תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

מזל קשת, חודש כסלו

13/11/2012 14:20
מזל קשת. דואר ישראל (הגדל)
מזל קשת. דואר ישראל

נולדת בחודש כסלו? לפניך ניתוח אופי מקיף ומעמיק, לבני מזל קשת - חודש "כסלו" ● תוכל/י לקרוא גם על התאמה בין זוגות, במקרה שאחד מבני הזוג נולד בחודש כסלו ● וגם: הסבר על-פי הקבלה על מזל קשת ● אסטרולוגיה קבלית יהודית - לקרוא ולהחכים

מזל קשת הוא אחד משנים עשר המזלות שבגלגל המזלות. באסטרולוגיה המערבית, למניינם, בן מזל קשת הוא מי שנולד בין ה-20.11 לבין ה-20.12 (לערך). במסורת היהודית מתייחס מזל קשת אל חודש כסלו.

מזל קשת ע"פ הקבלה

חודש כסלו מוכר ואהוב מאוד, בעיקר בגלל חג החנוכה שבסופו ואשר יש בו לסמל את מהותו של חודש זה: היכולת שלנו לחולל ניסים ולצאת מאפלה לאור גדול.

על פי הקבלה, כל חודש מושפע משתי אותיות. בחודש כסלו שולטות האותיות ג' ו-ס': האות ג' שולטת בכוכב צדק, השולט בכסלו, והאות ס' שולטת במזל קשת. מה מיוחד באותיות אלה?

האות ס' באה אחרי האות נ' המסמלת נפילה, ולכן תפקידה הוא להיות "סומך נופלים" – לחבק ולעודד את כל מי שנפל. כבני אדם אנו עושים טעויות, אנו נופלים, פוגעים, נפגעים וטועים. האות ס' מסייעת לנו לשכוח את ההלם של הכישלון ולהבין כי המקום אליו נפלנו אינו נורא.

מזל קשת נשלט על ידי הכוכב צדק (יופיטר) שהוא סמל השפע והמזל הטוב, ואחראי על הצמיחה, על התרחבות הגוף ו...הראש. ואכן בן מזל קשת אוהב להרחיב אופקים כמה שיותר.

האות ג' מסמלת יותר מכל את הכוח והעוצמה של מזל קשת, שכן זוהי אות של שפע. לומדים זאת מהמבנה שלה: ג' מורכבת מהאות ו', המסמלת את הצינור הרוחני המחבר אותנו לעולמות העליונים ודרכה זורם השפע כלפי למטה; ומהאות י', שמייצגת את השפע שאותו היא גומלת (גימל) לדלים.

ערכה של האות ג' בגימטרייה הוא שלוש, המסמל את הימצאותם של שלושת הכוחות – קו ימין, שמאל ואמצע. לכן האות ג' מסמלת גם איזון. ספר הזוהר מלמדנו כי הקשת בענן מסמלת גם היא את כוח האיזון, כי אוסף הצבעים שבה מסמל את הימצאותם של שלושת הכוחות. כל זה מלמדנו על האיזון שיש בבני מזל קשת מהבחינה הפנימית הרוחנית, וזאת מאחר שיש בהם ידיעה פנימית כי תמיד יהיה טוב.

כידוע, השנה נחלקת לארבע עונות, וכל עונה מייצגת אחד מארבעת היסודות, כאשר הסתיו (תשרי, חשוון וכסלו) שייך ליסוד האוויר. יסוד האוויר מייצג את האיזון, שנקרא גם "הקו האמצעי", ואת המחשבה. מכיוון שמזל קשת הוא השלישי בעונות הסתיו, הוא האוויר שבין השלושה. ולכן, בני מזל קשת אוהבים לחשוב הרבה, להתפלסף ולהיחשף לרעיונות חדשים.

ידוע כי מזל קשת משתייך גם למזלות האש, אולם יסוד האוויר שבו משפיע בעוצמה רבה יותר. שילוב זה מביא לכך שבני המזל הם אנשים טובים המאמינים בטוב. אלו אנשי שלום, צדק וענווה. בנוסף, השילוב בין אוויר ואש גורם לכך שהם חייבים אתגרים כל הזמן. הם בתנועה מתמדת, יצירתיים, לא משעממים ולא סובלים שיגרה.

בכדי לפתוח את המזל של האדם מסרו לנו חכמי הקבלה את הפרק בתהילים המתאים לאותו מזל, המתמיד לקרוא פרק זה גורם לפתיחת מזלו. הפרקים בתהילים המתאימים לבני "מזל קשת" הינם פרקים ס"ז, צ"ג. סגולה מהזוהר לפתיחת מזל קשת היא קריאת "ביום התשיעי" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז פסוקים ס-סה).

אשה שנולדה במזל קשת - תכונות ואופי

היא האשה חסרת הלב של מעגל המזלות. היא רחבת אופקים בבחירת הגבר המיועד. הוא עשוי למשוך אותה בגלל תכונה מסויימת, כמו התלהבות או חוש הומור. היא תתעלם מיתר תכונותיו שהן פחות רצויות. היא תעבור בין המשודכים בצעד קליל, ללא שום מבט לאחור.
  
היא מתקשה ליצור קשר אמוציונלי עמוק, ונוטה יותר להיתפס לרגשות רומנטיים של הרגע. היא מהמרת בבחירת בעלה לעתיד. כל משודך חדש הוא קוביית רולטה, אשר היא מטילה כדי למצוא את מספר המזל שלה. אם הפרשה הסתיימה, יש לה תגובה פילוסופית: בעוד זמן קצר יבוא משודך חדש, מדוע לבכות על חלב שנשפך?
  
היא מקפידה על הופעתה: כשתגיע לבגרות, בוודאי תלך למנתח הפלאסטי הקרוב, או לסדנת הטיפוח הקרובה.
  
אישה "קשת" מעוניינת לשעשע ולהשתעשע. אם העניינים מתחילים לשעמם אותה, בוודאי תחתוך את גרונה רק כדי שיהיה לה משהו מענין לדבר עליו!
  
רגשותיה גלויים לכל. היא ישירה וישרה - טובת-לב ונדיבה. היא אוהבת את החופש שלה ומוכרחה ממש להיות חופשיה כדי לערוך מסעים. היא זקוקה לגוון את חייה, ותמיד מחפשת שינויים וחידושים. אפילו כשהיא מרוצה, אין היא מסוגלת להיות מרוצה לבד. היא זקוקה לאנשים סביבה, לקהל שיראה אותה ברגעי שמחתה.
  
דומה שלעולם לא תשליך עוגן במקום אחד. דירתה נראית לרוב כאילו ברגע זה עברה אליה, או שהיא בשלב עקירה לדירה אחרת. במהירות תעבור ממשרה למשרה או מדבר לדבר, אם אין מוצאת עניין במה שיש לה. תמיד יש משהו מרתק לעשות. ואם כך- מדוע שתשתעמם? היא בת-לויה אידיאלית לגור איתה על בסיס יומי. התלהבותה, שיתוף-הפעולה שלה, חוש ההומור הלבבי ושנינותה משמחים לב כל בעל.
  
היא גם יודעת להקשיב היטב, רעיה טובה לגבר האוהב אתגרים, הרפתקאות ואירועים מחוץ לבית. היא גם משמשת מארחת חברה למופת, המחייה ברוחה כל מסיבה ומרתקת אליה את האנשים המעניינים ביותר.
  
לפני שתפסיק לקרוא את כל זה, ותתחיל לחפש לך אישה "קשת", שתעזור לך לנהל משק-בית קל, שקול את הגורמים הבאים: היא בעלת אופי בוגדני. יהיה עליה לעבוד קשה על מנת לרסן את דחפיה הטבעיים, ולא לפזול החוצה.
  
לא ייפלא, אפוא, שרבות ממזל "קשת" נשארות רווקות זקנות...

גבר שנולד במזל קשת - תכונות ואופי

תתעוררי לחיים ברגע שתפגשי בו. הוא עליז, מלבב, שנון, ויתן לך תחושה שאת האישה המעניינת ביותר שפגש אי- פעם.
  
אל תתפתי. אם תבחני אותו היטב, תראי שעיניו מרצדות מאישה אל אישה בחדר. האמת היא שהוא רוצה בכולן! גבר שנולד במזל זה, מאוד מתקשה לעמוד בנסיון הקשה של שמירת העיניים, שהוא המפתח לקדושה.
  
כשאישה נאה מוצאת חן בעיניו, הוא ירעיף עליה מלוא תשומת- ליבו, ינסה לסחרר אותה בכל אמצעי, הוא יקח את כתובתה ואת מספר הטלפון שלה, ויציף אותה בשיחות טלפוניות, בשוקולד, פרחים ומתנות אחרות, עד כי ישיג את ליבה, והיא תהיה לו לאשה. אופי השידוכים הנהוג בציבור החרדי, גם הוא לא יעצור גבר כזה.
  
בתקופת השידוכים הוא אידיאליסט הסבור, כי הנערה הבאה תהיה זו היעודה. ולא חשוב כמה פעמים כבר התאכזב - האופטימיות שלו איננה פגה. בעיניו כל יום חדש הוא בבחינת הזדמנות חדשה, מה גם שיום כזה לא ראה מעולם. זה יכול ממש להלהיב להתעורר בבוקר ולגלות שהיום יום שלישי.
  
הוא סנטימנטלי. יש לו לב שפשוט משווע להישבר, להיפלח. ליבו יוצא לאהבה, אבל חושש מקשר הדוק. שום פרשיה לא תימשך זמן רב, כי מטבעו מעורר הוא בעיות כשאינן בנמצא. אופיו האנליטי משתלט עליו, והוא מפצל את הבעיה בדרך שיש בה כדי להוכיח כי בעיה זו אין לה פיתרון. מטבע הדברים, הוא נותר רווק לאורך זמן.
  
הוא מתעב קינאת נשים. מעדיף הוא קשר עם אישה שתתייחס לנישואין באותה קלילות כמוהו. הוא מוכן גם לספק אותה במידה שהוא מספק את עצמו, וכסבור הוא שראוי לתבל את הנישואין בחוש הומור.

למעשה, אין הוא מוכן לקשר ממושך, איתן ואינטימי, הוא מתייחס לנישואין יותר מדי בקלילות. כשהוא באמת מתאהב, אין הוא רוצה להרגיש שהוא חותם חוזה. דרוש לו בחוזה סעיף של בריחה. לעולם אינו יודע מה שהוא באמת רוצה. אמנם כל זה הוא בוודאי מתעתועי היצר, וגבר שכזה אמור להיות איתן ברוחו ולשלוט ביצרו.

גברים בני מזל זה פתוחים וגלויים. האמת מכאיבה לפעמים, אבל "טאקט" לא יהיה לעולם כיניו של גבר "קשת". מאידך, אם הוא נותן לך את מילת הכבוד שלו, את יכולה לסמוך עליה.
  
בתור בעל, הוא נוח, סובלני, רחב-אופקים. כשהוא הופך לבעלך, את הופכת למשימתו: הוא ירצה לעזור לך להתפתח ולגדול. אם הוא משקיע בך זמן ואת מאכזבת אותו, תיהפך המשיכה שלו אליך לתרעומת. אזי לא יחסוך ממך את ביקורתו הקטנונית או את שתיקתו הזועפת. הוא שוחר שלמות. הוא דורש התאמה שכלית ופיזית מצד זו שהינו אוהב, אבל ביקורתו משתמעת גם כסימן שהוא מרגיש אליך קירבה.
  
הוא נוטה למצבי-רוח ולדכדוך, ויסבול מפעם לפעם מעצבות ואפילו מהזיות משונות. למזלו, אין התקפות אלו נמשכות זמן רב.

את עלולה להירתע מהתקפות הזעם שלו. הוא רוצה לעשות מה שעם ליבו בלא להסכים לוויתורים. הניסיון הורה לו שמסוגל הוא להשיג כמעט כל דבר אליו הוא שואף.

הוא מעשי מאוד מענייני כספים, אבל חולשתו היא שהוא מבזבז את מרצו על משימות שאינן ראויות לו. תיווכחי שהוא נדיב, נהנה ממותרות ומעניק מתנות יקרות-ערך.
  
במסיבות הוא איש שיחה מבדר ואורח מלבב. הוא מעדיף מפגשים קטנים: יותר מדי אנשים תחת קורת גג אחת מתסכלים אותו. האמת היא שהוא מעדיף שלא להיות בכלל תחת גג. הוא נהנה מהמרחבים הפתוחים תחת שמיים חסרי ענן ומשובצים כוכבים.
  
הוא אוהב לנוע. המראות המשתנים לבקרים, פנים חדשות לרוב, מגע עם בני-אדם, חוויות- כל אלה תואמים בתכלית את מזגו של "קשת". הוא אב טיפוס של הגבר, אשר ניגש לסוכן הנסיעות וביקש כרטיס לכל מקום שהוא, "כי יש לי חברים בכל מקום". לסקרנותו אין גבול.
  
אשה שנישאה ל"קשת" חייבת לזכור, כי זהו גבר אשר בליבו - בין אם נשוי הוא או רווק - יישאר תמיד רווק. כמובן שאצלנו, היהודים שומרי תורה ומצוות, האשה יכולה להיות רגועה יותר - כאשר היא יודעת שבעלה הוא ירא שמים, ולא יתפתה ללכת שולל אחר הנאה של רגע.

מה יכבוש את לבו של בן מזל קשת?

הוא איש שיחה חמים ומעניין, ועל כך יש להקשיב היטב ולהציג שאלות מתאימות. רצוי לגלות לו, ל"קשת", מוח ערני ופעיל, ולאפשר לו להפגין את חריפותו שלו. אם לא ניחנת בחריפות מוח, מצאי לך אובייקט אחר. ה"קשת" משתוקק אך ורק אל אנשים עם שכל ובעלי תגובות מהירות. לבני "קשת" חוש הומור דק, הם אינם אוהבים שיחות בטלות, או את אלה שאין בכוחם להתמודד בשיחה מתוחכמת.
  
במפגש הראשון, עשו משהו בחוץ, משהו נועז, שכן "קשת" ייענה ברצון לבלתי מקובל ולנועז. או אפשר להציע פיקניק ביער, רכיבה על סוסים, סקי או טיפוס הרים - נא לדאוג שיהא בכוחך להתמודד עם זה. ה"קשת" ידוע בכושר ההתמדה והמרץ שלו, ולא יתרשם לרעה מרעיון הרפתקני וחריג.
  
אולי לעניינו בקונצרט - בפרט כשזה בחוץ? אולי להשיג כרטיסים להרצאה של הרב יצחק פנגר? ה"קשת" אוהב את שניהם. הוא נהנה מכל דבר שיש בו מוסיקה ותנועה על הבמה, או הרצאה אינטלקטואלית מעניינת.
  
מסיבה בבית? אין להזמין חבורה גדולה. ה"קשת" מעדיף שהמפגש יהיה קטן, כך שיוכל להרשים מבחינה חברתית. גם מתנות הוא מקדם בברכה.
  
הדבר החשוב לזכור הוא שה"קשת" מוכן תמיד להיות ידידך. זה תלוי בך, אם אמנם יש בך שאיפה שיחסים אלה יהפכו למשהו עמוק יותר.

מה אסור לעשות לבן מזל קשת?
 
התנהגות שתלטנית - כמו לומר לו איך להתלבש או להתנהג, או בכלל מה לעשות.

למתוח ביקורת על מלבושיו, על אהוביו ועל ידידיו.

להיות חמומי מוח, לראות השלילי. ה"קשת" אופטימי, הוא מאמין שההזדמנות מחכה תמיד. אין להבהיר לו את האמת מרה במלוא האכזריות.
  
להיות יושבת-בית, מצוברחת וחרישית. לסרב לנהוג במכוניתך מהלך שלושים קילומטר, "רק כדי לראות משהו".
  
לערוך מסיבה גדולה, להזמין אליה אנשים שלדעתו אינם רצויים.

לנדנד לו על שרעיונותיו החדשים אינם מעשיים, ועל כי תוכניותיו הדמיוניות חלום באספמיה.
  
אם תעשי כך, בוקר אחד תתעוררי ותמצאי פתק צמוד לכר שלך, בו כתוב שעכשיו את חופשיה כמוהו...

התאמה בין זוגות

אשה קשת וגבר קשת:

שילוב מלהיב, אבל מבולבל. תמיד "מתבשל" משהו, אבל שומנו של מי נמצא על האש? אורח חייהם, שאין לחזותו מראש, מהווה מזיגה המבליטה את התכונות השליליות ביותר של שניהם. אופיים חסר המנוחה והעצמאי יחפש לו לפרוץ לחופש, בשלב זה או אחר. אלה שתי אוניות שחלפו זו על פני זו בלילה, ולא יגיעו יחד אל חוף מבטחים בדרכם הארוכה.

אשה שור וגבר קשת:
 
הסכנה היא שה"שור" ינסה לכבול ולבלום את ה"קשת" העצמאי. זה בלתי אפשרי. ה"שור" התאוותני מטבעו יהנה מה"קשת", אבל יוקנט כשייווכח לדעת כי ה"קשת" לא מתייחס אליו כאל האחד והיחיד. הם ייהנו אחד מהשני, ואולם ה"קשת" קל-הדעת ישגע אותו. והוא הדין באישה "קשת"!
 
אשה קשת וגבר שור:
 
"שור" רוצה לשלוט, ו"קשת" לא יסכים לכך. יתכן שתשוקותיו היציבות של "שור" לא ימצאו להן הד אצל "קשת", שתשוקותיו אימפולסיביות וקצת לא קבועות. טבעו המעשי ואוהב הבית של "שור" מתנגש באופיו ההרפתקני וחסר המנוחה של "קשת". דרושה משמעת עצמית חזקה. נס קטן יקרה, אם הפרשה תימשך זמן רב.

אשה קשת וגבר בתולה:

הקשר שלהם יתרופף. גישתו קלת-דעת של ה"קשת" תשגע את ה"בתולה". מבחינה פיזית, ניתזים אמנם גיצים, אבל זה עדיין משאיר עשרים ושלוש וחצי שעות לפעילות אחרת. ל"בתולה" שוחר הדעת והשקט, הנוטה לחיים פשוטים ולמרומי מחשבה, אין הרבה במשותף עם "קשת" הפזיז, האימפולסיבי ושוחר הפעילויות שמחוץ לבית. מצידו, ימצא "קשת" שה"בתולה" משעמם עד מוות. שכחו מזה.

אשה בתולה וגבר קשת:

"קשת", המחפש לו חיים קלים בנישואין, מרגיז מאד את ה"בתולה". חוש הביטחון של ה"בתולה" באמת נפגע ביחסים שכאלה. "קשת" כמעט ואינו עושה מאמץ בכדי להבין את צרכיו הנפשיים של ה"בתולה". הוא מגלה חוסר סבלנות כלפי גישותיו השמרניות והזהירות של ה"בתולה". ניתן להניח שה"קשת" יתחיל לחפש לו אפיקים חדשים. השניים מסוגלים איכשהו לבלות יחד סוף שבוע, אבל לא את כל החיים.

אשה אריה וגבר קשת:

לשניהם חושים ערים. "קשת" מהנה ומעודד השראה אצל ה"אריה", ואילו ה"אריה" מעורר אצל ה"קשת" את כל הנאמנות שהלה מסוגל לה. נישואין מאושרים בלא כל ספק.

אשה קשת וגבר אריה:

קשר זה חובק פתיחות רבה וחופש. בידיו של "אריה" שמור המפתח הפותח את ה"קשת". הם גם מכבדים זה את זה ונהנים האחד מהשני. לשניהם אהבה להרפתקאות, ויכולת להתמודד עם קשיים בלב קל. פרשיה תקינה, שעשויה להיות גם שידוך שנעשה בשמיים.

אשה קשת וגבר דגים:

הם אינם מספקים זה לזה את המהימנות, אשר להם הם שואפים. ישנם רגעים של סערת חושים, ה"קשת" מתוסכל מחמת חוסר התעוזה של "דגים", ומרצו והאופטימיות שלו שוקעים לאיטם לתוך ביצה של דיכאון. נישואין כמעט בלתי אפשריים.

אשה דגים וגבר קשת:

לשניהם עליות ומורדות, אבל ה"קשת" עצמאי והרפתקני, וה"דגים", בחושו זאת, נעשה אפילו תלוי יותר ודבק יותר מבחינה רגשית. התעלסותו האפאטית של "דגים" פשוט משעממת את ה"קשת" חסר המנוחה, השואף לנוע לעבר עיסוקים חדשים. ה"קשת" נוטה להתגרות וללגלג על כיסופיו הסנטימנטליים של "דגים". נישואין יהיו אסון.

אשה סרטן וגבר קשת:

לשני אלה מטרות הפוכות ותשוקות שונות. ה"קשת" הינו שוטטני ואינו מוכן להיכבל בכבלי הנישואין. "סרטן" זקוק לביטחון ולאהבה, אשר "קשת" אינו מסוגל להעניק. "סרטן" חי למען העתיד, ה"קשת"- ל"כאן ולעכשיו". כש"קשת" משתעמם ומתחיל לחפש אופקים חדשים, ה"סרטן" ייפגע ויתמרמר. סיכוי קלוש לקשר תקין.

אשה קשת וגבר סרטן:

שני אלה ערוכים בקצוות מנוגדים של מעגל המזלות. "סרטן" זקוק לביטחון ויציבות, בו-בזמן ש"קשת" רוצה להיות בן-חורין להרפתקה. "סרטן" רגיש מכדי שיתמודד עם "קשת", הגלוי והחשפני בלשונו. ייתכן ותשרור ביניהם הרמוניה פיזית, אבל לא יעבור זמן רב עד ש"קשת" יתחיל להרגיש את סורגי הברזל של הכלוב שסוגרים עליו- והוא יתעופף לו. ויבראציות עלובות לנישואין, אלא אם כן תהיה עבודה עצמית קשה מצידם של בני הזוג.

אשה דלי וגבר קשת:

שניהם בלתי צפויים, מלאי חיים. שניהם חברתיים, אוהבים לצאת, אנשים מעניינים ותוססים, אשר לא יקנאו זה בזה בחייהם הפרטיים. בני זוג מצוינים לקשר קצר או ארוך.

אשה קשת וגבר דלי:

ה"דלי", היציב ברוחו, עשוי לשמור על יחסים בלא עליות וירידות. לשניהם אהבה להרפתקאות ולעיסוקי חוץ.  אף אחד מהם אינו קנאי, ולא ירצה להשתלט על השני. יהיה זה זוג אוהבים, חומדי חיים, בעלי דמיון, ויחסיהם יועמקו בנישואין.

אשה תאומים וגבר קשת:

שניהם חסרי מנוחה, הפכפכים ומסויגים במקצת בגילוי רגשות. "תאומים" בוודאי ימתח ביקורת על התנהגותו של ה"קשת". ישנן עוד נקודות תורפה ביחסים אלה, אבל מקור חוזק אחד הוא בעובדה שאף אחד מהם אינו תובעני או קנייני. הפרשה תתחיל בצורה אימפולסיבית ותסתיים באותה צורה. שניהם חייבים להתאמץ קשה כדי לשמור על נישואיהם, ואם יעשו זאת - יצליחו.

אשה קשת גבר ותאומים:

הם יותר מדי חסרי מנוחה וחסרי שורשים מכדי שיקיימו התאמה אמיתית. במהירות יפתחו עיסוקים חדשים וייסחפו אחריהם. שניהם אוהבים בידור ונהנים האחד מהשני רק לזמן-מה. זה כמעט חסר סיכוי, אבל במקרים נדירים אפשר שיתלהבו זה מזה.

אשה קשת וגבר עקרב:
 
"קשת" בולם את טבעו התאוותני של ה"עקרב". הצרה מתחילה כש"קשת" נוטה מטבעו לחופש ולעצמאות, משום שה"עקרב" זקוק לבת זוג נאמנה שאפשר לסמוך עליה. ה"קשת" מתכעס בקלות ונרגע בלא דיחוי. לעומת זאת, זעמו של ה"עקרב" יתבשל במחשכים עד שיתפרץ כהר געש. מבחינה פיזית הם עשויים להתאים לזמן-מה, אבל נישואין אינם באים בחשבון.
 
אשה עקרב וגבר קשת:
 
ל"קשת" חשובה החירות. ה"עקרב" יותר מדי קנייני ותובעני. אפילו חוש ההומור של "קשת" לא יגשר על פני התהום שנפערה ביניהם. המשיכה הפיזית לא תימשך לאורך זמן. ולכן סיכוי קלוש לנישואין.

אשה קשת וגבר גדי:

"גדי" שהינו זהיר ומחושב, יזדעזע מן האימפולסיביות הפוחזת של "קשת". דרישותיו של "גדי", ירגיזו אותו. "גדי" ייפדע מתגובתו הכנה והפתוחה של "קשת". הכסף גם הוא יהווה בעיה - ה"גדי" חסכוני, ה"קשת" מבזבז בקלות ורוצה כל מה שהכסף קונה בו. גאות של תיסכולים תשטוף זוג שכזה.

אשה גדי וגבר קשת:

ה"גדי" מעדיף להישאר בבית, ה"קשת" הינו שוטטני. ה"גדי" זהיר ושמרני ודואג לביטחון כלכלי, ואלי ה"קשת" מהמר, בזבזני וחסר אחריות. ה"קשת" ירגיז את ה"גדי" החסכני ובעל תודעת החובה. הנישואין יהיו אומללים.

אשה מאזניים וגבר קשת:

ל"קשת" כמיהה חזקה להרפתקאות, והוא לעולם לא ישעמם את "מאזניים". לפלירטים של "מאזניים" יתייחס "קשת" בסובלנות, הם ישעשעו אותו. שניהם מתאימים מבחינה פיזית. הבעיה היא בסירובו של "קשת" 'להסתדר בחיים', ובצורף שלו בעצמאות. "מאזניים" רוצה בשותפות אמיתית ובקן ביתי נעים. אם מסוגלים הם ליישר את ההדורים, יש סיכויים טובים לנישואין.

אשה קשת וגבר מאזניים:

סובלנות ה"מאזניים" היא בדיוק מה שה"קשת" זקוק לו. ה"מאזניים" יתבונן במבט של שעשוע וחמימות איך ה"קשת" מתהולל ומשתולל לו. "מאזניים" יפיק מ"קשת" את הטוב שבו. הם ייהנו האחד מן השני, ימצאו אך מעט סיבות לריב, יהיו להם הרבה ידידים ועיסוקים מחוץ לבית. סיכויים טובים לנישואין.

אשה קשת וגבר טלה:

מזגם הרתחני יוליד הרבה רעמים וברקים. ואולם, המריבות תהיינה קצרות. הם נהנים לעשות דברים יחד, ויהיו להם המון הנאות משותפות. בנישואין, הכל יילך למישרין.

אשה טלה וגבר קשת:

שניהם מלחמתיים כלשהו. ייתכן שהאופטימיות וההומור של ה"טלה" ידבירו את נטיות ה"קשת" למצבי-רוח, ויעוררו בו גישה קלילה יותר. אווירת הקירבה בניהם אמורה לשפוך אור חיובי על שאר היחסים, הנישואין יהיו כפופים בעיקר לסיפוק התאוות הפיזיות.

אשה קשת וגבר עקרב:

"קשת" בולם את טבעו התאוותני של ה"עקרב". הצרה מתחילה כש"קשת" נוטה מטבעו לחופש ולעצמאות, משום שה"עקרב" זקוק לבת זוג מאמנה שאפשר לסמוך עליה. ה"קשת" מתכעס בקלות ונרגע בלא דיחוי. לעומת זאת, זעמו של ה"עקרב" יתבשל במחשכים עד שיתפרץ כהר געש. מבחינה גופנית הם עשויים להתאים לזמן-מה, אבל נישואין אינם באים בחשבון.

אשה עקרב וגבר קשת:

אמנם ה"עקרב" אוהב את ביתו, אבל "קשת" כבר ארז את אמתחתו והוא מוכן ללכת. ל"קשת" חשובה החירות. ה"עקרב" יותר מדי קנייני ותובעני. אפילו חוש ההומור של "קשת" לא יגשר על פני התהום שנפערה ביניהם. המשיכה האחת והיחידה היא המשיכה הפיזית, וזה לא יימשך לנצח. דרושה עבודה עצמית קשה במיוחד.

הערה: יש לציין כי כיהודים מאמינים אנחנו יודעים שכל יהודי מחוייב לעבוד על תאוותיו ומידותיו, ואע"פ ש"עיר פרא אדם יוולד", והאדם נולד כשהוא ללא מידות וללא דרך ארץ, הרי שבמהלך השנים הוא אמור לעבוד על עצמו ולתקן את מידותיו. עם זאת, נתונים אלה נועדו לתת ידע מוקדם ולמנוע חיכוך אפשרי עקב אי התאמה בין בני הזוג, ועל מנת לדעת מהיכן נובעים חיכוכים, אם ישנם. ניתוח אופי המזל מעובד ע"פ ספרה של מרטין.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. קשתית !!! (13/11/2012 20:44:45)
2. הקשתית (13/11/2012 20:45:39)
3. 
וואו זה ממש נכון! לצערי ולשמחתי...
בת מזל קשת (15/11/2012 19:58:03)
4. צילה (15/11/2012 19:59:54)
5. דניאלה (15/11/2012 20:01:10)
6. נויה (15/11/2012 20:02:03)
7. 
הם ידידים הכי טובים
ריקי (15/11/2012 20:02:25)
8. 
באמת מה קשור ג???
ממוש (15/11/2012 20:03:16)
9. 
קשתים מזל של בוגדנים
שילה (15/11/2012 20:04)
10. 
נכון.. סטלין היה קשת והגנרל שלו =] אנשים אופטימיים
בועז (15/11/2012 20:04:30)
11. יעל (15/11/2012 20:05:12)
12. אילתית (15/11/2012 20:05:53)
13. ירדן (15/11/2012 20:06:38)
14. 
אנשים מוסריים..קשת בטוח שלא
אלכס (15/11/2012 20:07:05)
15. 
כל כך נכון
גיא (15/11/2012 20:07:32)
16. elivmai (15/11/2012 20:08:31)
17. Bartchuk (15/11/2012 20:14:02)
18. 
קשת הכי טובים וכן מגיב 14 גם מוסריים!
קשתית (15/11/2012 20:19:34)
19. בר (15/11/2012 20:20:11)
20. מאזניים (15/11/2012 20:21:24)
21. תמיר (15/11/2012 20:24:08)
22. קשתית (15/11/2012 20:28:10)
23. אהוד (15/11/2012 20:37:22)
24. מירי (15/11/2012 20:37:56)
25. 
שאלה : המזל נקבע לפי תאריך עברי או לועזי?
ג'ון החיפאית (15/11/2012 20:39:03)
26. שני (15/11/2012 20:39:45)
27. 
יואו... זאת כל כך אני!
גיטרה (15/11/2012 20:40:32)
28. 
יאלללה קשת! זאת ממש אניי! (:
יעל (15/11/2012 20:48:09)
29. הילה (15/11/2012 20:51:47)
30. Palm tree (15/11/2012 20:52:33)
31. Shuli (15/11/2012 20:53:13)
32. תהילה (15/11/2012 20:54:26)
33. TheBitch69 (15/11/2012 20:55:26)
34. To4Ka (15/11/2012 20:56:02)
35. נועה (16/11/2012 12:21:02)
36. טובה (16/11/2012 12:22)
37. דינה (16/11/2012 12:25:21)
38. Like chocolate (16/11/2012 12:26:05)
39. מתוקה (16/11/2012 12:27:10)
40. אבי (16/11/2012 12:27:51)
41. אהובה (16/11/2012 12:28:38)
42. nomail (16/11/2012 12:30:27)
43. אורלי (16/11/2012 12:31:19)
44. סתיו (16/11/2012 12:31:53)
45. נוגעת בכנפי השקיעה (16/11/2012 12:33:05)
46. אנונימית (16/11/2012 12:33:36)
47. רוני (16/11/2012 12:37:39)
48. TheBitch (16/11/2012 12:38:54)
49. ההורסת (16/11/2012 12:39:22)
50. מעיין (22/11/2012 15:42:01)
51. מזל דגים (22/11/2012 15:50:02)
52. מכירה אחד כזה (22/11/2012 15:53:27)
53. גילה (22/11/2012 15:55:33)
54. לאה (25/11/2012 19:16:49)
55. פלונית (13/11/2013 21:54:11)
56. מירב (22/06/2014 13:56:20)
57. 
למה להמציא שטויות יותר קל לכתוב שאתם לא מבינים
מורן (7/11/2014 08:49:43)
58. קשתיתת בלבלבב (10/08/2016 18:21:44)
59. קטינה (10/08/2016 18:24:05)
60. אני אוהבת את עצמיי (10/08/2016 18:27:10)
61. 
שיא ה-נכון,כל מי שחפץ ליבו להכיר קשתית צריך לקרוא בעיון רב את המאמר הנ"ל!!!
אורטל ושדי (9/10/2016 18:41:38)
62. 
איזה קטע זה נכון כל הקשת אוהבים ומאמינים בעצמם
דוד (3/02/2019 16:11:13)
63. 
אני מזל קשת ובחיים לא שמעתי כל כך הרבה דברים נכונים עלי
100 (7/12/2020 00:09:36)

אולי תרצה לקרוא גם:

מזל מאזניים, חודש תשרי
מזל בתולה, חודש אלול
מזל עקרב, חודש חשוון
מזל אריה, חודש אב
מזל סרטן, חודש תמוז
מזל גדי, חודש טבת
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה