ייסורי-נפש עמוקים. היא משתוקקת ל"רושם", לא לביטוי רגשות אמת. למען האמת, תהיה הטרגדיה כאשר תהיה, ה"אריה" מתווה את דרכו הוא.
  
מאמינה היא שהיא יותר מדי אידיאליסטית, ולכן מועדת לאכזבות. המציאות: היא נוטה לאהוב את האדם "הבלתי מתאים", או לדחות את האדם המתאים על-ידי התנהגותה הפוחזת והתובענית מדי.
  
יש לה כישרון גדול להביא עצמה לכלל אומללות.
  
בענייני כספים היא רשלנית. היא אוהבת לבזבז, בפרט על עצמה. היא יצור הסוגד לנוחיות. לפיכך מעדיפה היא לעצמה בן זוג המרעיף עליה מותרות. מה שמאפיים אותה הוא הפינוק העצמי. היא מבקרת תכופות במספרות, קונה לה שמלות מרהיבות ודרמטיות, סוגדת לתכשיטים ולפרוות. אחד מתחביביה- לקשט ולשוב ולקשט את ביתה, והצבע האהוב עליה הוא שפע של אדום. היא מארחת למופת, היא תבזבז הון תועפות לאירוח.
  
כשהיא מחייכת זה עלול להיות מזויף. יש לה צורך דחוף להערצה עיוורת, ותנהג בכל דרכי החן כדי לזכות בזה.
  
יש לה חוש הומור טוב, ובכדי שתבין היטב את הנאמר רצוי להצחיק אותה. לרוב צחוקה קולני, אפילו רועם (כשאגת לביאה). אם היא עצמה מחליטה לשחק את תפקיד המוקיונית, מסוגלת היא לעשות זאת בהצלחה מרנינה, כי יש לה כישרון טבעי לקומדיה זולה.
  
כשהמזל שלה במערך חיובי, היא עשויה להיות יצירתית מאוד. בעניינים אינטלקטואליים היא בעלת אומץ, תושיה והרפתקנות. בקריירה היא מצליחה, אם כי לפעמים קשה לעבוד איתה, כי היא מתעקשת שהאחרים יעבדו לפי ציפיותיה. יש לה כישרון, אבל לעיתים קרובות אינה מסוגלת להוכיח זאת.
  
כל דבר שיגרתי משעמם אותה. המרחקים קוסמים לה. היא עורגת למקומות רומנטיים - לכל אחד מהמקומות קסם רומנטי אחר.
  
בכל אחד מעיסוקיה אינה סובלת ביקורת, ואפילו לביקורת עצמית היא מתנגדת ביותר.
  
גבר שנולד במזל אריה - תכונות ואופי

הלה מצפה שיבחינו בו באשר ילך. הוא מושך תשומת לב, וגם יודע זאת. כשהוא נכנס לחדר, כולם מבחינים בו, ומזכים אותו במבטי קינאה.

הוא אינו אוהב אשה המדברת בקול או לבושה צעקנית. מאשתו הוא מצפה שתנהג כיאות. הוא חייב לזכות בכל תשומת-הלב!
  
הוא אוהב לצאת החוצה, בפרט ביום, כאשר השמש, שהיא השליטה שלו, במלוא זוהרה. אוהב גם ספורט תחרותי, בו הוא מצטיין. אפשר לחשוב שהוא חושש מהכישלון הצפוי לו, שהוא נחלת כולם, בתחרות נועזת שכזו. ואולם "אריה" יודע היטב איך להפוך תבוסה לניצחון. זהו הרגע הגדול שלו על הבימה, והוא יעניק למנצח בר-המזל הזה כבוד מלכים, עד שבוודאי יבלבל את רוב הצופים, והם יחשבו שהוא המנצח! מן הסתם יאמינו, כפי שהוא מאמין, שרק תעתועי גורל עיוור מנעו ממנו את הניצחון, שכישרונותיו העילאיים זיכוהו בו בצדק.
  
"אריה" הינו אקסטרוברטי בהחלט, נשטף אל הזולת, נדיב, פתוח. הוא אוהב לצחוק, אינו רברבן או כוזב, אך לעיתים עלול להיות איש מדנים. הוא נמשך למותרות, חושב שהינו ראוי רק לעידית שבעידית. לרוב, זה מסתדר היטב, מכיוון שאם זה שייך לו, ברור כי זה הטוב שבטוב. ואין לו אף צורך להוכיח זאת.
  
הוא אינו יודע פשרות. כשהוא פותח במאבק, זה נהפך לקרב של חיים או מוות.
  
הוא יהמר על חייו. אינו מהסס להסתכן, שהרי משוכנע הוא שייעודו לנצח.
  
הוא ראוותני, נדיב, ידיד נאמן. כשצריך, יתמודד עם סכנות רבות כדי לשמור על שלום היקרים לו. מסביר פנים תמיד ולרוב מקובל מאד על הבריות. אפילו לאלה שקשה להם לחיות בכפיפה אחת עם ה"אגו" שלו, אין טענה אישית נגדו. הם מחבבים אותו, אבל ממרחק בטוח.
  
בתחילה תירתעו קמעה מביטחונו העצמי המופרז, אבל אם אתם בעלי כושר הבחנה, תבינו שהוא פגיע מטבעו. הוא זקוק לזולת כדי שיתחלקו איתו בהערכתו העצמית המוגזמת, ויעשה כמעט הכל כדי לזכות בתמיכתם המוסרית.
  
לא תשגי, אם תחניפי לו, כי מה שלא תגידי - לא תאמרי יותר ממה שהוא חושב את עצמו... זהו "עקב אכילס" שלו, לשון רכה עשויה להשפיע על החלטותיו. לא קשה לשדלו לתת הלוואה, העלאה במשכורת.
  
במזל זה אין יותר מדי רווקים; אפס, כושר השיפוט שלהם לגבי נשים אינו בהכרח מוצלח ביותר. אם גם מביע הוא בוז קולני כלפי נשים מופקרות, נופל הוא לרוב קורבן דווקא לטיפוסים כאלה. הן יודעות בדיוק איך להשפיע על חולשתו היסודית - הלא היא יהירותו וריקנותו.
  
לעיתים קרובות הוא רשלן בעבודתו, אבל מצליח לחפות על כך. יש והוא מחפה על רשלנותו בקישוטים חיצוניים, קישוטים שבהם הוא מצטיין. אם אינו מסוגל להסוות את הרשלנות, ימציא תירוצים: אין לו סבלנות לפרטים, עבודות מפרכות כאלו שייכות לאנשים נחותים יותר. יהיה מה שיהיה, הוא יצליח לשכנע כי האחרים הכשילו אותו. במהרה עשויה תכונה זו להרגיז את חבריו לעבודה, אבל ה"אריה" אינו דואג יותר מדי לרגשות הזולת.
  
אם גם מסוגל הוא להיות יצירתי בעבודה ובעסקים, אין זה אומר שהדבר מעמיק ומשמעותי במיוחד. הוא להטוטן, מפיק מחזות שתמיד יחפש את האפקט השטחי והנוצץ- ודי בכך כדי לספקו.
  
הוא מתרתח כשאינו משיג את שלו בדרכו הוא, ואינו רוצה אפילו לשמוע דעות מנוגדות, אם העניינים אינם לרוחו, הוא מזדעף, ואז מוטב להיזהר שלא לעורר חמתו עוד יותר. על כל פנים, לא יהיה שרוי זמן רב במצב של דיכאון. יותר מדי אתגרים מחכים לו שם, ומלך הג'ונגל יוצא להתמודד בהם ולנצחם.
  
ה"אריה" קנאי. אם גם יחיה על ראש ההרים, יחשוש שמא יגררוהו מטה אל העמק התחרות עם יצורים נחותים ממנו.
  
אם יש לך בעל במזל זה, הישמרי - ועוד פעם הישמרי לך - לבל תעוררי את קנאתו. הוא עלול להגיב פיזית...

מה יכבוש את לבו של בן מזל אריה?
  
כניסתו הראשונה לחדר מכוונת לשוות לכל השאר מראה מעורפל וחיוור. לפיכך, נא להתרשם כיאות. "אריה" חייב לזכות בזרקורי הבימה, הדגול מרבבה.
אפשרי לו כל הזדמנות להתבלט, הבהירי לו שמעולם לא פגשת כמותו.
  
חנופה זהו חוק בל יעבור. ל"אריה" תיאבון תהומי לתשבחות.
  
לעולם אל תדחקי את ה"אריה" ממרכז הבימה. תמיד תשאירי לו מקום לגלות את הדרו המלכותי. זה עוזר, אם את תלויה בהו, או שאת יכולה לרמז בעקיפין שאושרך וחייך תלויים ברצונו ובחסדו.
  
מגזימה בכך? עם כל סימן אחר מתקבל על הדעת שאת מגזימה- עם "אריה" לעולם לא. ה"אריה" מקבל זאת כעובדה מובנת.
  
אם התנהגות שכזאת גורמת לך שתרגישי טיפשה, מצאי לך נוסחה אחרת. מעודנת יותר, שתוכלי להתמודד איתה. אפס, אל לך למנוע ממנו הערכה וחנופה - הוא אינו יכול לחיות בלי זה.
  
אם רבתם ואת יודעת שהצדק איתך, ואינך מוכנה לוותר, יש לך מוצא אחרון: פני אל חוש ההומור שלו. הם באמת אוהבים לצחוק, אם כי הצחוק לעולם לא יהיה על חשבונם.

בפגישות, אין לספור פרוטות. אם אתה מחזר אחרי אישה "אריה", אל תפשפש אפילו בארנקך, כי היא מעריצה בזבוז ומשוכנעת שהיא ראויה לכל זה, וגם להרבה יותר... אל תופיע לפני הדלת שלה במכונית "פולקסוואגן" מרופטת. היא מעדיפה מכוניות נוצצות. למעשה, יש לה חולשה למותרות, לראווה יומרנית, ובתוך תוכה היא בטוחה שהינה שייכת לחברה הגבוהה. אתה מתכנן מתנה? מוטב שתהיה מרהיבה. חשוב על מתנה דרמטית שתרשים אותה.
  
הערה: כדי שלא לסרבל את הפרק, כתובה מרבית פרק זה בלשון נקבה. ושוב יאמר כי רוב הדברים שנאמרו נכונים גם לגבר, המנסה לכבוש את ליבה של אשה "אריה".

מה אסור לעשות לבן מזל אריה?

מוטב לדבר על עצמך, להציב עצמך במרכז השיחה, להפריך את דברי בן (או בת) "אריה". כאשר "אריה" פותח לדבר על בעיותיו או מביע דעה, זה הזמן לפהק. רצוי לשכוח את יום ההולדת שלו, יום השנה שבו התחתנתם.
  
יש להימנע מלציין מחמאות. יש למתוח ביקורת על צורת הלבוש שלו, עם אילו חברים הוא מתחבר, איך ביתו מעוצב ומרוהט.
  
להדגיש בפניו תמיד שהקריירה שלך, חייך החברתיים וסיפוקך קודם לכל.
  
אף פעם אין להתלבש כראוי. הסתובבי בבית בבגדים הישנים, המלוכלכים והמרופטים ביותר. אל תחליפי שמלה כשאת יוצאת.
  
בכוונה תחילה עוררי את קנאותו. היי חסכונית. תפגעי ביהירותו כשתצחקי לו.
 
ה"אריה" יתנדף במהרה כדי לגלם את תפקיד המלך (או המלכה) באיזור אחר של הג'ונגל...

התאמה בין זוגות

אשה אריה וגבר עקרב:
 
ה"אריה" נעלב מזעמו הקנאי של ה"עקרב". ה"עקרב" לא יעניק לו את הכבוד וההערצה שהוא זקוק להם. ה"עקרב" ינסה להיות קנייני- מצב שה"אריה" אינו מסוגל להתמודד עימו. כל אחד רוצה לשלוט. נישואין אינם רצויים, ודרושה עבודה עצמית מתמדת מצידם של בני הזוג.
 
אשה עקרב וגבר אריה:
 
שניהם במתח גבוה, והניגודים ה"חשמליים" עלולים להסתיים באלימות. הם נמשכים זה לזה מבחינה פיזית, אבל העקרב לא יכול להעניק לאריה את תשומת-הלב ואת הכבוד אשר להם האריה זקוק. גאוותו של אריה תיפגע, ובמצבים רבים תתלקח קניינותו הקנאית של עקרב. ייתכן ויהיה זה קשר מלהיב בתחילתו, אבל הנישואין נועדו לפורענות, אם לא תהיה עבודה מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה בתולה וגבר אריה:

"אריה" הוא בעל יצרים עזים, "בתולה" מעוניין יותר לזכות בביטחון מאשר להתפרפר בשחת. יהיה ביניהם דין-ודברים גם על הנטיה השלילית של ה"בתולה" למתוח ביקורת, שכן ה"אריה" חייב להישאר מעל לכל ביקורת. הגישה המעשית והמפוכחת של "בתולה" תתנגש במזגו האופטימי ומעל המעוף. הנישואין - אסון טבע.

אשה אריה וגבר בתולה:

נטייתו של ה"אריה" לבזבז למותרות, גורמת כאבים ומיחושים ל"בתולה", שהוא שמרני וזהיר בענייני כספים. "בתולה" אינו רוצה שימשלו בו. ה"אריה" רוצה דווקא בכך. אם "בתולה" יתחיל למתוח ביקורת, יתחיל ה"אריה" לשאוג. נישואין? צחוק הגורל!
 
אשה שור וגבר אריה:

ה"שור" יצטרך להיכנע לתסביך הגדלות של ה"אריה". ה"אריה" נוטל לעצמו את הזכות והמקום לשמש ציר מרכזי בחיי בן (בת) הזוג.  ה"אריה" מלא חיים ויודע להעניק לזולתו. ה"שור" נוטה להישאר מפוקח ואנוכי. ה"אריה" חייב לתת את הטון. הוא "אריה" מתקשה להתרצות, והוא עלול לסבך עניינים, בשל כך אין הם זיווג מתאים לאורך ימים.

אשה אריה וגבר שור:

הדואט הרומנטי שלהם עלול לההפך למלחמת התנצחות מילולית. שניהם איתנים בדעתם ועומדים על שלהם, כך שתחרות הרצונות עלולה להוליד התפוצצות. ה"אריה" שוקק-החיים ירגיז את ה"שור", שהוא שלוו ושאנן. מאידך, ה"אריה" יתרעם תמיד על קמצנותו של "השור". הנישואין מוטלים בספק.

אשה דגים וגבר אריה:

אש ומים אינם מתמזגים. "אריה", חברתי, ופתוח, מתוסכל בשל "דגים" המופנם. הם אינם מבינים זה את זה. ה"דגים" מתחיל לתסכל את "אריה" והלה מחפש לו סיפוק במקום אחר. ה"דגים" מתכנס בבדידות ביתו, לחלום, שעה שה"אריה" משוטט חופשי. נישואין - צעד לא סביר.

אשה אריה וגבר דגים:

ה"אריה", הראוותני והמבעבע, מרגיז את ה"דגים" הביישני והמופנם. שניהם נוטים יותר לקבל מאשר לתת. משיכה מגנטית התחלתית פונה אל עבר התפוצצות בהמשך הדברים. "דגים" הוא המזל החלש יותר, והיעדר השאפתנות שבו מתסכל את "אריה". כשה"דגים" מתקדר, אזי גאוותו של ה"אריה" אינה מרשה לו לגלות אהדה. נישואין אומללים ביותר.

אשה אריה וגבר קשת:

לשניהם חושים ערים להרפתקאות. הם אקסטרוברטים, ונוהים אחר נטיית ליבם בלא לעורר תרעומת הדדית. "קשת" מעודד השראה אצל ה"אריה", ואילו ה"אריה" מעורר אצל ה"קשת" את כל הנאמנות שהלה מסוגל לה. נישואין מאושרים ללא כל ספק.

אשה קשת וגבר אריה:

קשר זה חובק פתיחות רבה וחופש. בידיו של "אריה" שמור מפתח התשוקה הפותח את ה"קשת". בוודאי יהיו משלהבים במיטה. הם גם מכבדים זה את זה ונהנים האחד מהשני. לשניהם אהבה להרפתקאות, ויכולת להתמודד עם קשיים בלב קל. פרשיה תקינה, שעשויה להיות גם שידוך שנעשה בשמיים.

אשה אריה וגבר אריה:

ה"אריה" נוטה לחשוב במונחים של "אני", ולא "אנחנו". השאלה החשובה היא: האם שני "אני" יכולים להוות "אנחנו"? ובכן, מלכים ומלכות לרוב מדברים על עצמם כ"אנחנו"- מדוע, אפוא, שלא ידברו כך גם במקרה זה? שניהם רומנטיים מאוד ומתאימים זה לזה מבחינה חושנית. הוא חייב לאפשר לה לזכות באור הזרקורים, אם יש צורך בזה - והוא הדין לגביה. לא תמיד זה אפשרי, כמובן, אבל כשזה קורה אזי: יחי המלך! תחי המלכה!

אשה דלי וגבר אריה:

זה עלול להתפתח לתוהו-ובוהו גמור. הבעיה המרכזית: ה"אריה" יותר פיזי, ואילו ה"דלי" מעוניין יותר בצד השכלי, הוא מסרב להעניק ל"אריה" את הפולחן אשר לו זה האחרון מצפה. שניהם עצמאיים. ה"דלי" יתרעם על כל ניסיון מצד ה"אריה" לשלוט. הבעיות צופנות התפוצצות תוך תקופה ממושכת.

אשה אריה וגבר דלי:

ה"דלי" משלהב את אישיותו של ה"אריה". אך בעוד שה"אריה" נהנה ממנו, הוא גם מתכעס על נטייתו של ה"דלי" לנתח ולבקר. דבר זה מערער את ביטחונו של ה"אריה" ומאיים על סמכותו. נישואין שאינם מתקבלים על הדעת.

אשה אריה וגבר גדי:

גישתו המעשית של ה"גדי" מרסנת את אישיותו המבעבעת והאופטימית של "אריה". ישנם הבדלים יסודיים בין שני אלה. זוהרו של "אריה" יעומעם, ואפילו ידעך, ביחסים שכאלה. ה"גדי" אינו כה רומנטי וחמים כמו ה"אריה", ועלול להיות יותר מדי תובעני. הוא גם יתרעם בשל בזבזנותו של ה"אריה". הנישואין לא עשויים להיות נעימים, כפי הנראה.

אשה גדי וגבר אריה:

ה"אריה" חושב שה"גדי" קמצן בגילוי רגשות, מעניק אותם כמו פרוטות. ה"גדי" חסר מדי דמיון בעיני ה"אריה", המשתוקק לאש בוערת. הם אינם מתאימים במיוחד מבחינה גופנית, ושניהם עצמאיים ושתלטניים, המנסים לשלוט זה בזה. בנישואין אי אפשר להתעלם מקשיים שכאלה.

אשה מאזניים וגבר אריה:

שני אלה מספקים האחד לשני מה שהוא רוצה וצריך. הכוכבים מרצדים לאורך כל הדרך. ואולם, אם ה"אגו" שלהם מתנגש זה בזה, "מאזניים" צריך להיכנע. זה לא יהיה קשה מדי, כי "מאזניים" לרוב משתף פעולה. נשקו של ה"מאזניים" הוא תכסיסים וטאקט. נישואין חמימים וטובים.

אשה אריה וגבר מאזניים:

גישתו של ה"אריה" היא יותר פיזית וישירה מאשר זו של ה"מאזניים". למרות זאת הם מסוגלים ליהנות אחד מהשני. "מאזניים", שהוא נוח, בל ישכח להלל ולשבח את ה"אריה". כן ישמר "מאזניים" ממידה מיותרת של כנות. ה"אריה" מצידו חייב לרסן את מזגו. לאחר שקשיים אלה נלקחו בחשבון, יש סיכויים לשידוך מוצלח מאוד, ומן הסתם גם בר-קיימא.

אשה סרטן וגבר אריה:

"אריה" מסוגל לאזן את מצבי-הרוח של "סרטן". "אריה" גם יודע להעניק אהבה, וזה מעודד את ה"סרטן", שהוא חסר ביטחון וזעפתן. מאידך, זקוק "אריה" למידה גדושה של חנופה והערצה. גם מוכרח הוא לשלוט. אם "סרטן" נכנע ומספק את צרכיו של "אריה", אזי יש סיכויים לנישואין מוצלחים.

אשה אריה וגבר סרטן:

"אריה" מחפש לו הרפתקה יותר שטחית מאשר "סרטן", ה"סרטן" משתוקק למשהו רציני יותר. הוא רוצה באתגר, בהמשכיות ובתשומות-הלב הקטנות המלוות את האהבה. "אריה" אף הוא עשוי לרצות בכל אלה, אם יזכה במלוא אהבתו של ה"סרטן"- ובקצת סגידה שתלווה את הפרשה. אם ה"אריה" יתרצה ל"סרטן", וגם להיפך, או אז יזכו לחיים מאושרים.

אשה תאומים וגבר אריה:

ה"אריה" טוב-הלב והנדיב הוא כחומר ביד היוצר אצל ה"תאומים"- והוא נהנה מזה! "אריה" יניח ל"תאומים" ללכת בדרכו שלו, ללא נרגנות או חשדנות. זיווג אידיאלי. סיכויים טובים לנישואים.

אשה אריה וגבר תאומים:

"תאומים" חייב להיות נבון כדי לשעבד את ה"אריה", כי בו בזמן שה"אריה" הוא נוח וסובלני, שטויות אינם הולמים את חזותו המלכותית. הדחף הטבעי של בני "תאומים" למצוא דרך להתמודד במצבים עשוי לעזור להם. "אריה" מוקסם, לפעמים גם מרוגז, מהתנהגותו של "תאומים". מכיוון שה"אריה" הינו אישיות חזקה יותר, הוא ישלוט בלא התאמצות. נישואין טובים.

אשה טלה וגבר אריה:

ה"טלה" מוצא ב"אריה" הרמוניה. האישיות הפתוחה והחמימה של ה"אריה" מתמזגת יפה עם "טלה". כרגיל, ה"טלה" חייב להחמיא ל"אריה" על כשרונותיו. "אריה" חייב לא לערער ב"טלה" את רגש הביטחון, כשהוא מנסה לבלום במקצת את נטייתו הטבעית של ה"טלה" להשתלט. אחרת, כל הסימנים מורים על כישלון.

אשה אריה וגבר טלה:

לזוג זה יש משיכה הדדית, מכיוון שלשניהם מזג משתלהב וחשקני. כפייתיותו של ה"טלה" ללכת בראש מתנגשת עם להיטותו של ה"אריה" למשול, וזה כמו המאבק בין כוח דוחף ועצם שאינו ניתן להזזה. מכל מקום, התאמתם הגופנית גדולה היא, ולרוב תחפה על בעיותיהם. פרשת אהבים מענגת, נישואין טובים.

הערה: יש לציין כי כיהודים מאמינים אנחנו יודעים שכל יהודי מחוייב לעבוד על תאוותיו ומידותיו, ואע"פ ש"עיר פרא אדם יוולד", והאדם נולד כשהוא ללא מידות וללא דרך ארץ, הרי שבמהלך השנים הוא אמור לעבוד על עצמו ולתקן את מידותיו. עם זאת, נתונים אלה נועדו לתת ידע מוקדם ולמנוע חיכוך אפשרי עקב אי התאמה בין בני הזוג, ועל מנת לדעת מהיכן נובעים חיכוכים, אם ישנם. ניתוח אופי המזל מעובד ע"פ ספרה של מרטין.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. עדי אלבז (18/07/2013 11:22:35)
2. ממזל אריה ;) (18/07/2013 11:40:43)
3. אוחיון סיגל (18/07/2013 12:05:23)
4. נטלי (18/07/2013 12:26:01)
5. 
אמיתי לגמרי :] ולא מתוכנן... ;]
ש. (18/07/2013 12:30:38)
6. ליאור (18/07/2013 13:10:22)
7. שלום, נצרת עילית (18/07/2013 13:50:31)
8. shir (18/07/2013 14:00:52)
9. שני ליבוביץ (18/07/2013 14:30:24)
10. 
מזל אריה זה מזל של אגואיסטים
דגיגון (18/07/2013 14:40:28)
11. שושן (18/07/2013 16:50:11)
12. נטלי (18/07/2013 17:33:16)
13. לביאה (18/07/2013 17:45:29)
14. 
יש דברים שלא בוחרים, מקבלים
אסי (21/07/2013 05:10:51)
15. 
אני לביאה גאה כבר המון שנים וכל מה שכתוב זה אחד לאחד, כזאת בדיוק אני
לביאה גאה (21/07/2013 07:35:30)
16. ברכה ידיד (21/07/2013 08:25:07)
17. אריה... (21/07/2013 09:50:30)
18. 
אולי תסבירי לנו את העשרות ומאות הקמצנים שמתיילים וחיים בתוכנו שהם מזל-אריה?
קוקו (21/07/2013 10:05:14)
19. מזל אריה וגאה בזה (21/07/2013 11:41:05)
20. אפרת (21/07/2013 11:50:16)
21. רון (21/07/2013 12:21:40)
22. רחלי (21/07/2013 12:30:02)
23. יסמין (21/07/2013 13:40:15)
24. אלכס (21/07/2013 13:55:51)
25. אתי (21/07/2013 14:10:47)
26. אורית (21/07/2013 14:36:22)
27. אנונימית (21/07/2013 14:40:08)
28. בלה בלה (21/07/2013 14:55:05)
29. 
יואא זה בולל לרוב ; )
אופק (1/08/2013 15:30:43)
30. 
אין לי מה להגיד...חוץ משתמיד אמרתי שאני לא אריה קלאסי!!!!!!
מעיינוש (1/08/2013 18:11:08)
31. חן (5/08/2013 18:00:34)
32. 
אין כמו מזל אריה שולט
איציק (11/05/2014 13:46:22)
33. 
חארטה, קישקוש בגרוש
לא משנה (24/08/2014 04:03:39)
34. מיכלי (30/12/2014 19:40:54)
35. חן (20/02/2015 12:53:30)
36. יעל (24/06/2015 07:44:20)
37. מני (1/07/2015 19:24:27)
38. אני מזל אריה (9/03/2016 11:39:30)
39. נועם שמאי (29/03/2017 19:56:29)
40. אביה (31/01/2019 08:03:58)
41. 
מדהים
נדיר (26/07/2020 21:11:49)
42. אריה קינג (5/07/2021 21:09:08)

אולי תרצה לקרוא גם:

מזל מאזניים, חודש תשרי
מזל בתולה, חודש אלול
מזל עקרב, חודש חשוון
מזל סרטן, חודש תמוז
מזל גדי, חודש טבת
מזל קשת, חודש כסלו
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה