תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

ברוך דיין האמת ● הרב עובדיה יוסף זצ"ל

7/10/2013 15:15
צילום: ויקימדיה (הגדל)

אבל בעולם התורה הספרדי: הראשון לציון, הגאון הרב עובדיה יוסף, עלה בסערה השמיימה ● בני ביתו ותלמידיו עמדו למראשותיו וזעקו קריאת שמע ● כמליון איש עושים את דרכם למסע ההלוויה שיצא בשעה 6:00 בערב מישיבת פורת יוסף בירושלים ● 'כדורינט' בסיקור מיוחד

 

בעולם התורה הספרדי מתאבלים מרה, עם היוודע דבר פטירתו של מנהיג ש"ס, הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, מחבר שו"ת 'יביע אומר' ועוד עשרות ספרים, ומנהיגם הרוחני של מאות אלפי יהודים מעדות המזרח.

הגר"ע יוסף פונה ביום ראשון ג' דחול המועד לבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים, לאחר הידרדרות חמורה במצבו הבריאותי.

לאורך כל תקופת האשפוז הלך מצבו והתדרדר, לאחר השתלת קוצב לב וטיפולי דיאליזה בכליותיו, הוא הורדם והונשם. עמך בית ישראל נשא תפילה לרפואתו ושמחת חג סוכות הושבתה.

היום התדרדר המצב במהירות ולאחר קריסת מערכות השיב הגר"ע את נשמתו ליוצרה, בגיל 93, לקול זעקת שבר של תלמידיו ובני משפחתו שעמדו למראשות מיטתו וקרעו קריעה כדין תלמיד על רבו ובן על אביו.

בבית מדרשו של הגר"ע שמתחת לביתו שבשכונת הר נוף בירושלים - שם הרביץ תורה בשנים האחרונות - הוסרה הפרוכת והודלקו נרות נשמה, כך גם בבית הכנסת היזדים בשכונת הבוכרים ובמוסדות התורה שבנשיאותו של הגר"ע זצ"ל.

על פי המסתמן, הגר"ע יטמן לצידה של רעייתו הרבנית מרגלית יוסף ע"ה.

רבבות צפויים להשתתף בלוויה וחפ"ק מיוחד הוקם על ידי משטרת הבירה, עיריית ירושלים, מד"א וארגוני ההצלה כדי להיערך למסע הלוויה.

ממשטרת ירושלים נמסר כי צירי מסע הלוויה יסגרו לתנועה. ועומסי תנועה כבדים ירשמו סביב הצירים שבה ינוע המסע.

אתר 'בחדרי חרדים' ממשיך לעקוב ויעביר שידור חי בווידאו ממסע ההלוויה, לצד סיקור נרחב.

הפוליטיקאים מרכינים ראש

המערכת הפוליטית מצטרפת למאות אלפי היהודים האבלים בכל רחבי תבל על פטירתו של הגר"ע יוסף זצ"ל, מי שהיה הראשון לציון ומחבר עשרות ספרי הלכה שתפסו מקום של כבוד בארון הספרים היהודי.

יו"ר ש"ס אריה דרעי מסר ביציאה מבית החולים כשהוא ממרר בבכי: "אוי לי שהגעתי ליום הזה שאני צריך לבשר על פטירתו של אבא שלנו של המנהיג שלנו, כבה השמש, אבי אבי רכב ישראל ופרשיו, יתומים היינו ואין אב. ברוך דיין האמת, השם נתן השם לקח יהי שם ה' מבורך מעתה ועד עולם, אנחנו מקבלים עלינו את הדין, אבל בורא עולם איך נישאר לבד, מי ינהיג אותנו, מרגישים את תחושת היתמות".

השר אורי אריאל מסר: ״ציון במר תבכה וירושלים תתן קולה. עם ישראל כולו מבכה את לכתו של מרן גדול הדור הרב חיים עובדיה יוסף זצוק״ל. היה גדול הפוסקים ומורה ההוראה בדורנו שהקדיש חייו למען תורת ישראל ועם ישראל. זוהי שריפה לכל בית ישראל והסתלקותו הינה חור עצום שנפער בלב האומה״.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הביע צער עמוק על פטירתו של הרב עובדיה יוסף: "שמעתי ביגון כבד על לכתו של הרב הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, מגדולי הפוסקים בדורנו. הרב עובדיה היה ענק בתורה ובהלכה ומורה דרך לרבבות. הוא פעל רבות להאדרת המורשת ישראלית, ובה בעת פסיקותיו התחשבו בתמורות הזמן ובמציאות החיים המתחדשת במדינת ישראל. הוא היה חדור באהבת התורה והעם. הערכתי מאוד את אישיותו הלבבית ואת דרכו הישירה. בפגישותיי עמו תמיד החכמתי ולמדתי. עם ישראל איבד את אחד מחכמי דור. אני שולח את תנחומי למשפחתו, לתלמידיו ולמוקירי דרכו הרבים".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת מסר: "רבי עובדיה יוסף, היה חלק מנופה של ירושלים בדור האחרון, אישיות דגולה וחוצה מגזרים, היה למנהיג רוחני וכפוסק הלכה לרבבות בעם ישראל ובעולם כולו. ירושלים אבלה יחד עם כל בית ישראל ושולחת תנחומים למשפחתו החשובה, לבניו הרבנים שליט״א ולבנותיו. בחודשים הקרובים תמצא עירית ירושלים את הדרך הראויה להנציח את זכרו הברוך בעיר ירושלים בה חי ופעל".

השר נפתלי בנט מסר: "הציבור הדתי לאומי ועם ישראל כולו מתעטף ביגון על לכתו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף, שכיהן כרבה של תל אביב והרב הראשי לישראל וסלל נתיבות ברגישות ובתבונה בין אדם לחבירו ובין ישראל לאביהם שבשמים. הרב היה מגדולי מנהיגי הרוח של עמנו בדור האחרון, היה סמל לרגישות הלכתית, זכה להנגיש את ההלכה להמונים והנהיג במשך קרוב לשבעים שנה את עם ישראל. אני שולח תנחומי למשפחה ומקווה לימים טובים יותר לעם ישראל".

הרב שמואל אויערבך פרץ בבכי כשנודע לו על הבשורה, ואמר: "רבים רבים חייבים לו את יהדותם, נזקף לזכותו מהפכת החינוך הגדול בעם ישראל ועוד רבות ונצורות, לחם בעוז נגד חוק הגיוס".

שר החינוך הרב שי פירון על פטירתו של הרב עובדיה יוסף זצ"ל: "יחד עם מאות אלפי חסידיו אני מבכה היום את פטירתו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. הרב היה יחיד בדורו בגאונות, בפסיקה ובהנהגת הציבור. הרב הותיר חותם בל יימחה על ההיסטוריה של עם ישראל. מורשתו ההלכתית תמשיך ללוות את עם ישראל עוד שנים רבות".

המועמד לראשות עיריית ירושלים משה ליאון: "מתעטף ביגון על לכתו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף. מגדולי מנהיגי הרוח של עמנו בדור האחרון. אני שולח תנחומי למשפחה ומקווה לימים טובים יותר לעם ישראל".

יו״ר סיעת הליכוד, ח״כ יריב לוין, מסר: ״סיעת הליכוד קיבלה בצער עמוק את הידיעה על פטירתו של אחד מחכמי וגדולי הדור. זוהי אבדה גדולה לכל עם ישראל. אנו שולחים את תנחומינו למשפחתו ולכל מוקירי דרכו.״

שלי יחימוביץ מסרה: "הי זאת שלי, אני משתתפת בצערם ובאבלם הגדול של בני משפחתו של הרב עובדיה יוסף ושל הציבור הגדול שראה בו מנהיגו הבלתי מעורער. הרב עובדיה היה גאון גדול בתורה ומנהיג רוחני ענקי. פטירתו היא אבדה עצומה למאמיניו וזה הרגע להשאיר מאחור את אמירותיו השנויות במחלוקת. בלכתו של אדם כזה לוקח איתו כל אחד את מה שהוא בוחר לקחת, ואני אקח את תמיכתו החדה, שהדהימה רבים, בשלום, ובהצבת פיקוח נפש מעל לכל. וגם את הגישה האנושית והמקלה שלו בכל הנוגע לעגונות, לגיורים בצה"ל, ולנושאים רבים אחרים שחשובים לבני אדם".

מהרב חיים אמסלם ותנועת עם שלם נמסר: "אנו מרכינים ראש יחד עם עם ישראל ביום הסתלקותו של גאון התורה וההלכה הרב עובדיה יוסף, דמותו גדלותו ומורשתו ילמדו בדורות יבואו וזכרו לא ימוש מקרב ישראל, יהי זכרו ברוך".

תנועת 'דגל התורה' מסרה כי היא "משתתפת עם המוני בית ישראל באבל הגדול על פטירת מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס ונשיא מועצת חכמי התורה הגאון הגדול רבי עובדיה יוסף זצוק"ל. הקים עולה של תורה. תלמיד חכם שהפיץ תורה ברבים והשיב רבים מעוון וקירבם לתורה. לוחם שלחם יחד עם גדולי ישראל עד ימיו האחרונים למען לומדי התורה ותלמידי הישיבות. דגל התורה שולחת תנחומיה למשפחה הרוממה ולתלמידיו הרבים בכל רחבי העולם".

משה פייגלין: "הלך לעולמו מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל והותיר אחריו חלל גדול בעולם התורה. מלבד היותו של הרב עובדיה יוסף גדול תורה וגאון הלכתי בקנה מידה הסטורי, מדובר במנהיג אמיץ ופורץ דרך שידע להתחבר ולדבר לשכבות רחבות של עמך ישראל וקבע עבורם סדר-יום שונה לחלוטין מזה שהיו רגילים אליו. המהפכה שהצליח הרב עובדיה לחולל בחייו הגיעה לכל עיר ולכל שכונה בישראל והוציאה רבבות ממעגלים של מצוקה ובורות וקבעה עבורם סדר יום של חיבור למסורת, קיום מצוות, לימוד תורה ותפילה. הרב עובדיה חולל מהפכה רוחנית וחברתית. פעילותו הרימה מאשפות ציבור ענק שהרגיש מנותק ומנוכר ונתנה לו מקום של כבוד, שייכות ותרומה. אין ספק שעם ישראל איבד היום את אחד ממנהיגיו החשובים והגדולים בדורות האחרונים".

ח"כ מאיר פרוש: "אבד לעולם התורני ולעם ישראל מנהיג רוחני משכמו ומעלה, שזכה להחזיר עטרת יהדות המזרח ליושנה, איננו מסוגלים בשעות אלה להעריך את גודל האבידה לעם ישראל".

הנשיא הפלסטיני אבו מאזן הביע את תנחומיו על פטירת מרן הגר"ע יוסף. "נפגשתי עם בני משפחתו של הרב במוקטעה ברמאללה בעבר ואני רוצה להעביר את תנחומיי ואת תנחומי העם הפלסטיני על מותו".

מתנועת חב"ד מסרו כי התנועה "מביעה צער עמוק על הסתלקותו של אחד מענקי הדור, שכל מעייניו בלימוד תורה ובהפצתה להמוני העם, שהחזיר את עטרת יהדות ספרד ליושנה, ופעל גדולות ונצורות לקירוב ליבם של ישראל לאביהם שבשמים. הרב עובדיה יוסף היה ידיד אמת לחסידות חב"ד ולמפעליה, והתבטא בהערכה עצומה על פועלו של הרבי מליובאוויטש, במילים: "יחיד בדור בהרבצת התורה בישראל. לא קם כמוהו". הרב תרם תרומה חשובה מאוד לשיתוף פעולה מבורך בין שומעי לקחו ובין חסידי חב"ד, דבר שחיזק את אחדות העם ואת חיזוק התורה והפצתה.

"יחד עם המוני בית ישראל מביעה תנועת חב"ד את השתתפותה באבל הכבד, ושולחת תנחומים למשפחתו של הרב ולכל תלמידיו וההולכים בדרכיו. ייתן ה' שאורו הגדול של הרב יוסיף להאיר את הדרך, ובהמשך פיתוח מפעליו הכבירים והפצת תורתו תמצאו ניחומים, עד ביאת משיח צדקנו במהרה בימינו, כאשר יקויים הייעוד "הקיצו ורננו שוכני עפר".

הדפסהוסף תגובה

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

ברוך דיין האמת: הגראי"ל שטיינמן זצ"ל
שחקני הכדורגל מאוכזבים מהמפלגות החרדיות
דרעי מדבר: ''אלי ישי הרס את מה שהרב עובדיה בנה''
יוסי מזרחי: "אמנון יצחק סילף את דבריי"
הראשון לציון הגר"י יוסף בארגנטינה
חסר לך דולר של הרבי בארנק?
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה