תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

העימות: אריה דרעי VS יאיר לפיד

28/12/2012 10:40
דרעי ולפיד. צילום: כדורינט (הגדל)
דרעי ולפיד. צילום: כדורינט

עימות חריף במיוחד נערך אמש ב'משעל חם', בין יאיר לפיד לאריה דרעי ● המנצח הגדול של העימות היה אריה דרעי, שהגיע מוכן עם העובדות והנתונים, דיבר נכון וממוקד, וניצח בנוק אאוט את יאיר לפיד ● העימות הוכיח שללפיד ומפלגתו יש מצע ריק מתוכן, הנשען אך ורק על שנאת חרדים

העימות אמש בין אריה דרעי ליאיר לפיד, פתח אמש סדרה שבועית של עימותים בתכנית 'משעל חם'. משני צידי המתרס ניצבו אריה דרעי מש"ס ויאיר לפיד מ'יש עתיד'. השניים סיפקו את הסחורה - ובגדול. למנחה - ניסים משעל, לא נותרה הרבה עבודה, והוא נתן לשניים להתכתש ארוכות.

אתר 'בחדרי חרדים' הגיש תמליל מהעימות, והרי הוא לפניכם.

דרעי: "הליכוד מזכיר לי את מפא"י ההיסטורית, פטרונות, שחצנות, יהירות. הם 'מועילים' לתת לנו איזה משרד.. נגמר המשחק הזה. ש"ס קמה כדי לקחת את גורל הספרדים בידיהם, השיח אחרי הבחירות יהיה אחר. הליכוד שונה, הכיוון שלו זה ברית הזוגיות, נישואין אזרחיים, תרבות אחרת - לא זו של מנחם בגין ושל מסורת".

לפיד: "זה סכסוך 'בתוך המשפחה' שייגמר יום אחרי הבחירות. יש זינוק עצום בהשתמטות מצה"ל, זה לא מה שהיה בקום המדינה, אני לא מבין למה הבן שלי צריך ללכת לצה"ל והם לא צריכים?"

דרעי: "אני רוצה להגיד ליאיר קודם כל, שבני רוב הח"כים של ש"ס משרתים, ושיש לנו בש"ס ח"כים לוחמי צנחנים, אנשי קבע וטנקיסטים, עובדות: כשש"ס קיבלה 17 מנדטים, בקרב קולות החיילים קיבלנו הכי הרבה אחרי הליכוד. אנחנו פתחנו את הנח"ל החרדי שיש שם שלושה גדודים, אם הצבא היה משתף פעולה היו כבר שלוש חטיבות. הצבא לא מעוניין לשלב את החרדים.

"לקחתי את המצע של יש עתיד, ואני רואה שם שלפיד בעצמו כותב שהמסה של החרדים צריכים ללכת לשירות אזרחי, כשממשלת ישראל מחליטה לגייס 1300 בשביל לא לסגור את השירות האזרחי, בא לפיד השני, זה שלחוץ על מנדטים, והולך לבג"ץ. אתה יודע מי צריך להיות המשיב שם? יאיר לפיד הראשון - שכתב את המצע שלו. תפריד בין חרדים לבני ישיבות, חרדים צריכים מסגרות כדי לשאת בנטל על פי אורח חייהם, בחורי ישיבות שלומדים באמת, וזה לא עשרות אלפים, זה משהו אחר - הם נושאים בנטל יותר מאחרים".

לפיד: "ללכת לצבא זה גם האפשרות שתחזור בשק של גופה, איש מעולם לא נהרג באהלה של תורה או מת בישיבה".

"החרדים משרתים בחיל האויר, לא ב'מחנה'"  

דרעי: "כמו שלפיד מבין שאי אפשר לגייס את הערבים בכח רק בהסכמה והתנדבות, מי שמחפש קולות שימשיך לדבר על גיוס, מי שרוצה פיתרון - זה חייב להיות בהסדר והסכמה, כמו שיש היום אלפי חיילים חרדים בחיל האוויר וחיל הים, נכון הם לא יושבים בגלי צה"ל ולא ב'במחנה'"...

לפיד: "אני רוצה שתקיימו את עשרת הדיברות, ששת ימים תעבוד ועשית כל מלאכתך, למה אתה מניח לעשרות אלפים לשבת בבית ולא לעבוד?"

דרעי: "אם תקיים 'ביום השביעי תנוחו'... אני החסיד הגדול ביותר של עבודה, אפשר לחשוב שכשש"ס קמה כל הספרדים היו באוניברסיטה וש"ס הפכה אותם לנבערים, תפסיקו עם זה".

 

מהנושא הצבאי, עברו הצמד לדון בנושא ההרשעה של דרעי.

 

"רמת מוסר שונה בין אולמרט האשכנזי לדרעי הספרדי"

משעל: "האם לדעתך יאיר, דרעי - שהורשע על שוחד - צריך להיות בפוליטיקה?"

לפיד: "כל עבריין שישב בכלא צריך לתת לו הזדמנות להשתקם, זה דבר חשוב, אבל מי ששדד בנק - לא תחזיר אותו לעבוד באותו בנק, דרעי לא אמור לחזור למקום שבו התרחש הפשע".

דרעי: "לא יודע למי להתייחס, לרמת המוסר של לפיד שישב לפני חודש ושאלת אותו על אולמרט ואמר שלא רוצה להתייחס, יש לו רמת מוסר שונה בין אולמרט האשכנזי לדרעי הספרדי. אין דמוקרטיה על תנאי, תפסיקו עם ההתנשאות, הרי אני יושב פה כי הציבור רוצה אותי".

לפיד: "הטענה של אריה שהוא מקופח היא אבסורד מוחלט, האיש בן 27 היה מנכ"ל משרד הפנים".

דרעי: "בזכות שש"ס קמה ולקחה את גורל הספרדים בידם".

לפיד: "אני לא מקבל הטפות על מוסר מעבריינים מורשעים. זה באמת בושה שהציבור הולך אחרי אדם שהוא עבריין מורשע".

דרעי: "אם אתה אדם כזה מוסרי וטוען שאני לא ראוי לשבת בממשלה, בוא תצהיר פה בפני כולם שאתה לא תשב איתי בממשלה אחת".

לפיד: "אני לא מרכיב את הממשלה, אני חושב שמי שמרכיב אותה מחליט מי ישב בה, ואני לא יודע אם אשב בה, אני לא יודע לענות על שאלות היפותטיות. ודאי שלא אשב בממשלה למשל שלא תעסוק בשוויון בנטל".

בשלב זה הדיון התלהט ועבר לנושאי חינוך, תקציב ואפליה.

"אני בצד של החלשים"  

לפיד: "שס יצרה דור שלם שלא מקבל חינוך מספיק טוב ותנאי פתיחה טובים להשתלב, ללא לימודי ליב"ה, תנו הזדמנות לילדים ללמוד מחשבים, מתמטיקה ואנגלית - שיאפשרו להם להתקדם בחיים, זה חשוב ללמוד תורה, אני חושב שחילונים צריכים ללמוד יותר יהדות, אבל גם אצלכם. ודבר שני הם פילגו את עם ישראל, כי עם ישראל אומר הם - אני לא מעניין אותם. יושבים אנשים שלא מצליחים לקנות דירה ושומעים על מכרז של אטיאס בבית שמש בזול".

דרעי: "לגבי לימודי ליבה הנתונים שבדקתי אותם היום, 95% מבתי הספר של מעיין החינוך שזה רשת החינוך של שס אצל הבנים, ו-100% מהבנות, לומדים לימודי ליבה באופן מלא.

"כל הנהגה פוליטית במרכז ישראל היא אשכנזית טהורה, נתניהו, ליברמן, לפיד, לבני, יחימוביץ, גלאון, אפילו אחותנו הקטנה - ליצמן וגפני. היה רמטכ"ל אחד מופז, היה לו 28 מנדטים, הורידו אותו לאחוז החסימה - בגלל שהוא ספרדי. כמו שטיפלתי במסירות במגזר הערבי לא בגלל מנדטים - זה אולי אפילו הזיק לי - אלא מתוך חמלה למיעוטים, אני בצד של החלשים. יש פה קלסר מחקרי עם נתונים מדהימים, על כל חמשה מובטלים ספרדים יש אחד אשכנזי, הספרדים פי שלושה עניים מהאשכנזים, 9% מהסגל האקדמאי בלבד ספרדים, 3% מכל הפרופסוריות. יש שתי מדינות במדינת ישראל, של אלה שיש להם ושל אלה שאין להם. יאיר שייך לאלה שיש להם, הוא לא יודע מה זה עוני, מה זה שכבות מצוקה".

לפיד: "אין אדם שקיבל יותר הזדמנויות ממך".

דרעי: "אין לי 22 מיליון וג'יפ כמוך, יש לי פרנסה בכבוד. אבל כשהייתי ילד קטן שעלה ממרוקו ואחרי חודשיים - לא אשכח את המבט הכבוי של אבא שלי, כשהוא התקשה להביא אוכל הביתה, ברוך ה' יצאתי מזה, אבל אני רוצה ש-900 אלף ילדים לא יעברו את זה, גם אם שני בני הזוג עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה - הם מקבלים ארבע אלף שקל בחודש.

"לא אשב בממשלה שתקצץ קיצוץ רוחבי פחדני, אולי זה יפתור את הבעיה ליאיר כי הוא מוכן לשבת שם, נכון, מוכרחים לקצץ, אפשר מע"מ שונה - יותר על דירות ומכוניות יוקרה, אני בעד מבחני הכנסה. הייתי בממשלת רבין ורבין לקח אחריות גדולה וקיצץ בביטחון, פערים חברתיים כאלה הם סכנה יותר גדולה מהביטחון".

לפיד: "לא אשב בממשלה שמקצצת למעמד הביניים בשביל לחלק למגזרים ולסקטורים".

דרעי: "אתה בעד שמע"מ על לחם יהיה כמו מע"מ על ג'יפ?"

לפיד: "ומההתנחלויות לקצץ?"

דרעי: "למה? הם לא בני אדם? לא צריכים לחם? לא צריכים כבישים? לפנות את הזבל? לא צריכים ביטחון? הם איזה מוקצה מחמת מיאוס? למה לא שואל אותי על רמת אביב? הם הלכו בשליחות עם ישראל וממשלות ישראל וצריך לתת להם".

לפיד: צריך חלוקה שוויונית של העוגה, החרדים מקבלים יותר ממה שמגיע להם והמתנחלים מקבלים. המתנחלים מחוץ לגושי היישובים צריך לקצץ. צריך להקטין את הממשלה ולסייע לעסקים קטנים.

דרעי: "תומך בזה. הוא מייצג את אלה שלא גומרים את החודש, והטיול לחו"ל והרכב, ואני מייצג את אלה שלא מתחילים את החודש - זה ההבדל".

לפיד: "ההבדל שאני מייצג את אלה שבאים לתרום למדינה ואתה את אלה שבאים לסחוט מהמדינה".

דרעי: "זה פוליטיקה של שנאה שהייתה מפלגה כזו ונעלמה, אל תלך בדרך הזו".
 
לאחר הצגת סקרים עדכניים, התעניין משעל על מי ימליצו השניים לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה.

דרעי: "נתניהו בטוח מרכיב את הממשלה, אנחנו נמליץ עליו להיות ראש ממשלה. מי המליך אותו? יחימוביץ ולפיד ולבני ברגע שלא התאחדו ויצרו גוש מול גוש ופנו אלינו - נגמר הסיפור, יש מרוצה של כל המפלגות להצטרף לביבי".

"אני רואה את יאיר כשותף מקווה שלא יהיה לו בעיה לשבת איתי. הליכוד יגמור בין 30 ל-33-34 מנדטים, ויצטרך עוד 20-25 מנדטים מינימום, לפחות בנט ושס ויאיר בשביל להקים ממשלה".

לפיד: "אני לא בכיס של אף אחד, אני לא ממליץ כרגע על שום דבר. הבוחרים שלי רשאים לדעת שלא אשב בממשלה שלא תמלא את ההתחייבויות שלנו. כשיהיו תוצאות אמליץ".

דרעי: "בש"ס לא יהיה שר תיירות, ננהל מו"מ כמו שאנחנו יודעים, והחברים שלי בש"ס יחזיקו תפקידים נכבדים כמו שעד היום היה. לא יתכן שיהפכו את שס למפלגה סקטוריאלית, אני מייצג את ה'סקטור' שאין להם. לעוני אין כיפה ואין מגזר".

לפיד: "כל הבוחרים של לבני יודעים שהיא לא רצה לראשות הממשלה, שהיא לא תישאר יום אחרי הבחירות, היא הרי עוזבת..."
 
צפו בוידאו:

 

 

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. המטפל (28/12/2012 14:39:45)
2. 
עוד לפני שנגמר העימות, אין צל של ספק שדרעי קורע את לפיד. בנושא גיוס, לימודי ליבה ועוד. כל הכבוד לדרעי!
אוהד (28/12/2012 14:41:41)
3. 
דרעי כוכב. מקווה ששס יתקרבו ל-20 מנטים ודרעי יקים ממשלת אחדות חברתית עם שלי
שסניק (28/12/2012 14:42:12)
4. דני (28/12/2012 14:42:51)
5. 
דרעי הכניס ללפיד מנה אחת אפיים. לא אהבתי לשמוע את השד העדתי שהוציא אבל מה לעשות שזה כנראה מביא להם מצביעים רבים שזה מעורר אצלהם את רגשי הנחיתות.
אלי (28/12/2012 14:43:15)
6. שפיגלמן (28/12/2012 14:43:56)
7. 
היה תענוג לראות את יאיר לפיד מובך פעם אחר פעם ע"י דרעי.
הרפתקן (28/12/2012 14:44:20)
8. 
דרעי אכל את לפיד בלי מלח. המצלמה אוהבת את דרעי
עובר ושב (28/12/2012 14:44:41)
9. גדי (28/12/2012 14:45:11)
10. 
אריה אתה תותח!!
טוביה (28/12/2012 14:56:36)
11. 
רואים איך דרעי מנהיג את ש"ס בתבונה
סמי (28/12/2012 14:57:05)
12. חנן (28/12/2012 14:58:14)
13. תמר (29/12/2012 21:06:48)
14. יפעת (29/12/2012 21:46:17)

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

‫הגאון רבי חיים קניבסקי: "להצביע למפלגות חרדיות"
הרב שך הורה: לתלות דגל ביום העצמאות
לכל אדם יש סיפור
"בברכת האילנות פעלתי עבורכם בשמיים שיהיו לכם בן ובת"
דן כנר: "הקשר שלי לתנ"ך החל מילדות"
הילולת המקובל האלוקי רבי יצחק כדורי זצוק"ל
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה