תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

מזל עקרב, חודש חשוון

6/10/2013 11:10
מזל עקרב. דואר ישראל (הגדל)
מזל עקרב. דואר ישראל

נולדת בחודש חשוון? לפניך ניתוח אופי מקיף ומעמיק, לבני מזל עקרב - חודש "חשוון" ● תוכל/י לקרוא גם על התאמה בין זוגות, במקרה שאחד מבני הזוג נולד בחודש חשוון ● וגם: הסבר על-פי הקבלה על מזל עקרב ● אסטרולוגיה קבלית יהודית - לקרוא ולהחכים

 

 

מזל עקרב הוא אחד משנים עשר המזלות שבגלגל המזלות. באסטרולוגיה המערבית, "בן מזל עקרב" הוא מי שנולד בין ה-20.10 לבין ה-20.11 (לערך). במסורת היהודית מתייחס מזל עקרב אל חודש חשוון.

מזל עקרב על-פי הקבלה

על פי חכמת הקבלה כל חודש מושפע משתי אותיות עבריות - האחת שולטת בכוכב השולט באותו חודש, והאחרת שולטת במזל האסטרולוגי שלו. בחודש חשוון שולטות האותיות ד' ו-נ' - האות ד' שולטת בכוכב מאדים, והאות נ' שולטת במזל עקרב. מה מיוחד כל כך באותיות אלה?

כבר מצירוף האותיות ניתן ללמוד על מהות החודש – דן, כלומר בחודש זה שולטים דינים (דין - כוח עוצר ומעכב). הדינים הללו מגיעים בראש ובראשונה מהאות דלת, מלשון דלות, עוני וחוסר. ומי שמרגיש חוסר, שש אלי קרב ופניו למלחמה. אדם כזה יהיה בעל רעב לעוצמה ולהישגיות, אכזרי ובעל מוטיבציה חזקה במיוחד להצליח בכל מה שהוא עושה. העוצמה הזאת נותנת לבני המזל יצריות, יצירתיות ונוכחות מגנטית שאי אפשר להתעלם ממנה.

להבדיל, האות ד' שולטת גם במזל טלה, אלא שהשפעתו על טלה שונה. בזוהר נאמר כי מזל טלה שייך ל"גיהינום של אש" ואילו מזל עקרב שייך ל"גיהינום של קרח". כלומר, בעוד שמזל טלה ימהר להתרתח במקום בו הרגיזו אותו, הרי שכאשר מכעיסים בן מזל עקרב תגובתו תהיה הפוכה - קור, ניתוק מגע, התעלמות וקיפאון ("בשבילי הוא מת").

לפי חוכמת הקבלה, האות נ' מסמלת נפילה (כמו נפילת שוקי המניות). ואכן, בני מזל עקרב נוטים להיכנס למצבים קשים של נפילה, הרס ואובדן. האינטנסיביות של העקרבים כל כך חזקה, שכאשר הם מתמקדים במשהו הם עושים זאת עד הסוף. לכן, גם בעת הנפילה, תהומות הרגש והכאב הם חזקים כל כך, שהם עלולים להביא לנטיות התאבדות.

על פי תורת הקבלה, השנה מחולקת לארבע עונות, שכל אחת נשלטת על ידי יסוד אחר. עונת הסתיו (תשרי, חשוון, כסלו) נשלטת על ידי יסוד האוויר, המסמל את המחשבה. ואכן, מאזניים וקשת עסוקים במחשבות ופחות ברגשות. מזל עקרב, לעומתם, שלפי האסטרולוגיה הוא מזל מים, קשור יותר לרגש מאשר לאינטלקט. ההשפעה של יסוד האוויר על בני המזל אצל בני מזל עקרב גורמת לכך שהצדק חשוב להם מאד. כאשר הם נתקלים באי צדק, התגובה שלהם תבוא ממקום מאד רגשי (מים), כלומר הם עלולים לתת לזעם ולנקמה לשלוט בהם.

מכאן גם ניתן להבין מדוע כינו חכמים דווקא את חודש חשוון כמרחשוון. לאחר שפע האנרגיות הרוחניות ששטפו אותנו בימים של חודש תשרי וחגיו, זה הזמן לגשת לעבודה המפרכת של חיי היום יום. בחודש זה אנחנו נתקלים בכל התכונות, הקלקלות והבעיות שלא תיקנו בתשרי. הנפילה לכל המרירות שתלווה אותנו כל השנה אינה נעימה. אבל כל התמודדות עם מרירות היא שער ודחיפה לניצחון ולשלמות. ולכן, בחודש הזה אפשר להשיג ולהספיק יותר מאשר ברוב חודשי השנה כי הרעב לניצחון ולהישגים גדול במיוחד - וחבל לבזבז את הזמן.

חכמי הקבלה מסרו לנו כי הפרק בתהילים המתאים לבני "מזל עקרב" הינו פרק פ', המתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. סגולה מהזוהר לפתיחת מזל עקרב היא קריאת "ביום השמיני" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז, פסוקים נד-נט).

אשה שנולדה במזל עקרב - תכונות ואופי

היא סולדת מבן-לוויה קמצני. לאן שלא תפנה, תמיד רוצה היא לנסוע במחלקה ראשונה ומוטב לך שתשלם עם חיוך. אם אתה נרתע קצת בשל גישתה האדישה לכסף, אל תראה זאת. אחרת תישכחו במהרה- אתה והכסף שלך.

יש לה מרץ שמספיק לכמה נשים גם יחד. היא אוהבת לעבוד קשה וליהנות הרבה. בכל פעילות שהיא, היא נוטה להפריז. זה עשוי לשלהב, אבל מתיש את הכוחות. אף פעם לא תשתעמם, אבל אולי תתגעגע לחיים שלווים ושאננים יותר.

היא חריפת מוח ובעלת אינטואיציה מצוינת. ביקורתית מאוד. היא מעמידה את חברותיה לעתיד במבחן ממושך, לפני שתשבצם במסכת חייה. היא בוחנת כליות ולב כשזה מגיע לביקורת הזולת, אבל היא עצמה נשארת אטומה לחיטוטיהם. אופייה האמיתי כמוס תמיד.

היא עקשנית ויודעת מה שהיא רוצה, ויש לה סבלנות וכושר להעמיד פנים עד שתשיג זאת. כל צעדיה מחושבים בדקדקנות. רק בעל תקיף מאוד בדעתו ובעל כושר החלטה יכול להתנגד לה, כי יודעת היא מה מבוקשה ותחתור לקראת המטרה בכוח מחץ, אי-אפשר להסיח את דעתה ממטרתה. אף לא תסגל עצמה לנסיבות המשתנות.

אזהרה: טבעה, שהוא רגשי בתכלית, עשוי להיות נקמני והרסני, אם יתסכלו אותה. אם יבגדו בה, עלולה היא להיות אויבת מסוכנת. אין לה ייסורי מצפון כשהיא מחפשת לה נקמה באותו אחד, שלא היה ראוי לאימונה. לא זו בלבד שהיא רוצה להעניש אותו, אלא גם להשפילו ולבזותו.

הקנאה היא חסרונה הגרוע ביותר. היא מצפה שבעלה ישמור לה את מלוא הערצתו. היא מוצאת לה מתחרות ותככים במקום שאינם בנמצא.


היא בזה לחולשה או למי שכורע תחתיו בשל לחץ. אם נחה עליה הרוח, תתייחס אל בעלה בכבוד מלכים, אבל כשמצב-רוחה משתנה (והוא משתנה) תמוטט אותו כליל. מריבותיה יתנהלו תמיד בקולות וברעמים. אם לא השלמתם לפני, חלילה לך לטלפן אליה למחרתו כאילו לא קרה דבר. או אז תרגיש אתה כאילו הינך משוחח עם אדם זר בתכלית, שיחה טלפונית בקווים מבולבלים.

בדבר אחד אתה יכול להיות בטוח: היא אמוציונאלית במלוא המובן, רגישה מאוד ונאמנה בתכלית לבעלה. היא תקריב קורבנות גדולים לכל מי ששבה את ליבה.


נשים "עקרב" יגנו עליך קבל עם, ילחמו למענך בתנאים הקשים ביותר, ויבוזו למה שהשכנים אומרים או חושבים. אבל חלילה לך לייבב או להחלש - היא עצמה עלולה להפוך לך אויבת.

לסיכום, הנישואין עלולים להיות גן-עדן או גיהינום- אין באמצע. זכור: זהו הסימן הקיצוני ביותר במעגל המזלות. לבבות חלושים, מוטב שתסתלקו הצידה.

גבר שנולד במזל עקרב - תכונות ואופי

הגבר שנולד בסימן "עקרב" הוא מטבעו תאוותני, אמוציונלי, הפכפך. כדי לספק את תשוקותיו יסכים הוא לכל אתגר, יתמודד עם כל מכשול. יצרו גדול מכל אדם אחר, ודרושה לו עבודה רבה כדי לנצח את היצר.

לא קשה להבין מדוע אנשים נמשכים אליו כאל מגנט. הם נענים לחושניות החייתית שיש בה משום קסם היפנוטי. הוא משלב שווה בשווה קסם אישי כוח אישי. דומה שיש בו כל כך הרבה מרץ עד שהוא מרווה בו את האווירה. מרץ זה מסבבו כהילה בכל אשר ילך.

ה"עקרב" לא ישכח מעשה טוב, לא יסלח על פגיעה, ואם ייפגע- ישווע לנקמה! יחסיו על הזולת רצופים במידת-מה במאבקים ובלבטים. לפעמים נעשה הוא אלים. בקלות רבה הוא קונה לו אויבים, ובכל ריב נהפך הוא לאויב מסוכן. הוא נועז, קשה-עורף ובעל כושר התמדה. המתחברים עם "עקרב" צריכים להיות מוכנים לעשות מאמץ עילאי לקיים את השלום. התכונה הרכה של רחמים אינה טבועה בו, ודרך הפשרה אינה מתכונתו. אם אתה מתחיל איתו עניינים, היה מוכן לכל. כשקוראים עליו תגר יילחם, פשוטו כמשמעו, עד מוות. בוויכוח הוא יסכן הכל, יהמר על הכל או לא כלום.

דחפיו מסובכים ומסתוריים, כי יש באישיותו צד נסתר ופרטי. הוא דינאמי וכופה תשוקותיו על האחרים, אבל גם נאמן לידידיו. אינו רוצה להיות תלוי, אבל זקוק למישהו להישען עליו. בלתי יציב רגשית, בז הוא לחולשות האחרים, אבל יש לו משיכה גדולה לטיפוסים מזוכיסטים, אשר חשים את נטייתו לאכזריות.

הוא נוהג לפזר את מרצו ברדיפה עיקשת אחרי תענוגות, ולעיתים קרובות מתמכר הוא לאלכוהול ולסיגריות. אפס, סיכוייו להתגבר על ההתמכרות טובים יותר משל אחרים, כי יש לו כוח רצון וכושר החלטה אדיר.

העבודה חשובה לו. אם גם שונא הוא עבודה פיזית קשה, יש לו כושר ריכוז בלתי רגיל, דמיון פורה, אומץ רב ויוזמה- גישות שלרוב מבטיחות הצלחה. הוא גם מעשי בענייני כספים. איש לא ישכנעו לשינויים בשל איזה שהוא סכום פעוט.

הוא מצפה שתתמכרי לו כל כולך. אם לא תעשי זאת, ינתק איתך מגע ויתגרש ממך ללא התחשבות ורחמים.

אלה שנולדו במזל זה עלולים להיות ערמומיים, אנוכיים וחסרי מצפון. עליהם להיזהר מכך מאוד, ולרסן את מידותיהם הרעות.

מה יכבוש את לבו של בן מזל עקרב?

ישנה הלצה האומרת כי יש בעולם רק שני אסטרולוגים שמבינים את ה"עקרב"- ולדאבוננו אינם מסכימים זה עם זה. זה בא להדגיש את הבלתי צפוי הטיפוסי להתנהגותם, למרות שלא נכון יהיה לקבוע שבלתי אפשרי הוא לטפל בבעיותיהם.

תחילה, התייחסו אליהם ברצינות. גאוותם נענית לחנופה שבתשומת-לב בלעדית. אולם, לא חשוב מה שה"עקרב" אומר- אל תקחו זאת יותר מדי ברצינות. ל"עקרב" יש אינטואיציה נפלאה, הגובלת בתורת הניסתר, ומסוגל הוא לחשוף את מחשבותיך הכמוסות ואת צביעותך. אף על פי כן, הם מאוד רגישים למחמאות, ולא ישתוממו למשמע החנופה הגלויה ביותר- אף כי לא תצליחו להוליך אותם שולל.

אל תקמץ במחמאות. איך היא לבושה, כמה יפה היא, או איזו בת-שיחה חכמה היא. כשהוא מתלוצץ, צחקי. הוא ייפגע אם לא תעשי כן. השתדלי להתעלם מחסרונותיו. למעשה, השתדלי לראותם בבחינת מעלות: למשל, "אני אוהבת גבר שיודע מה שהוא רוצה", "אף פעם לא ראיתי שמישהו ינצח אותך בוויכוח".


אין להציע ללכת להרצאה של הרב מיכאל לסרי, לצאת לנסיעה ארוכה לציון רבי נחמן באומן והמקומות הקדושים באיזור, או לצאת להופעה של מרדכי בן דוד, כי ה"עקרב" אוהב את ביתו. לשבת ערב בבית, להאזין לתקליטים טובים - מבטיח שלום בית.

מוטב תמיד לבקש עצה. אף פעם אין להציע משהו שה"עקרב" מתעב. יש ללכת לקראתו יותר ממחצית הדרך בכדי שהיחסים יהיו תקינים. מן הדין לקבל את ההנחה ש"עקרב" יודע כל דבר קצת יותר טוב מכל אדם אחר, ובדרך זו ניתן לשבות את ליבו.

היו חמים ברגשות- ה"עקרב" זקוק להמון חמימות וייענה בהתאם.

מעל לכל, הקדישו תשומת-לב בלעדית ל"עקרב", בין שזה גבר או אישה - אחרת הוא יהיה מלא תרעומת וקינאה. יש לשתף פעולה בכל תכניותיו. ה"עקרב" אינו אוהב שמנסים להסיטו מדרכו, היעתר רק לשינויים קלים בה.

כשאתה יוצא לדייט עם אישה "עקרב", היה חופשי עם כספך. אל תראה סימנים קלושים של קמצנות.

מה אסור לעשות לבן מזל עקרב?

לצנן את החמימות שה"עקרב" כל כך זקוק לה. לחדול לחבקו, לנשקו או לתת לו חיזוקי אהבה מילוליים.

להדגיש תחילה מה שרוצים ממנו. להתאונן על שאין מקבלים מספיק תשומת-לב. להזעיף פנים. להדגיש תכופות ובפרוטרוט מה לא היה בסדר בהם באירוע חברתי כלשהו. להתערב בשיחותיהם, אפילו מבלי לדעת בדיוק במה מדובר.

אף פעם לא לשבח אותו.

אם את אשה, היי עקרת-בית גרועה, והניחי לבית להתפורר. הזמיני אורחים הביתה.

אם אתה גבר, השלך אפר סיגריות בכל מקום, פזר את בגדיך ואת עיתוניך, הטבע סימני אצבעות מלוכלכים על הקירות.

לגרום ל"עקרב" שיהיה קנאי, ללעוג לייצר הקניינות שלו.

ואולם זכרו: חלילה לכם לריב! אתם עשויים לנתק את היחסים, אבל גם לצאת משם על אלונקה!

התאמה בין זוגות

אשה עקרב וגבר שור:

לשניהם כושר התמדה ומשיכה פיזית. אבל הם יצטרכו ליישר את הידורי האישיות שלהם, אם רוצים הם לחבב זה את זה לאורך זמן. ה"עקרב" בז לעצלות וביסודו הוא חסכוני. ה"שור" הוא עצלני ונוטה לבזבז את הכסף אשר הרוויח. שניהם גאים, עקשנים, שתלטנים. נישואין - בספק רב, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית מאומצת של בני הזוג, ובס"ד יצליחו.

אשה שור וגבר עקרב:

יש להם משיכה פיזית מצויינת. גם אין לאף אחד מהם צורך מיוחד לחפש הרפתקות מחוץ לבית. אם "שור" מתרגז, הוא עלול להיות קשה-עורף, ואילו מחמתו של ה"עקרב", כשזו מתעוררת, צריכים כל יתר הסימנים להישמר. נשואין יכולים להצליח רק בזכות סובלנות עילאית.

אשה אריה וגבר עקרב:

ה"אריה" נעלב מזעמו הקנאי של ה"עקרב". ה"עקרב" לא יעניק לו את הכבוד וההערצה שהוא זקוק להם. ה"עקרב" ינסה להיות קנייני- מצב שה"אריה" אינו מסוגל להתמודד עימו. כל אחד רוצה לשלוט. בהתחלה זה יכול לשלהב, אבל נישואין אינם רצויים.

אשה עקרב וגבר אריה:

שניהם במתח גבוה, והניגודים ה"חשמליים" עלולים להסתיים באלימות. הם נמשכים זה לזה מבחינה פיזית, אבל העקרב לא יכול להעניק לאריה את תשומת-הלב ואת הכבוד אשר להם האריה זקוק. גאוותו של אריה תיפגע, ובמצבים רבים תתלקח קניינותו הקנאית של עקרב. ייתכן ויהיה זה קשר מלהיב בתחילתו, אבל נישואין נועדו לפורענות, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית קשה מצידם של בני הזוג.

אשה תאומים וגבר עקרב:

מבחינה פיזית ישנה התאמה, אבל שני אלה מוכיחים שמשיכה פיזית גרידא אינה מספקת. "עקרב" קנאי, "תאומים" קל-דעת. כשה"עקרב" מושך ברסן יותר מדי, ה"תאומים" יתמרד כולו. בנישואין יצליח רק זוג יוצא מגדר הרגיל.

אשה עקרב וגבר תאומים:

מבחינה פיזית הם מתאימים, אבל אין זה כל הסיפור כולו. נחוצים ויתורים הדדיים. ה"תאומים" לוקח עניינים בקלות יתרה, בניגוד ל"עקרב" הרציני. ה"עקרב" תקיף בדעתו, ה"תאומים" הפכפך ומשנה דעתו. נישואין קשים.

אשה עקרב וגבר גדי:

שניהם נכונים, שאפתניים ומסתדרים ביניהם מבחינה פיזית. כמעט ולא יהיו להם בעיות. ה"עקרב" נוטה להיות יותר רגשי, וזה טוב לגבי אופיו המופנם והמהורהר של "גדי". ה"גדי" מקבל בברכה את הביטחון הנובע מקניינותו של ה"עקרב". נישואין יציבים.

אשה גדי וגבר עקרב:

ההתאמה הפיזית המעולה פותחת אפיקים אחרים של רגשות חמים. שניהם בעלי רצון חזק, אבל ה"עקרב" נוטה למשול. ה"גדי" מבין שקניינותו של ה"עקרב" היא למעשה ביטוי של אהבה. נישואין מוצלחים.

אשה עקרב וגבר עקרב:

מבחינה פיזית מסוגלים הם להדליק אש מתחת למים, אבל דומים הם יותר מדי. שניהם תקיפים בדעתם, קניינים, קנאים, ולשניהם מזג איום. כשלא יסכימו זה עם זה, יתחילו הכלים לעוף בבית, וגם הרגשות יתנדפו דרך החלון. המשיכה ההתחלתית החזקה לא תזכה לחיים ארוכים, נישואין- אוי ואבוי! אלא אם כן תהיה עבודה עצמית מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה עקרב וגבר בתולה:

בשטחים רבים עיסוקיהם דומים, אבל השטח הפיזי אינו אחד מאלה, וזה מקשה עליהם ליצור קשר. "בתולה" עלול להיות נרגן, וה"עקרב" יהיה ישיר ופתוח בצורה ברוטלית. אם ה"בתולה" מסוגל לעשות ויתורים דרושים, אולי יסתדרו ביניהם. התאמה שכלית לזמן-מה, אבל ה"עקרב" יתחיל במהרה לחפש לו אפיקים אחרים, ועל הבתולה לשמור עליו מכל משמר.

אשה בתולה וגבר עקרב:

ביסודם מתאימים הם, אם גם נוטה ה"בתולה" לצנן את אשו של ה"עקרב". ה"עקרב" מנסה כל הזמן לדרבן את ה"בתולה" להיות יותר נלהב מהחיים, ואילו ה"בתולה" תמה לדעת מדוע ה"עקרב" תוקפני כ"כ. אם ה"בתולה" יסכים לפשרה, יישאר ה"עקרב" במחיצתו. נישואין מעניינים עם ויברציות חיוביות.

אשה סרטן וגבר עקרב:

כוחו של ה"עקרב" וצרכיו הנפשיים להשתלט ולהגן- אלה הם הגורמים שה"סרטן" מחפש. "סרטן" רגיש יותר, ו"עקרב" תאוותני יותר. אבל השתוקקותו של "סרטן" לרצות עוזרת למנוע בעיות רציניות בשטח זה. קנאותו העזה של ה"עקרב" נשארת רדומה, כי "סרטן" נאמן לבת (או בן) זוגו. האהבה מסוגלת לשגשג, ויהיו נישואין מאושרים.

אשה עקרב וגבר סרטן:

שני סימני מים אלה אמורים להסתדר זה עם זה יפה מאוד. גם המשיכה הפיזית יפה. ההתאמה הפיזית עוזרת לגשר על פני נטיות הקנאה ששני המזלות סובלים מהן. אם מפעם לפעם מתלקחת הקנאה, אין זה מקום בטוח למסתכל מן הצד! סיכויים טובים לקשר הרמוני של כוח וחסות. נישואין טובים.

אשה מאזניים וגבר עקרב:

"עקרב" קנאי מדי כלפי ה"מאזניים" הלא-אכפתי. גישתו האדישה של "מאזניים" מרתיחה את "עקרב". "עקרב" מוכרח להשתלט. "מאזניים" חייב לשתף פעולה. ישנה משיכה מגנטית הגונה בין שני אלה, אבל השדה המגנטי עלול להגיע לכלל התפוצצות. הנישואין יהיו סוערים.

אשה עקרב וגבר מאזניים:

ה"עקרב" יותר מדי קנייני ויותר מדי קנאי בעיני "מאזניים". ה"מאזניים" עצל ורגיש מדי, בעיני "עקרב". אף על פי כן, שניהם תאוותנים (אם כי "מאזניים" נפתח ונסגר חליפות) ויקחו ברצינות את הנישואין. תהיה בעיה בדבר אהבת המותרות של "מאזניים", אותם לא יהיה אולי ה"עקרב" מסוגל לספק. הנישואין אינם מבשרים אושר.

אשה עקרב וגבר טלה:

שילוב הפכפכני ביותר. ה"טלה" יותר מדי קל-דעת בעיני ה"עקרב" הקנאי. שניהם מרוכזים בעצמם, דינאמיים ושאפתניים. המשיכה ביניהם עשויה להיות חזקה, אבל האינדיבידואליות שלהם תפריד ביניהם. הנישואין יהיו עם תנודות קשות.

אשה טלה וגבר עקרב-

שניהם עצמאיים ושואפים לשלוט. אפילו אם תשרור ביניהם סערת חושים עזה, לא מן ההכרח שיעמדו במבחן. קנאתו של ה"עקרב" גם היא מהווה סכנה. הנישואין לא יישארו עניין שבמוסכמות, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית מצידם של בני הזוג.

אשה דלי וגבר עקרב:

ה"עקרב" הוא כה קנאי וקנייני ש"דלי" לא יהיה מסוגל להתמודד איתו. מסתבר שה"דלי" כה אדיש, עד שה"עקרב" עלולה להפך לסאדיסט. כתוצאה, יחפש ה"דלי" את אושרו בעיסוקי חוץ, ולאו דווקא בבית, כלומר הרחק מה"עקרב". נישואין שנועדו להיקטע באיבם, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה עקרב וגבר דלי:

"עקרב" מתעב את מצבי-הרוח המשתנים של "דלי". ה"דלי" מעורב בהרבה עיסוקים חברתיים מחוץ לבית. לעומת זאת, ה"עקרב" מעוניין בביתו. ה"עקרב" אינו יכול לשלוט על ה"דלי", כי זה מייחס חשיבות יתרה לחירותו. ה"דלי" חברתי מאוד, ה"עקרב" בכלל לא. ל"עקרב" אין כל עניין בתוכניות הבלתי מעשיות של ה"דלי". השניים ילכו כל אחד לדרכו, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה עקרב וגבר דגים:

לזוג זה משיכה חזקה זה אל זה. "דגים" יסמוך על כוחו של "עקרב" לתמוך בו בחוסר ההחלטיות שלו, ובפירוש יישען על חוש הקניין של ה"עקרב". "דגים" הוא בעל דימיון מפותח, ה"עקרב" בעל כושר התמדה. סיכויים מצויינים לנישואין.

אשה דגים וגבר עקרב:

קרוב לוודאי שייהנו מקשר פיזי הדוק ועמוק. חוזקו של ה"עקרב" מעניק את התמיכה התקינה שה"דגים" זקוק לה בתחומים אחרים. ה"דגים" לא יעורר את קינאתו של ה"עקרב", והלה יראה את חוש הקניינות של ה"עקרב" כביטוי של אהבה ובאמת ביטוי הוא לאהבה. מוטב שימהרו להתחתן.

אשה קשת וגבר עקרב:

"קשת" בולם את טבעו התאוותני של ה"עקרב". הצרה מתחילה כש"קשת" נוטה מטבעו לחופש ולעצמאות, משום שה"עקרב" זקוק לבת זוג שאפשר לסמוך עליה. ה"קשת" מתכעס בקלות ונרגע בלא דיחוי. לעומת זאת, זעמו של ה"עקרב" יתבשל במחשכים עד שיתפרץ כהר געש. נישואין אינם באים בחשבון, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית מאומצת מצידם של בני הזוג.

אשה עקרב וגבר קשת:

אמנם ה"עקרב" אוהב את ביתו, אבל "קשת" כבר ארז את אמתחתו והוא מוכן ללכת. ל"קשת" חשובה החירות. ה"עקרב" יותר מדי קנייני ותובעני. אפילו חוש ההומור של "קשת" לא יגשר על פני התהום שנפערה ביניהם. המשיכה הפיזית לא תעזור כאן לכל משך חיי הנישואין, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית מאומצת מצידם של בני הזוג.

הערה: יש לציין כי כיהודים מאמינים אנחנו יודעים שכל יהודי מחוייב לעבוד על תאוותיו ומידותיו, ואע"פ ש"עיר פרא אדם יוולד", והאדם נולד כשהוא ללא מידות וללא דרך ארץ, הרי שבמהלך השנים הוא אמור לעבוד על עצמו ולתקן את מידותיו. עם זאת, נתונים אלה נועדו לתת ידע מוקדם ולמנוע חיכוך אפשרי עקב אי התאמה בין בני הזוג, ועל מנת לדעת מהיכן נובעים חיכוכים, אם ישנם. ניתוח אופי המזל מעובד ע"פ ספרה של מרטין.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. 
חח נכון ^^
טל (22/10/2013 13:09:36)
2. דניאל (23/10/2013 09:10:44)
3. sweet life (24/10/2013 14:30:20)
4. מיטל (25/10/2013 11:55:22)
5. D a r k l a d y (27/10/2013 19:25:44)
6. הילה (29/10/2013 13:24:34)
7. 
אשכרה כל מילה נכונה
יאיר (30/10/2013 00:25:56)
8. אמיר (31/10/2013 14:25:21)
9. פישי (5/11/2013 16:50:27)
10. יפה (6/11/2013 10:50:44)
11. מאזניים (6/11/2013 17:22:29)
12. רונית (6/11/2013 22:45:52)
13. עוד עקרב (12/11/2013 10:10:09)
14. מוטי (25/11/2013 18:20:24)
15. 
חח הקטע עם הניתוק מגע והקור פשוט כל כך נכון לגבי
עקרב (2/12/2013 09:19:53)
16. נועה (8/12/2013 14:10:09)
17. זה כזה נכוןןןןןןןןןן (9/12/2013 22:17:30)
18. אפרת (11/12/2013 14:15)
19. מיטל (19/12/2013 21:15:10)
20. צפונית (20/12/2013 09:55:10)
21. השרוט (21/12/2013 19:12:58)
22. אני (24/04/2014 15:09:56)
23. 
אחלה מדור, אהבתי
תומר רמתי (28/10/2014 18:53:11)
24. אסתר (27/11/2014 02:45:07)
25. 1234 (31/05/2015 17:52:57)
26. חלי (18/08/2015 03:13:10)
27. נועה (10/04/2017 01:59:50)
28. עקרב (12/11/2017 03:40:38)
29. שמעון (30/04/2018 11:50:47)
30. 
כל כך נכון אפילו החברות שלי אמרו
אילה (15/11/2018 23:10:07)
31. רות (23/02/2020 22:48:45)
32. עקרבית (5/01/2022 14:46:44)
33. אנונימיתתתתתתת (25/01/2023 18:39:36)

אולי תרצה לקרוא גם:

מזל מאזניים, חודש תשרי
מזל בתולה, חודש אלול
מזל אריה, חודש אב
מזל סרטן, חודש תמוז
מזל גדי, חודש טבת
מזל קשת, חודש כסלו
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה