תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

מזל בתולה, חודש אלול

24/08/2014 10:15
מזל בתולה. דואר ישראל (הגדל)
מזל בתולה. דואר ישראל

נולדת בחודש אלול? לפניך ניתוח אופי מקיף ומעמיק, לבני מזל בתולה - חודש "אלול" ● תוכל/י לקרוא גם על התאמה בין זוגות, במקרה שאחד מבני הזוג נולד בחודש אלול ● וגם: הסבר על-פי הקבלה על מזל בתולה ● אסטרולוגיה קבלית יהודית - לקרוא ולהחכים

 

מזל בתולה הוא אחד משנים עשר המזלות שבגלגל המזלות. באסטרולוגיה המערבית, "בן מזל בתולה" הוא מי שנולד בין ה-20.8 לבין ה-20.9 (לערך). במסורת היהודית מתייחס מזל בתולה אל חודש אלול.

מזל בתולה על-פי הקבלה

על פי המסורת, נמצא את שמו חודש אלול בראשי התיבות "אני לדודי ודודי לי", וזאת משום שבחודש הזה ניתן להתחבר לסיפור האהבה שבין הנשמה לבין הבורא. מכיוון שעם תחילתו של חודש אלול כולנו מקבלים מתכונת מזל בתולה, זה הזמן לביקורת, ניקיון, ועיצוב פנים חדש של המחשבות והרגשות שלנו. ניתן להשתמש במזל בתולה כדי לשוב לעצמנו, ולהשיג חירות מכל רגש ומחשבה שמרחיקים אותנו מן השלמות.

ראש חודש אלול מסמן את תחילתה של תקופה בת 40 יום של סליחות וחשבון נפש, המסתיימת עם תפילת נעילה של יום כיפור. זמן זה מיוחס על פי המסורת לאירועי מתן תורה: משה שבר את הלוחות הראשונים כשראה את העם חוטא בחטא העגל מיד עם ירידתו מהר סיני, ולאחר מכן חזר להר לתקופה נוספת של 40 יום, שתחילתה בראש חודש אלול. בסופם של הימים האלה, ביום הכיפורים, הוא ירד מההר עם בשורה של סליחה ומחילה, כשהלוחות השניים בידיו. מקובלים אומרים שבימים אלה יש סגולה לסליחה וכפרה עוד מששת ימי בראשית.

40 הימים נחשבים כימים של תשובה, מלשון לשוב לעצמנו, לאמת שלנו, למקום הפנימי והאמיתי שלנו, לאבד את הסבל והזיוף ולחזור לעצמנו. זוהי מטרת הבריאה, וזהו סוד המסע של חודש אלול. בימים הללו אנחנו למעשה מכינים את עצמנו למזל והשפע שנקבל בראש השנה – מועד שבו נכנס בנו כוח החיים.

לפי ספר יצירה, המיוחס לאברהם אבינו, העולם נברא מ-22 תדרים שהם 22 אבני הבניין הבסיסיות של כל היקום. אותם 22 תדרים מיוצגים על ידי 22 האותיות העבריות, המשמשות ככלים להעברה של שפע רוחני. נמצא כי כל חודש נשלט על ידי שתי אותיות עבריות – האחת שולטת בכוכב השולט באותו מזל והאחרת שולטת במזל האסטרולוגי עצמו. האות ששולטת במזל בתולה היא י', והאות ששולטת ב"כוכב" (שמו העברי של כוכב הלכת מרקורי) היא ר'.

אם נשים לב נראה שכל אות מתחילה באות י' (כך נראית צורתן של האותיות בספר תורה) ולאחר מכן מושכים ממנה את צורת האות. כלומר, האות י' היא החומר הגולמי וממנה נוצרות כל האותיות. ערכה הגימטרי של ה-י', שבאמצעותה נברא חודש אלול, הוא 10, ללמדנו כי כל עשר הספירות של עץ החיים כלולות בתוכה. הדבר מלמדנו כי לבני מזל בתולה יש חיבור אמיתי לשלם ולמושלם, ולכן הם גם ידועים כפרפקציוניסטים וביקורתיים, אפילו יותר מדי. יש להם נטייה להתרכז בפרטים ואז הם לא רואים את התמונה הכוללת. זה הצד הלא רוחני בבתולה. הצד הרוחני הוא הדחף הבלתי נשלט המניע את בני המזל לחפש את השלמות, או אפילו לייצר אותה. תיקון גבוה יותר הוא להפנות את הביקורת כלפי עצמם כביקורת בונה (ולא הורסת) ולדאוג לזולתם.
 
חכמי הקבלה מסרו לנו כי הפרק בתהילים המתאים לבני "מזל בתולה" הינו פרק צ"ד, וכי המתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. סגולה מהזוהר לפתיחת מזל בתולה היא קריאת "ביום השישי" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז פסוקים מב-מז).

אשה שנולדה במזל בתולה - תכונות ואופי

ישנן יותר רווקות זקנות במזל "בתולה" מאשר בכל מזל אחר. הצרה היא שהיא אינה מסוגלת למצוא לה גבר שיענה לדרישותיה.

היא נוטה לשפוט אנשים שיפוט שטחי, למשל- אם הם מסודרים ונקיים מבחינה גופנית. כתוצאה מכך, היא עשויה להחמיץ הזדמנויות לפגוש אנשים מתאימים, ודבר נכון ביחס לגבר וגם ביחס לאשה.
  
אם אתה רוצה להבין אותה, חייב אתה לראותה בבחינת אדם בעל שליטה עצמית, ולא כיצור שכלי או קר. רגשותיה הם כשל כל אישה אחרת, אבל היא דוחקת ומפנימה אותם יותר. ערגותיה הכמוסות תישארנה בוודאי בגדר סוד.
  
היא נוטה להיות רצינית למדי ומתנהגת בכבוד עצמי רב. ניחנה בצניעות טבעית - לא תשמע אותה מתרברבת על הישגיה. היא בעלת מידות מצוינות, ותמיד מתנהגת כגברת מכובדת, אלא אם כן תתרתח. כסבורה היא כי "ליידי" לעולם לא תעליב - אלא אם כן בכוונה תחילה. אכן, הישמר לך, ולמעשה מצא לך מחסה, שכן מסוגלת היא להנחיל לך מהלומה מילולית, אשר עשויה למוטט כל "אגו" עד היסוד.

היא מאמינה בהתקדמות עצמית, ולומדת הרבה כדי לקדם עצמה ומעמדה בחיים. היא להוטה בעיקר אחרי סיפורת, מוסיקה ואמנות, ורבות ממזל ה"בתולה" מתפתחות חוש ביקורת ותפיסה חדה.
  
היא דואגת יותר מדי. בחלקו נובע זה מהעובדה שהיא משוכנעת, כי יש בכוחה למצוא פיתרון הגיוני כמעט לכל בעיה. היא סומכת על האינטלקט יותר מאשר על האינטואיציה, וכשיש לה בעיה- תלעסנה ככלב עם עצם מכוסה בשר, עד שהבשר נעלם וצורת העצם נגלית לעין.
  
היא מסוגלת להיות נדיבה, סובלנית ואדיבה, אבל גם מאוד נמרצת בדעתה. ראשה שליט על ליבה. כשהיא מחליטה על דרך פעולה, אפילו פגז מתפוצץ מעליה לא יטה אותה מן הדרך בה בחרה.
  
המרץ שלה דיו לדרבן שתיים או שלושה נשים, והיא תקבל על עצמה כל משימה בהכרה מלאה שאין אדם המסוגל לבצע זאת ביתר יעילות ממנה. בכל משימה, מבטיחה היא את עצמה נגד כישלון.   

ממלכתה היא הבית, שם היא השולטת, וגבר חכם יכיר בעובדה זו. מקום מגוריה נראה כאילו לא גר בו איש, היא רוצה כל דבר במקומו ויש לה מקום לכל דבר. היא מכלכלת את קניותיה התבונה, יודעת היטב איך לחסוך.
  
היא יודעת מה שהגבר רוצה. אם אינו יכול לראות זאת במו עיניו, תעזור לו לנתח את המצב. היא מוצלחת בניתוח מצבים. מטרותיה הן מעשיות. והן ניתנות להשגה עם הדחף וההחלטה הנכונה.
  
היא תהיה עקרת-בית למופת, אמא למופת (אם גם קצת קפדנית) ובת-לוויה מעניינת לבעלה. פריה ורביה מבחינתה היא עניין של רבייה, לאו דווקא של תענוג, וזה עלול לתסכל, כי לרוב נאה היא ושומרת על הופעתה אפילו עד גיל העמידה, ואף מאוחר יותר.
  
מבחינה חברתית, היא אוהבת אירועים קטנים ומאורגנים ללא דופי. איננה סובלת אכלנים מרושלים, מעשנים, ואת אלה המתלבשים מכל הבא ביד. היא מצטיינת במשחקי חברה אינטלקטואליים.
  
אם חייבת היא לעבוד למחייתה, תנהג גם בעולם העסקים באותה קפדנות בה היא מנהלת את משק ביתה. היא מצוינת עם מספרים, ועשויה להיות מנהלת-חשבונות מצטיינת. גם כמזכירה פרטית תיטיב לעבוד, בפרט כשהעסק מאפשר לה קידום עצמי. בכל עבודה תובעת ה"בתולה" משכורת המבטיחה את עצמאותה. בלית ברירה תיעתר למשכורת נמוכה, אם ינהגו בה בהגינות, באדיבות ובהתחשבות.
  
לרוב היא אובייקטיבית למדי ולא רגשנית, ואולם חוש השיפוט שלה עלול להיכשל בשטח אחר, הלא הוא שטח האהבה. אינה מסוגלת לראות מגרעותיו וחולשותיו של אהובה. היא נאמנה לתדמית שיצרה ממנו, ורגשותיה עמוקים, אם גם אינם בהכרח מופגנים או חמים כלפי חוץ.
  
נוטה היא להתייחס לגבר כאילו דמה לקרקע בתולה שיש לחקור אותה, להפוך ולהפוך בה, לטפחה ולשבח את ערכה. היא יודעת איך לרדת לסוף דעתו ולבחון את נשמתו, ולרוב תשמש אהובה לזה שהיא מפשפשת בנשמתו.
  
היא מצפה שכל אחד יהיה מסודר ונקי כמוה.

האהבה בנישואין חשובה לה מאוד, וכי כל מי שמדגיש את הצד הפיזי, ותו לא, לדידה הוא אינו מבין את המשמעות האמיתית של הדבר. ככלות הכל, האקט הפיזי לגביה הוא בבחינת עבודת-בית או עול-בית, כגון הרתחת הקפה והגשתו בבוקר.
  
החן הנשי שלה וצניעותה, חמימותה הנדיבה והמעודנת, הכל ישתבץ במקומו לשביעות-רצונו המלאה של בעלה.
  
יצר הניקיון הוא כפייתי אצלה. אל תיעלב - הרי היא "בתולה" טיפוסית.
 
גבר שנולד במזל בתולה - תכונות ואופי

יש לו אינטלקט חד, מסודר ומבחין, כי המרקורי הוא השליט שלו, ומרקורי הוא הכוכב השכלי, כך שהוא מצטיין בפוריות המוח. הוא מעוניין כמעט בכל דבר שיקדם את הקריירה שלו או יתרום לעושרו. אחד הדברים הראשונים שהוא רוצה לדעת אודות אנשים אחרים: אם יש להם כסף ואיך הם מכלכלים את ענייני הכספים שלהם. לדעתו, חטא הוא לבזבז כסף, כי זה קנה-מידה להישגים אישיים וגם להערכת השגיהם של האחרים.
  
איש לא יוכל לשכנעו למשימה בלתי מעשית. איזה אינסטינקט מזהיר אותו כשהוא מחליק בקרבה יתרה לשכבת קרח דקיקה, והוא פשוט זז הצידה, או אולי איני צודקת בקוראי לזה אינסטינקט. המוח המעשי בתכלית והאנליטי מסוגל לגלות את כל הסכנות הסמויות בכל משימה שהיא. כשהוא מסרב, אינו אומר זאת על יסוד הרגשה, אדרבא, אלא זהו פסק-דין המבוסס על עובדות כפי שהוא רואה אותן, ואין איש שרואה אותן בעין חדה ממנו. אתה רשאי לסמוך על ה"לא" שלו, זוהי המילה האחרונה בנושא. כשהוא מסרב, אינו מתכוון ל"אולי" או ל"ייתכן". הוא מתכוון ל"לא".
  
הוא בררני עד מאד בבחירת ידידים, אך לעיתים רחוקות יטעה, ובוודאי שלא יעשה את הטעות פעמיים. הוא מאמין באמרה: "נכווה פעם, עליו החרפה; פעמיים - עלי החרפה!"
  
לעיתים קרובות הוא יותר מדי ביקורתי, מצפה שהאחרים יחיו על פי עקרונותיו שלו. אין עובדה זו עוזרת לרכוש ידידים או להשפיע על נשים. אין אדם שאוהב לעמוד בפני בדיקה מדוקדקת ביותר המכוונת למצוא פגמים. ה"בתולה" אינו יכול שלא לעשות זאת. קשה לו גם להחמיא למישהו.
  
לרוב, יש לו מזג עצבני, והוא זקוק לאווירה רגועה בכדי לתפקד במלוא כושרו. זה גם מסביר את להיטותו להימצא באוויר הפתוח, לתרגל, לנהוג לפי סדר-חיים קבוע. הוא מאמין שצריך לשמור על הבריאות. הוא גם מאמין שאם אתה רוצה להתקדם בעולם, עליך להשתמש בזמן הפנוי להיטיב את כשרונותיך.
  
גברים "בתולה" מגלים אהדה, זהירות, ויש להם חוש חובה ואחריות מפותחים. במאבק התפקידים שבארגונים חשובים, תמצא את הגבר "בתולה" לרוב בתפקיד של משנה למנהל, כי הוא שיטתי ומהימן, אבל צניעותו מפריעה לו לקבל הכרה מלאה על העבודה הטובה שהוא מבצע.
  
הוא אמין, חרוץ ועובד מצפוני וטוב, תנו לו לפתור בעיה - ולרוב יפתרנה.  אם הוא מתמהמה קצת, זה משום שהוא אוסף מידע ועושה מחקר. הוא מכין את שיעורי-הבית שלו. דבר אחד הוא שונא- שיגלו שלא התכונן כראוי.
  
הוא איננו לובש בגדים אופנתיים-חריגים, ולעולם לא תראה אותו עם זקן פרוע. הוא מקפיד על הופעתו האישית, כשם שהוא מקפיד על הדיקדוק שלו.
  
אין הוא כה מלהיב בפגישה ראשונה עם אשה, אבל ינסה לתת לה להרגיש בנוח ולרַצותה. הוא לא יזדקק לתשומת-לב מתמדת, לא יימשך לאור הזרקורים ותמיד יהיה עדין ומתחשב. אפילו כשמעוררים את זעמו, הוא כובש את מיזגו.
  
ביחסיו עם אשתו, הוא עשוי לנקוט עמדה אבהית, ולגלות גישה של חיסוי כדי לגונן עליה בחייה. מסוגל הוא להיות ידיד ויועץ בתכלית. אם הוא מעוניין במישהי לחיים, יהיה זה צעד זהיר והחלטה מחושבת ששקל אותה היטב, כדי לוודא אם אמנם תתרום בת הזוג לייעוד שלו, ואם תקים בשבילו בית נוח שבו יוכל להמשיך בעיסוקיו בלא הפרעות.
  
בתמורה יציע לבת הזוג ביטחון, מהימנות, מאמנות. חייבת היא לשכוח את האירועים החברתיים המסעירים, כי זה לא מטבעו. מעדיף הוא לבלות בגינה או לקרוא ספר. לא תצטרכי לדאוג שמא ייצא בלילה עם החבר'ה ויחזור הביתה לעת בוקר.
  
יהיה לה ביטחון כלכלי, אבל אין זה אומר שתקבל כל מה שהוא רוצה בו. הוא קפוץ-יד כשזה נוגע לכסף, אם כי מעדיף הוא לכנות תכונה זאת "הבנת ערך הכסף", או "להוציא דולר בכדי לקבל תמורה של דולר". מאידך, אינו נוסע במחלקה שלישית. הוא פשוט מצפה לתמורה על מה שהוא מוציא.
  
הוא מסור, אל תדאגי. ואולם, כפי שקורה לבעלי כללי מוסר גבוהים רבים, המוסריות שלו נובעת לרוב מהעדר התלהבות רומנטית.

מה יכבוש את לבו של בן מזל בתולה?

הם נמשכים לכל אחד עם חן אישי, קסם ואיזון נפשי.
  
הם מעריצים שנינות וכישרון. אם לא נתברכת בהם, אזי ניתן לאסוף ספרים שבהם אמרות כנף שנונים של גדולים ונודעים. כתחליף לכישרון, יבוא הטעם הטוב: אני מגלה לך שגם לי הבנה בספרות ואמנות. אם רוצים באמת לעשות רושם, אפשר להזכיר כתבות ביקורת שפורסמו, ולשוחח עליהן בנימה של סמכות.
  
"בתולה" נהנה מתשובות מתוחכמות, אבל הן חייבות להיות ספונטניות ולא מחושבות.
  
הם מסורים לעבודתם. תמצא אותם בין החרוצים הספורים שנשארים מאוחר במשרד לערוך סדר בשולחן-העבודה שלהם. גם באירוע, יעזרו לפנות את הכלים, לרוקן את המאפרות ולנגב את כתמי המים או היין, שעה שהאירוע עדיין נמשך.
  
הגישה העדיפה? למצוא נושא שיתעלה מעל לממוצע. מוטב לשכוח את הסיפור הגס והמתובל, שהיה נשמע כה משובב בכל מקום אחר - כאן לא תמצא לו אוזן קשבת, מלבד הבעייתיות ההלכתית שבדבר. מעל הכל, זכור שלא לשאול: "תסכימי או לא תסכימי, נעשה או לא נעשה?" אין לקחת "בתולה" למקום מהודר או יקר. יש להימנע מכל מקום שהכסף סתם זרוק עליו. "בתולה" שונא בזבוז. אם חושבים על מתנה, עדיפים ספר טוב או תקליט טוב. טעמה בבגדים של בת "בתולה" הוא קלאסי: מאופק- חולצות משי סולידיות וסודרים. בבשמים היא אוהבת ניחוחות פרחים.
  
חשוב: "בתולה" רוצה לכבד אותך, להאמין שחינוכך, עיסוקיך התרבותיים ומעמדך החברתי שווים לשלו, או אפילו עולים עליו.
  
את בת סימן ה"בתולה" קח-נא למקום שבו תראה את הציוד המטבחי המעודכן ביותר, ועוד אביזרים ביתיים שילמדו אותה איך לחסוך לעצמה עבודה, ואפילו לחנות של "מציאות" או למכירה כללית בכל-בו.

מה אסור לעשות לבן מזל בתולה?

אלה שנולדו בסימן "בתולה" יתעלמו, לרוב, מפגמים רבים וינתקו יחסים רק מתוך הכרח. אף על פי כן, יש להם עקב אכילס. אם מבקשים לנתק יחסים עם "בתולה", הנה רשימה בדוקה ומוסמכת:
  
להשתמש בשפה וולגארית.
  
לא להתרחץ לעיתים קרובות. להתלבש ברשלנות. להשליך בדלי סיגריות לתוך ספל הקפה, להקפיד שהדירה תיראה מוזנחת.
  
לאחר תמיד לפגישה.
  
לא לגלות אהדה, אדרבא- להוכיח קשיחות.
  
להתרעם על כל ביקורת.
  
לנהוג בראוותנות זולה בציבור.
  
לערער על כל החלטה של הצד השני, או להחליט מבלי להיוועץ בו תחילה.
  
לספר הלצות וסיפורים גסים בחברה מעורבת.
  
לבזבז את הכסף על דברים לא נחוצים.
  
אותו רעש קולני שזה עתה שמעת, היה טריקת דלת רועמת ש"בתולה" השמיע - כשהוא הסתלק לו.

התאמה בין זוגות

אשה בתולה וגבר אריה:

"אריה" הוא בעל יצרים עזים, "בתולה" מעוניין יותר לזכות בביטחון מאשר להתפרפר בשחת. יהיה ביניהם דין-ודברים גם על הנטיה השלילית של ה"בתולה" למתוח ביקורת, שכן ה"אריה" חייב להישאר מעל לכל ביקורת. הגישה המעשית והמפוכחת של "בתולה" תתנגש במזגו האופטימי ומעל המעוף. הנישואין - אסון טבע.

אשה אריה וגבר בתולה:

נטייתו של ה"אריה" לבזבז למותרות, גורמת כאבים ומיחושים ל"בתולה", שהוא שמרני וזהיר בענייני כספים. "בתולה" אינו רוצה שימשלו בו. ה"אריה" רוצה דווקא בכך. אם "בתולה" יתחיל למתוח ביקורת, יתחיל ה"אריה" לשאוג. נישואין? צחוק הגורל!

אשה בתולה וגבר מאזניים:

הדרכים הקרירות והאנליטיות של ה"בתולה" מרתיעות את ה"מאזניים", המבעבע ברגשות חמימים. "בתולה" ביקורתי מדי ומערער את בטחונו העצמי של "מאזניים". העובדה ש"מאזניים" נוטה לפעמים להקל ראש בענייני אהבה דיה לתסכל את ה"בתולה", שכן אין ה"בתולה" סובלני לגבי פזיזות כלשהי. לשני אלה אין הרבה במשותף. מוטב שלא לתכנן נישואין.

אשה מאזניים וגבר בתולה:

"בתולה" חי על פי ספר חוקים, דבר שהוא מנוגד להתנהגות ה"מאזניים". וישנן עוד מגרעות באישיות. "בתולה" קמצני ועלול להיות מעוניין יותר בממון מאשר באהבה. "מאזניים" מוצא שאין לכך כפרה. "בתולה" יכול גם לנדנד ולמתוח ביקורת, אפילו לנסות לרדות. "מאזניים" יתרעם על כך ויתחיל לחפש לו הערכה במקום אחר. נישואין מפוקפקים.

אשה קשת וגבר בתולה:

הקשר שלהם יתרופף. גישתו קלת-דעת של ה"קשת" תשגע את ה"בתולה". מבחינה פיזית, ניתזים אמנם גיצים, אבל זה עדיין משאיר עשרים ושלוש וחצי שעות לפעילות אחרת. ל"בתולה" שוחר הדעת והשקט, הנוטה לחיים פשוטים ולמרומי מחשבה, אין הרבה במשותף עם "קשת" הפזיז, האימפולסיבי ושוחר הפעילויות שמחוץ לבית. מצידו, ימצא "קשת" שה"בתולה" משעמם עד מוות. שכחו מזה.

אשה בתולה וגבר קשת:

"קשת", המחפש לו חיים קלים בנישואין, מרגיז מאד את ה"בתולה". חוש הביטחון של ה"בתולה" באמת נפגע ביחסים שכאלה. "קשת" כמעט ואינו עושה מאמץ בכדי להבין את צרכיו הנפשיים של ה"בתולה". הוא מגלה חוסר סבלנות כלפי גישותיו השמרניות והזהירות של ה"בתולה". ניתן להניח שה"קשת" יתחיל לחפש לו אפיקים חדשים. השניים מסוגלים איכשהו לבלות יחד סוף שבוע, אבל לא את כל החיים.

אשה תאומים וגבר בתולה:

ה"בתולה" חושב את "תאומים" למאהב שלא התבגר, "תאומים" חושב את ה"בתולה" לעצם בגרון, ולסתם שעמום. אחרי שאש התאווה כבתה, ינדוד ה"בתולה" וימתח עליו ביקורת, וה"תאומים" יחפש לו מסביב שינויים וחידושים. זוג שאינם יכולים לסמוך על עתיד רחוק.

אשה בתולה וגבר תאומים:

הם עשויים להתאים מבחינה פיזית, אך מכל מקום ל"תאומים" יש גישה הרבה יותר אימפולסיבית, ובוודאי לא יוותר לעקרונות של ה"בתולה". "תאומים" זקוק לחופש ולא ייעתר לתשוקת ה"בתולה" לשלוט ולפקח. "בתולה" רואה את ה"תאומים" כקל-דעת וחסר-אחריות. אל לכם לחתום על חוזה נישואין.

אשה דגים וגבר בתולה:

ה"דגים", המבעבע רגשות, אינו מפיק הנאה רבה מה"בתולה" המסוייג. ה"בתולה" מתנגד לדרישות יתרות, והפך ביקורתי ומטיל דופי יותר ויותר, יש גם בעיות אחרות. ה"בתולה", המעשי וההגיוני, אינו מתיר עצמו לנהות אחר טעמו הראוותני של "דגים", גם לא ישתוק מול הרפתקנותו. ה"בתולה" מתכנן מראש, בו בזמן שה"דגים" פועל בדחף הרגע, ואז משנה את דעתו. נישואין נטולי חדווה, מריבות בלתי פוסקות.

אשה בתולה וגבר דגים:

לגבי "בתולה", האהבה קשורה במישרין לביטחון כלכלי, ומאידך הצרכים הגופניים - קשורים להתאמה שכלית. "דגים" רואה את האהבה כחובקת-כל, מרכז קסמם של החיים, מקור של ריגוש. הגישה הזהירה והממושמעת של "בתולה" לעניינים גשמיים, מתנגשת ישירות עם תאוותיו המבעבעות והבלתי מרוסנות של "דגים". אם אי-אפשר לשחרר את ה"בתולה" מאיפוק-יתר, עלולים הנישואין להיות אומללים.

אשה טלה וגבר בתולה:

התעוזה של ה"טלה" אמורה למצוא חן בעיני ה"בתולה" המסויג, אבל האישיות הפיזית שלהם היא כל כך שונה, שהם צריכים מידה רבה של סובלנות משני הצדדים. ה"טלה" יתרשם מהטאקט, מהעידון והפיקוח העצמי של ה"בתולה". יתכן שה"בתולה" לא יתלהב מהרעיונות השגעוניים של "טלה". הסיכויים לנשואין מוצלחים, באחוזים, הם חמישים על חמישים. עבודה עצמית משני הצדדים תועיל בהחלט.

אשה בתולה וגבר טלה:

"בתולה" עשויה להימשך אל "טלה" הנועז. אבל "טלה" זקוק לאדם נלהב, ו"בתולה" עצור מכדי שימלא את התפקיד. "טלה" מחפש תמיד הרפתקה, ו"בתולה" נוטה לדבוק בבדוק ובמנוסה. "בתולה" נהנה משיחה מעניינת, "טלה" - מפעילות מלהיבה. נישואין שכמעט בלתי אפשריים, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית של בני הזוג.

אשה בתולה וגבר דלי:

ה"בתולה" סבור שה"דלי" חסר תשומת-לב, ה"דלי" סבור שה"בתולה" אינו יודע להיענות. האהבה לא תגבר עם הזמן, אלא דווקא תפוג. נישואין בלתי מחוכמים.

אשה דלי וגבר בתולה:

אין משיכה ניכרת בין שני אלה. לשניהם גישה אינטלקטואלית, לא התלהבות ולא יוזמה יימצאו פה, כי שניהם זקוקים למטען נוסף של משיכה הדדית. מה גם שה"בתולה" המפוכח והמעשי, נוטה למתוח ביקורת על ה"דלי", הנדיב והמתפשט לכל הכיוונים. את הנישואין ניתן להשתית רק על שטחי התעניינות משותפים.

אשה עקרב וגבר בתולה:

בשטחים רבים עיסוקיהם דומים, אבל השטח הפיזי אינו אחד מאלה, וזה מקשה עליהם ליצור קשר. "בתולה" עלול להיות נרגן, וה"עקרב" יהיה ישיר ופתוח בצורה ברוטלית. אם ה"בתולה" מסוגל לעשות ויתורים דרושים, אולי יסתדרו ביניהם. התאמה שכלית לזמן-מה, אבל ה"עקרב" יתחיל במהרה לחפש לו אפיקים אחרים, ועל הבתולה לשמור עליו מכל משמר.

אשה בתולה וגבר עקרב:

ביסודם מתאימים הם, אם גם נוטה ה"בתולה" לצנן את אשו של ה"עקרב". ה"עקרב" מנסה כל הזמן לדרבן את ה"בתולה" להיות יותר נלהב מהחיים, ואילו ה"בתולה" תמה לדעת מדוע ה"עקרב" תוקפני כ"כ. אם ה"בתולה" יסכים לפשרה, יישאר ה"עקרב" במחיצתו. נישואין מעניינים עם ויברציות חיוביות.

אשה בתולה וגבר שור:

ה"שור" משתוקק ליהנות מהזוגיות מבלי לטרוח הרבה, בו-בזמן שה"בתולה" רוצה לנתח, לבחון ואולי אפילו למתוח ביקורת. אם להתעלם מכך, יהיה ה"בתולה" בחירה נבונה, אם גם לא משלהבת. בשטחים אחרים ישנה התאמה אמיתית. שניהם חומרניים, מעשיים, מעריצים יעילות, אוהבים חיי בית. נישואין שבפירוש יוכלו להצליח.

אשה שור וגבר בתולה:

ה"שור" הוא יותר פיזי, ועשוי להיות מוטרד מנהייתו של ה"בתולה" אל המישור השכלי. מלבד זאת, אין ביניהם יותר מדי בעיות. נישואין עשויים להצליח, אבל תלויים במשיכה הפיזית בין בני הזוג.

אשה סרטן וגבר בתולה:

טבעו המעשי והנוח של ה"בתולה" מאפשר יחסים יציבים. "סרטן" הינו אמוציונלי יותר מן ה"בתולה" המסויג, אך מסוגלים הם לפתח רגשות כנים, חמימים ואוהבים זה כלפי זה. מבחינה פיזית הם מסתדרים היטב. הבעיה היא ששניהם ביישנים ומסויגים במידת-מה. הם חייבים להתאמץ כדי להימנע משעמום. נישואין נוחים.

אשה בתולה וגבר סרטן:

"בתולה" מספק לו את הביטחון הרגשי הנחוץ לו, וגם את תשומת-הלב הקטנה המוכיחה חיבה. תלותו של ה"סרטן" מוצאת לה ביטוי מלא בצורך של ה"בתולה" שיגנו עליו. דמיונו של ה"סרטן" מעורר את ה"בתולה", ולהיטותו לרצות מגבירה את חיבתו. נישואין בני-קיימא.

אשה גדי וגבר בתולה:

המעשיות של ה"גדי" וחוש הסדר של "בתולה" תואמים מאד זה את זה, זיקוקין עלולים לדעוך אחרי זמן מה, אבל תכונות אופי אחרות משלימות אותם כל כך, שאולי אפילו לא יתחשבו במה שקורה מבחינה פיזית, ואם להם זה לא אכפת- למי עוד זה איכפת? שניהם מהימנים, שמרניים, מבינים זה את זה- ואלו תחזיות טובות לקשר הדוק שיימשך אפילו אם אינו מבעבע ורותח.

אשה בתולה וגבר גדי:

מבחינה פיזית נמשך "בתולה" ל"גדי", אבל הזיקוקין דועכים. בתחומים אחרים תואמים שני סימנים אלה זה את זה. שניהם מעשיים מאד. מבחינה רגשית מסוייגים הם, חסכוניים, ומבחינה אינטלקטואלית הם ערים ופעילים. אי לכך, הנישואין יהיו איתנים וטובים.

הערה: יש לציין כי כיהודים מאמינים אנחנו יודעים שכל יהודי מחוייב לעבוד על תאוותיו ומידותיו, ואע"פ ש"עיר פרא אדם יוולד", והאדם נולד כשהוא ללא מידות וללא דרך ארץ, הרי שבמהלך השנים הוא אמור לעבוד על עצמו ולתקן את מידותיו. עם זאת, נתונים אלה נועדו לתת ידע מוקדם ולמנוע חיכוך אפשרי עקב אי התאמה בין בני הזוג, ועל מנת לדעת מהיכן נובעים חיכוכים, אם ישנם. ניתוח אופי המזל מעובד ע"פ ספרה של מרטין.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. באמת נכון (25/08/2014 14:42:17)
2. שירלי (25/08/2014 17:42:55)
3. מירי (26/08/2014 06:43:26)
4. שירלי (26/08/2014 09:43:55)
5. אסתר (27/08/2014 11:30:45)
6. אסתר (27/08/2014 11:55:17)
7. מישהי (27/08/2014 14:46:06)
8. בר (27/08/2014 15:30:18)
9. הילה (27/08/2014 17:20:42)
10. יונית (27/08/2014 18:30:03)
11. זלמן שובל (27/08/2014 20:58:35)
12. 
לא נכון, אני גרועה בחשבון
ציפי (27/08/2014 21:20:25)
13. פ33ה (28/08/2014 03:45:15)
14. 
נדירר!!
בני (28/08/2014 07:35:45)
15. שי (28/08/2014 09:02:04)
16. צדוק (28/08/2014 10:30:40)
17. חנה (28/08/2014 12:20:46)
18. 
אני ממש אוהבת את מזל בתולה
בלה בלה (28/08/2014 12:30:10)
19. דינה (28/08/2014 12:50:51)
20. 
מדויק עד פחד!!!
קורא קבוע (28/08/2014 13:05:32)
21. הודיה (28/08/2014 14:45:57)
22. עדן (28/08/2014 15:08:32)
23. ממוש (28/08/2014 15:40:59)
24. אביגיל (28/08/2014 16:25:10)
25. דנה (28/08/2014 18:11:03)
26. אורית (28/08/2014 19:05:03)
27. שרה (28/08/2014 19:40:12)
28. 
מדהים ומדוייק!!! מתאים בדיוק למישהי שאני מכירה...
נועה (28/08/2014 20:50:59)
29. 
למה לא מופיע חיבור של בתולה עם בתולה
הכותב הוא ממזל בתולה (13/10/2016 00:27:43)
30. יצחק (27/10/2017 03:49:02)
31. תהל (10/06/2018 18:22:08)
32. 
נשמע שלמזל בתולה כמעט ואין סיכוי בנישואין טובים... רוב המזלות לא מתאימים לבתולה...
ציפי (17/07/2018 15:34:13)
33. מרים (15/10/2018 02:50:57)
34. שמואל (9/02/2019 20:57:02)

אולי תרצה לקרוא גם:

מזל מאזניים, חודש תשרי
מזל עקרב, חודש חשוון
מזל אריה, חודש אב
מזל סרטן, חודש תמוז
מזל גדי, חודש טבת
מזל קשת, חודש כסלו
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה