תרומות
בקשות ברכות ופדיון נפש

עגלת קניות

עגלת הקניות שלך ריקה.

כניסה לחברים רשומים

 

מזל גדי, חודש טבת

17/12/2012 11:45
מזל גדי. דואר ישראל (הגדל)
מזל גדי. דואר ישראל

נולדת בחודש טבת? לפניך ניתוח אופי מקיף ומעמיק, לבני מזל גדי - חודש "טבת" ● תוכל/י לקרוא גם על התאמה בין זוגות, במקרה שאחד מבני הזוג נולד בחודש טבת ● וגם: הסבר על-פי הקבלה על מזל גדי ● אסטרולוגיה קבלית יהודית - לקרוא ולהחכים

 

מזל גדי הוא אחד משנים עשר המזלות שבגלגל המזלות. באסטרולוגיה המערבית, למניינם, בן מזל קשת הוא מי שנולד בין ה-20.12 לבין ה-20.01 (לערך). במסורת היהודית מתייחס מזל גדי אל חודש טבת.

מזל גדי ע"פ הקבלה

היינו עשויים לחשוב שגדי הוא מזל טוב, כי "גד" פירושו מזל. אבל במציאות, בני מזל גדי אינם סומכים על המזל שלהם, אלא על עבודה קשה.

רמז לבעיה ניתן למצוא בסיפורו של שבט גד, שהרי לפי חכמת הקבלה יש קשר הדוק בין שנים עשר המזלות לבין שנים עשר השבטים. לפי ספר בראשית, כשנולד גד לאה קראה "בא גד" - בא המזל (כי נולד בן נוסף ליעקב). אלא שבתורה נשמטה האות א' וכתוב "וַתֹּאמֶר לֵאָה, בגד; וַתִּקְרָא אֶת-שְׁמוֹ, גָּד". כשהאות א' (אור) נופלת משמעו שהאור היה והלך. זו למעשה הבעיה של מזל גדי - כל חייו הוא מחפש אחר אותה א' שנפלה.

מזל גדי הוא הראשון בחודשי החורף. ארבע העונות מסמלות את ארבע אותיות שם הוי"ה. את החורף, שהוא העונה האחרונה, מסמלת האות האחרונה, שעומדת כנגד עולם החומר והרעב שלנו לקבל מן העולם שסביבנו. מכאן הרעב של מזלות החורף - הגדי רעב בעיקר לחומר. הוא שייך ליסוד האדמה, והוא גם חלק מהחורף שהוא עונת האדמה, אפשר להבין את היובש של בני המזל – רציניים, מסודרים ופרקטיים מאוד.

על פי חכמת הקבלה, האנרגיה הרוחנית של כל חודש מושפעת על ידי הכוחות המיוצגים על ידי שתי אותיות עבריות - האחת שולטת בכוכב השולט באותו חודש והאחרת שולטת במזל האסטרולוגי. בחודש טבת שולטות האות ע' (השולטת במזל גדי) והאות ב' (השולטת בכוכב שבתאי, הכוכב השולט במזל גדי).

מדרש ידוע הוא שכשרצה הבורא לברוא את העולם, באו לפניו האותיות וכל אחת הפצירה בו לברוא בעזרתה את העולם. האות ב' נבחרה שכן היא אות של ברכה. אם נסתכל על המבנה של האות, נוכל להבחין כי יש לה קו תחתון שמסמל את הארץ, קו עליון שמסמל את השמים וקו אמצעי שמחבר בין השמים והארץ - וזהו כוח הברכה. האות גם פונה לכיוון קדימה וסגורה מאחור, ללמדנו שאם אנו חפצים בברכה עלינו להביט תמיד לפנים. ואם כך, מדוע אמרנו קודם לכן שבני המזל הם חסרי מזל ורק מסתמכים על העבודה הקשה שלהם?

כוכב שבתאי מסמל את הכח שמציב בפנינו מראה ושואל "מה הפחד הזה שבגללו אנו נאחזים בחוזקה רבה בחומר?". הוא זה שמזכיר לנו מה באמת חשוב. וכאשר אנו חושבים שהחומר שצברנו בעולם הזה הוא הקובע הצלחה או כשלון, הוא לוקח את הכל באחת, על מנת שנבין כי בסופו של דבר האושר, המילוי, הסיפוק והביטחון האמיתיים לא יכולים להילקח מעימנו. כוכב שבתאי, "המורה הגדול", מלמד שהכישורים המנטאליים והרוחניים שרכשנו לעצמנו הם הנכסים האמיתיים שלנו, ורק הם יכולים לתת לנו תחושה אמיתית של אושר ובטחון.

כאמור, האות השלטת במזל גדי היא האות ע' וביחד עם ה-ב' של שבתאי קיבלנו ע"ב, המסמלים את ספירת חכמה ואת העוצמה שלה "כולם בחכמה עשית" (זוהי הספירה שממנה זורמים לכל העולמות השפע והברכה). בני מזל גדי הם בעלי יכולת להחזיק את העוצמה הזו, לרצות ולעבוד עבורה ולשמור עליה. על כן, לבני מזל גדי יש את הסיכוי הגבוה ביותר להיות עשירים ברוחניות, בשמחה ובוודאות אמיתית.
 
תורת הנפש היהודית מלמדת אותנו כי "אחר הפעולות נמשכים הלבבות". במילים אחרות, מה שמעצב את אישיותך הם לא המילים שאתה מביע או ההגיגים הפילוסופיים שאתה חושב, אלא המעשים שאתה מבצע בפועל. טכניקה זו מעניקה לגדי את השיטה לפרוץ את המעגל בו הוא סגור. מכיוון שטבעו אינו נוטה לחמימות רגשית ואף להפך מכך, עליו להתחיל בתרגול התנהגות חמה המעידה על מחשבה באחר. למשל: ריבוי מעשי חסד וחלוקת צדקה יעזרו לו להתגבר על הדחף לקמצנות הטבוע באופיו. עם העקשנות והחריצות שיש לו, יהיה הגדי מסוגל לכל דבר, אפילו לשנות את עצמו!

חכמי הקבלה מסרו לנו כי הפרק בתהילים המתאים לבני "מזל גדי" הינו פרק נ"ט. המתמיד לקרוא פרק זה, גורם לפתיחת מזלו. סגולה מהזוהר לפתיחת מזל גדי היא קריאת "ביום העשירי" של קרבנות הנשיאים (במדבר פרק ז פסוקים סו-עא).

אשה שנולדה במזל גדי - תכונות ואופי

תאוותיה הגשמיות כמעט בלתי ניתנות לשליטה. דרושה לה עבודה עצמית על המדות, וקריאת ספרי מוסר.

עם זאת, מה שהיא זקוקה לו זה האומץ. תהיה חייב אולי לשכנע אותה לתת ביטוי חיצוני לרגשותיה.
  
היא לא תדע סיפוק מלא עד שתתגבר על גישתה הזהירה לנישואין. ריחוקה ייעלם כשתיעשה יותר בטוחה בעצמה - וגם בך. זה תלוי בך - הגבר שלה.
  
לעולם לא יהיה מבטה דבוק אל הכוכבים. היא יותר מדי ארצית לשם כך. כן לא תהיה אימפולסיבית בקשר לתאוות כלשהן. הכל יהיה בפיקוח עצמי מלא.
  
היא פתוחה כל כולה להערצתו של בעלה, אבל לא תהיה קניינו. היא יודעת מה שהוא רוצה, אבל הוא לא תמיד יידע מה היא חושבת. לגברים רבים קשה לעמוד על טיבה. אחרים מתוסכלים לחלוטין בשל סיוגה וריחוקה, אולי משום שיודעים הם כי אלה מכסים על רגשות עזים ביותר. אבל העובדה שהיא נפתחת ונסגרת לסירוגין כל העת, די בה לסחרר כל בעל.
  
ובכל זאת...
  
כשכל הנשים שמסביב, המבריקות, הזוהרות ובנות-ההשגה, כבר ירדו אל תהומות הזכר, היא תישאר עדיין. זאת היא האישה שאת הפגישה עמה אף פעם לא תשכח. ואם קורצת מבשר ודם, הרי שתתפתה להמשיך הלאה את הקשר עד לנישואין.
  
היא חוששת להתאהב, כי רוצה היא להיות בטוחה כי זהו זה. ביסודו של דבר, צריכה היא להרגיש ביטחון וחסות מצד הגבר שאיתו תבחר לחיות.
  
משהתקשרה נפשית אל בעלה, לא תכבה רגשותיה. היא האישה של הכל או לא כלום. נאמנה בתכלית, אבל בתמורה מצפה היא שתרגיש נאהבת. לפיכך, שומה עליה להיות בתחילה מסויגת וזהירה. היא מנסה לאמוד את הסיכוי והסיכון לפני שתתמכר. עומדת על משמר נפשה. לדאבונה, לא תמיד יודעת היא מתי להרפות משמר זה. על כל פנים, הגבר שבאמת שבה את ליבה והוכיח שהוא ראוי לה, ימצא בה בת זוג אוהבת, אישה שתעשה הכל למענו.
  
כשהיא שוגה בבחירת בן זוג, השגיאה הינה לרוב רצינית. ובכל זאת מסוגלת היא להפוך משגה ליתרון. יש לה סבלנות, כושר התמדה ומרץ להתמיד בכך. במאבק הרצונות, היא תהיה יריבה נמרצת ביותר. אם רק ניסית לפגוע ברגשותיה, הישמר לך. היא לא תשכח ולא תסלח. לגביה, הנקמה אינה יודעת גבולות.
  
תמיד תישאר יצור נבדל ועצמאי, ותתעקש לחיות חייה כלבבה וכרצונה. בנישואין עשויה לדרוש מכונית משלה, חשבון בנק משלה. אם יש לה משרה, אולי גם תמשיך להשתמש בשמה שבטרם נישואין. איכשהו תמצא לה דרך לומר לך: "אני חייבת להיות עצמי".
  
היא כולה אישה ויודעת איך להדגיש את יופייה. יש לה אינסטינקט בריא טבעי לסדר ולניקיון, נוטה להיות יסודית וזהירה כשהיא מתאפרת, ויש לה טעם נשי מאוד בלבוש ובאביזרים. נשים אחרות באות אליה תכופות ליטול עצה איך להתלבש.
  
היא תנסה להשתלט על הגבר שלה ולהשתמש בו כדי לקדם את שאיפותיה. גברים חלשים נמשכים אליה.
  
בנעוריה נוטה היא להיות רשמית ומסויגת, אבל ככל שהיא מתבגרת, כן נעשית היא יותר בטוחה בעצמה. לרוב, היא מתחתנת מאוחר בחיים.

כדי להיות מרוצה, היא חייבת להעסיק עצמה כל הזמן, ותכופות תעסוק במפעלי צדקה. היא לוקחת את החיים בכל הרצינות, בהכרה פנימית עמוקה כי מסוגלת היא להשיג מטרות נשגבות. הצרה היא שאף פעם אינה בטוחה כשהיא משיגה אותן. תמיד יש לה עוד מטרה נכספת, שאיפה חדשה שהיא חותרת אליה. אף פעם אינה מרוצה במלוא המובן.
  
היא מכבדת אנשים מצליחים ומוכנה לקבל מהם הדרכה. מעריצה סמכות עליונה ומצייתת לה. יש רק דרך אחת להתגבר על נטייתה לסנוביות: החמא לה- היא אוהבת זאת. ברגע שהיא מרגישה שמקבלים אותה כמות שהיא ומעריצים אותה, היא נעשית אנושית הרבה יותר.
  
שקטה, צנועה ומוכשרת, לא תמיד תזכה למה שמגיע לה. אחרים, אשר לא נתברכו בכשרונות כמוה, נוטים לדחוף אותה הצידה, אם גם לזמן קצר. לבסוף תצליח להוכיח עצמה, על אף המכשולים, האכזבות או הדחיות.

גבר שנולד במזל גדי - תכונות ואופי

הוא לא מקבל "לא" כתשובה. הוא ינסה שוב ושוב, עד שתחלש ההתנגדות של רעייתו העתידית. מובן שלפעמים, כשאומרים "לא", זה נשמע כ"כן"- או לפחות כ"אולי". אבל למה לומר "לא"?
  
חיי זוגיות תקינים דרושים לו ממש כמו אכילה ושתיה.
  
מן הסתם, תבחיני כבר במפגש הראשון לחשוש כי זהו גבר שרגליו על הקרקע, וזהו טיפוס המצפה שהאישה תמלא אחר פקודותיו. אתם יכולים להיות סמוכים ובוטחים שבין הגברים השוביניסטים ישנם הרבה "גדיים".
  
ה"גדי" אינו כל כך אכזרי כמו ה"עקרב", אבל התאווה החזקה שלו משווה לו צביון בלתי מוסרי. הוא לא יכול לסבול סירובים או דחיות, וכן תופעות של גינדור והעמדת פנים. הוא מסרב לבטל את זמנו לריק. על כל פנים, הוא מסוגל להיות סבלני. הסבר כנה על מה שאת מרגישה, יספק אותו. אל תנסי לשחק משחק. לא זו בלבד שיסלוד מפני זה, אלא גם יעמוד על משחקך בעין בוחנת.
  
ביסודו נזקק הוא לאישורך שאת מחבבת אותו. הוא דורש הרבה, כי הוא רוצה שתתחייבי כלפיו. אם תתני ל"אגו" שלו חיזוקים טובים, תסבירי לו כמה את נהנית מחברתו, יתקשר אלייך ויידבק בך. הוא נאמן. אינו מבין מדוע יש גברים שזקוקים לרעות בשדות זרים. אם יש לו, לגבר, אישה טובה אחת, לכמה הוא זקוק? ה"גדי" יהיה מרוצה להיות שלך בלבד.
  
הוא מעדיף להישאר בבית, ולאו דווקא לקפוץ ממסיבה למסיבה. אין זה אומר שחיי הבית שלכם יהיו משעממים. כשגברים אחרים מוגבלים לכיסא הנדנדה שלהם, ה"גדי" המזדקן- או מוטב שאקרא לו "תיש זקן"?- עוד ינסה אטרקציות חדשות להנאות הביתיות.
  
האישה חייבת לספקו גם בשטחים אחרים. הוא מצפה שתהיי מארחת למופת, בת זוג עובדת, ידידה נאמנה. הוא צריך לחוש ששניכם כרוכים יחדיו בייעוד רומנטי, אבל הוא לא ייסר את עצמו בשל כך. כפי ש"גדי" אחד סיפר לי: "ברגע שאתה מקבל ומבין שהאושר הוא לא מה שאתה מתאר לך, אתה מסוגל להיות מאושר בתכלית". הוא מודע לכסף. הוא גם זהיר, חשדן, מחושב וחסר פשרות. תמיד יבצע מה שהוא חושב לחובה. בהתנגשות רצונות, אל תחפשי פשרה הגיונית. אפילו כשהוא עומד על המקח, הוא רק מבקש להרוויח זמן. לעולם לא תדעי מה הוא מתכנן. הוא מצליח להסתיר את מחשבותיו מעבר למסכה מופנמת ונתונה למצבי-רוח. בדבר אחד את יכולה להיות בטוחה: בעמקי נשמתו השלווה, כביכול, בוערת אש סודית.
  
התקדמותו לקראת המטרה מתוכננת ללא חת. הוא מאמין בכל ליבו בדבקות למטרה. הוא יודע שכל הכשרונות שבעולם אינם שווים ולא כלום, כשאין היכולת לעבוד. זהו המפתח להצלחתו בעסקים.
  
הוא נולד ונועד לפקח על אנשים ומפעלים, ולרוב יטפס אל ראש הסולם בכל ענף שהוא בוחר בו. הוא מעשי, החלטי ושאפתני, אלא שיסייעו לו לטפס יפוצו ביד רחבה. כשצרה פוקדת אותו, הוא חזק ועיקש די הצורך להתאושש.
  
מה יכבוש את לבו של בן מזל גדי?

ה"גדי" הוא שאפתן ובעל תודעת עבודה. מכיוון שהם נחשבים לפעלתנים בכל מיני מוסדות צדקה, וארגוני סעד, כדאי גם לך להצטרף לאלה ולעבוד צד בצד עם ה"גדיים".
  
אף על פי כן, הם ערמומיים וחריפים, ובקלות יוכלו לעמוד על כנותו של האדם, אם על כך שהלה פועל מתוך נימוקים תועלתיים. הם גם יודעים את ההבדל בין מחמאה כנה לתפארת המליצה. אין לכתוב אליהם מכתבים נמלצים מדי, או להשתפך במילים של אהבה. הם יקבלו זאת כ"בלוף".
  
ה"גדי" מעוניין באמנות והשכלה, ונמשך אל אנשים המעוררים אותו מבחינה אינטלקטואלית. רצוי לשוחח איתו על ספרים, ציור, מוסיקה, פוליטיקה, אבל מוטב לך להתכונן לפני כן, כך שיושמע לפחות משהו מעניין. נא לא להשמיע דעה שאינה מקובלת עליך, ה"גדי" יגלה מיד את המעמיד פנים. מאידך, הוא אוהב לשחק את תפקיד הפרופסור. עשית טעות? מוטב להודות על הבורות- ולהניח ל"גדי" ללמד אותך.
  
במפגש חברתי תמצאי אותו לרוב ברקע, בעודו סוקר את כל הנעשה. בפגישה בוודאי אינו האדם המשלהב ביותר שפגשת. החכמה לא תבעבע ממנו כמו שמפניה, הוא בוודאי יהיה מגיב יותר כשידברו איתו על נושאים רציניים, בגוון החדשות שבעולם, ובעיקר ענייני כספים. הוא מתמצא בעניינים שוטפים ומצפה שגם מי שמשוחח איתו יהיה כך. מי שבקיא בסוגיית אלה, לא יהיה לו קשה לרתק את תשומת-ליבו של ה"גדי", ולבסוף- גם לעניין אותו בדברים אחרים.
  
הם מודעים מאוד לכסף ולערכו, אוהבים לאסוף דברים שיש להם ערך מוחשי וקבוע. טבעי הוא שתוכל לרצותה בטבעת יהלום יקרה, אבל גם טבעת הרבה יותר זולה ועם זאת עתיקה, אשר ערכה יעלה ברבות השנים, תמצא מסלול אל ליבה.
  
הגבר "גדי" יהיה לך אסיר-תודה, אם תתני לו זוג חפתים מיוחדים, ספר נדיר או ציור מקורי- בפרט כשהאמן מבטיח לעתיד. ביום מן הימים עשוי הציור ליהפך למלאכת אמנות נדירה ויקרת-ערך!
  
הם אוהבים לאכול במסעדות טובות ובאווירה אצילית. אם רוצה אתה שיגישו שמפניה, מוטב שתהיה ממין מובחר. אם את מכינה ארוחה בבית עם גבר "גדי", אל תשלפי את חמאת הבוטנים ואת הריבה. הכיני ארוחה שתיראה יפה וגם תהיה טעימה. אור נר ויין משובח יתרמו להעשרת האווירה. ה"גדי" מתרשם מאישה המתמצאת היטב במטבח, והוא אוהב שיגישו לו ויפנקוהו.
  
מה אסור לעשות לבן מזל גדי?
 
כשנמאס לו ל"גדי", הוא יסתלק לו. אין כאן הרמות-קול או אלימות גופנית. ה"גדי" פשוט הולך. להגיע איתם לשלב כזה- זה לא קשה:
  
ללגלג על שאין ביכולתם להבריק. לומר להם שיש להם מוח כמו כיור שנסתם. לשאול אותם אם כשרונם לשעמם הועבר אליהם בתורשה.
  
אין הם מסוגלים להתמודד עם לגלוג... אם נהנים הם מבדיחות, לא יוכלו לשאת להיות מטרות הבדיחה. כל להטוט שעושה מהם צחוק אסור בתכלית. המסקנה- ברורה.
  
למתוח ביקורת כל הזמן. הם שונאים לשמש מטרות להערות של גנאי.
  
אישה "גדי" רוחשת אהבה וכבוד עמוקים אל בני משפחתה הישירים. העלב את אימה, צחק לאביה, לגלג על אחיה הצעיר.
  
מה עוד ניתן לעשות?
  
לבזבז כסף על דברים של מה בכך.
  
לביים התקפות קינאה. ה"גדי" מתעב כל גילוי של קניינות, המאיים על חוש הפרטיות המפותח.
  
לסרב לנהוג לפי כל תכנית או סדר יום. לאכול רק שעה שרעבים, לישון רק כשעייפים, להתעלס רק כשיש לכך חשק- בלא קשר היכן נמצאים או מה שעושים אותו רגע. 

לנסות להכריח אותם לחיות במערבולת חברתית. אפילו במערבולות החברתיות הנעימות ביותר, הם מרגישים עצמם ברע.
  
הנה גדי העיזים של מדלג החוצה- ולעולם לא יחזור.

התאמה בין זוגות

אשה גדי וגבר דגים:

ה"דגים" ינסה להדריך את ה"גדי", משום שכך הוא בנוי, והגדי יהיה להוט במהרה ללכת אחריו. ה"דגים" גם חם וכנה למדי כדי להבטיח את אושרו ובטחונו של ה"גדי". שני מזלות אלה מספקים את הצרכים הרגשיים זה של זה. תחזית טובה לקשר בר-קיימא.

אשה דגים וגבר גדי:

זהו זוג מתאים מבחינה פיזית. צפויות בעיות ואי-הבנות קלות, אבל שני אלה מוכשרים להגיע לידי פיתרון. ה"גדי" חזק ושתלטני, יודע איך להעניק ל"דגים" הרגשה שהוא נחשק ובטוח. ה"דגים" בתמורה, יביא משב-רוח רענן של רומן לחיי הרגש של ה"גדי". ה"שוני" מגשר ביניהם ומבטיח נישואין מוצלחים.

אשה גדי וגבר טלה:

שניהם בעלי רצון חזק, תוקפניים, לא יסכימו להיות נשלטים. אם אתם סבורים שזה שדה קרבי יותר מאשר קן חמים, אתם בוודאי צודקים. ייתכן שפיזית מתאימים הם, אבל בשטחים אחרים יהיו מריבות על כסף, חברים, מי יחליט החלטות, קריירות. הוסיפו אל התבשיל קצת קנאה ותראו איך הקדרה רותחת. הנישואין לא יצליחו, אלא אם כן תהיה משמעת עצמית חזקה מצידם של בני הזוג.

אשה טלה וגבר גדי:

ה"טלה" הוא צבעוני, משתוקק לנסות ולהתנסות. ה"גדי" יותר שמרני. תאוותיו של ה"גדי" יותר מרוסנות, ה"טלה" מסוגל לסכל זאת. כך או כך, התחזית היא טובה: הם מתאימים לנשואין.

אשה גדי וגבר עקרב:

ה"עקרב" הוא יותר בעל דימיון וה"גדי" יותר שיטתי, אבל הם מתאימים מבחינה פיזית, וזה פותח אפיקים אחרים של רגשות חמים. שניהם בעלי רצון חזק, אבל ה"עקרב" נוטה למשול. ה"גדי" מבין שקניינותו של ה"עקרב" היא למעשה ביטוי של אהבה. נישואין מוצלחים.

אשה עקרב וגבר גדי:

שניהם נכונים, שאפתניים ומסתדרים ביניהם מבחינה פיזית. כמעט ולא יהיו להם בעיות. ה"עקרב" נוטה להיות יותר רגשי, וזה טוב לגבי אופיו המופנם והמהורהר של "גדי". ה"גדי" מקבל בברכה את הביטחון הנובע מקניינותו של ה"עקרב". נישואין יציבים.

אשה גדי וגבר סרטן:

"סרטן" קצת ביישני, אבל ה"גדי" מוכן להובילו. גילוי הרגשות הכמוסים יעזרו לשניהם בשלבי הפתיחות. כל התאמה שיבנו יחד תתבקש בצורה נואשת גם בשאר השטחים. הם שני ניגודים במעגל המזלות, על כל מה שמתפרש מזה. ה"גדי" ייהפך תובעני ושתלטני מדי בעיניו של ה"סרטן" הרגיש. הנישואין יהיו עניין של זמן.

אשה סרטן וגבר גדי:

"גדי" אינו יכול לספק את כל המטען הרגשני ש"סרטן" תובע, שכן יש לו יותר מדי תעסוקות אחרות. קיימת משיכה חזקה בין שני אלה. יהיו להם יחסים מעניינים, עד שהמעשיות וההסתייגות של ה"גדי" יתחילו להפרש בעיני ה"סרטן" כדחייה. נישואין לא מוצלחים.

אשה גדי וגבר גדי:

חייהם הרומנטיים יהפכו במהרה למעמסה. הקשר יכול להצליח, רק אם שניהם מוכנים לקבל פחות מאשר קיוו בתחילה. אף אחד מהם אינו מוכן להתנסות בכל צורה כדי להרחיב את אופקיו. הבית יהיה לפרבר טיפוסי של "עיר השעמום". מאידך, שניהם עובדים קשה, חסכוניים ורציניים. הנישואין לא יהיו בהכרח מבדרים ביותר, אבל הם עשויים לספק את שניהם.

אשה גדי וגבר דלי:

ביחסים ההדדיים, קשה לו ל"גדי" להתמודד עם ה"דלי". ה"דלי" מעדיף את החריג, ואילו ה"גדי"- את הדרכים המקובלות. ה"דלי" שוחר החופש אינו מסוגל לשמור על אהבתו ל"גדי" המעשי והיציב. הנישואין יצריכו מאמצים רבים על מנת לשמור עליהם.

אשה דלי וגבר גדי:

מבחינה פיזית, השילוב לא יעלה יפה, ברוב המקרים. ה"גדי" יותר זהיר, ול"דלי" לא תהיה משיכה מול גישה כזו. ה"גדי" רואה את ה"דלי" כיצור קר ואדיש. הוא אינו מסוגל להבין את ה"גדי" הפרובינציאלי, המעשי והקנייני. לנישואין אין סיכוי.

אשה גדי וגבר אריה:

ה"אריה" חושב שה"גדי" קמצן בגילוי רגשות, מעניק אותם כמו פרוטות. ה"גדי" חסר מדי דמיון בעיני ה"אריה", המשתוקק לאש בוערת יותר בעיניים. הם אינם מתאימים במיוחד מבחינה גופנית, ושניהם עצמאיים ושתלטניים, המנסים לשלוט אחד בשני. בנישואין לא יהיה אפשר להתעלם מקשיים כאלה.

אשה אריה וגבר גדי:

גישתו המעשית של ה"גדי" מרסנת את אישיותו המבעבעת והאופטימית של "אריה". ישנם הבדלים יסודיים בין שני אלה. זוהרו של "אריה" יעומעם, ואפילו ידעך, ביחסים שכאלה. ה"גדי" אינו כה רומנטי וחמים כמו ה"אריה", ועלול להיות יותר מדי תובעני. הוא גם יתרעם בשל בזבזנותו של ה"אריה". הנישואין לא יהיו נעימים, כפי הנראה.

אשה גדי וגבר שור:

שניהם מעדיפים לשבת בבית, ולאו דווקא להתהולל בחוץ. שניהם מעריכים כסף, שניהם חושבים שהביטחון הכלכלי הינו מעל לכל. ל"שור" יש סבלנות, ו"גדי" מוכן לעבוד למטרה המשותפת של ההנאה הדדית. מבחינה מינית עשוי זוג זה לחלום את החלום הבלתי אפשרי- ולממשו במציאות. גם שאפתנותו של ה"גדי" עולה בקנה אחד עם כושר ההחלטה של ה"שור". ויבראציות חיוביות לנישואין...

אשה שור וגבר גדי:

שניהם גם יחד אינם מעוניינים בדברים חריגים. ה"שור" לא יזדהה עם סודיותו של ה"גדי" במה שנוגע לציפיותיו, ואילו ה"גדי" לא יסבול את ניסיונותיו של ה"שור" לקחת מה שהוא רוצה. לא יהיה הרבה שלהוב רומנטי בין שני אלה, אבל מסוגלים הם לשותפות טובה וממושכת.

אשה גדי וגבר קשת:

ה"גדי" מעדיף להישאר בבית, ה"קשת" הינו שוטטני. ה"גדי" זהיר ושמרני ודואג לביטחון כלכלי, ואלי ה"קשת" מהמר, בזבזני וחסר אחריות. ה"קשת" ירגיז את ה"גדי" החסכני ובעל תודעת החובה. הנישואין יהיו אומללים.

אשה קשת וגבר גדי:

"גדי" שהינו זהיר ומחושב, יזדעזע מן האימפולסיביות הפוחזת של "קשת". דרישותיו של "גדי", ירגיזו אותו. "גדי" ייפדע מתגובתו הכנה והפתוחה של "קשת". הכסף גם הוא יהווה בעיה - ה"גדי" חסכוני, ה"קשת" מבזבז בקלות ורוצה כל מה שהכסף קונה בו. גאות של תיסכולים תשטוף זוג שכזה.

אשה גדי וגבר מאזניים:

בתחילה מושך ה"מאזניים" את ה"גדי" בקסמו האישי ובמשיכתו המגנטית, אבל בנבול השושנה מוצא ה"גדי" שה"מאזניים" הינו יותר מדי עסוק עם עצמו ואינו נענה לצרכיו הפיזיים של הצד השני. ה"גדי" אינו מסוגל לבטא רגשותיו, הוא מחפש לו אהבה במקום אחר. הנישואין לא יצליחו, אלא אם כן יש כאן רווח כלכלי שיספק את הגדי.

אשה מאזניים וגבר גדי:

"גדי" נמשך מאד ל"מאזניים", ואף "מאזניים" מעריך את כשרונו של ה"גדי" לגרוף כסף. ואולם תכונות העצלנות הטבועה ב"מאזניים" פוגעת בחריצותו הרבה של ה"גדי", ואילו "מאזניים" מתוסכל בשל מעשיותו המפוכחת של ה"גדי". "גדי" לא יסבול את החברתיות היתרה של ה"מאזניים". יותר מדי ניגודי אישיות כאן מכדי לקיים נישואין מוצלחים.

אשה גדי וגבר תאומים:

לשניהם אישיות שונה לחלוטין. "תאומים" אימפולסיבי ומתרגז בנקל. ה"גדי" איטי, נאמן וזהיר. כל משיכה ראשונית היא הפלא ופלא של ניגודים קיצוניים, ואינה עשויה להימשך. ה"גדי" השאפתני והחומרני לא יסבול את התנהגותו הקפאריזית וחסרת היציבות של "תאומים". האהבה לא תוכל לכבוש הכל.

אשה תאומים וגבר גדי:

"תאומים" עצמאי מדי, חסר סבלנות לגבי ה"גדי" השמרני, היציב ואוהב-הבית. התנהגותו הפיזית של "תאומים" עשויה להביך את ה"גדי". ה"גדי" דואג לכיוונים רבים, דהיינו לעבודה, כסף, קריירה, והוא גם חושב ש"תאומים" מפוזר בדעתו. נישואין מוצלחים בין שני אלה מהווים הוכחה חותכת כי האהבה כובשת הכל.

אשה גדי וגבר בתולה:

המעשיות של ה"גדי" וחוש הסדר של "בתולה" תואמים מאד זה את זה, זיקוקין עלולים לדעוך אחרי זמן מה, אבל תכונות אופי אחרות משלימות אותם כל כך, שאולי אפילו לא יתחשבו במה שקורה מבחינה פיזית, ואם להם זה לא אכפת- למי עוד זה איכפת? שניהם מהימנים, שמרניים, מבינים זה את זה- ואלו תחזיות טובות לקשר הדוק שיימשך אפילו אם אינו מבעבע ורותח.

אשה בתולה וגבר גדי:

מבחינה פיזית נמשך "בתולה" ל"גדי", אבל הזיקוקין דועכים. בתחומים אחרים תואמים שני סימנים אלה זה את זה. שניהם מעשיים מאד. מבחינה רגשית מסוייגים הם, חסכוניים, ומבחינה אינטלקטואלית הם ערים ופעילים. אי לכך, הנישואין יהיו איתנים וטובים.

 

הערה: יש לציין כי כיהודים מאמינים אנחנו יודעים שכל יהודי מחוייב לעבוד על תאוותיו ומידותיו, ואע"פ ש"עיר פרא אדם יוולד", והאדם נולד כשהוא ללא מידות וללא דרך ארץ, הרי שבמהלך השנים הוא אמור לעבוד על עצמו ולתקן את מידותיו. עם זאת, נתונים אלה נועדו לתת ידע מוקדם ולמנוע חיכוך אפשרי עקב אי התאמה בין בני הזוג, ועל מנת לדעת מהיכן נובעים חיכוכים, אם ישנם. ניתוח אופי המזל מעובד ע"פ ספרה של מרטין.

הדפסהוסף תגובה
תגובות
1. גדי'לה (18/12/2012 01:11:57)
2. אני גדי אז מה? (18/12/2012 01:12:26)
3. 
לא ידעתי שאני כזאת מדהימה
מזל גדי (18/12/2012 01:12:53)
4. גדי אמיתי (18/12/2012 01:13:34)
5. דינה (18/12/2012 01:14:01)
6. ימימה (18/12/2012 01:14:21)
7. רמי (18/12/2012 01:14:42)
8. איילה (18/12/2012 01:15:05)
9. דליה (18/12/2012 01:15:36)
10. ליאת , גדיה גאה ביותר!!! (18/12/2012 01:16:02)
11. קקט|ס ע{קצני (18/12/2012 01:16:34)
12. שלום, נצרת עילית (18/12/2012 01:17:07)
13. מוישי (18/12/2012 01:17:43)
14. 
בחיים לא ראיתי דיוק שכזה
עדי (18/12/2012 01:18:13)
15. 
בהחלט קמצן, חרדתי, חסר רוגע נפשי וחומרני ורכושני- מי התחתנה איתך?
גיסי גדי! (18/12/2012 01:18:38)
16. הילה (18/12/2012 01:19:19)
17. שאול (18/12/2012 01:20:14)
18. גדידניק (18/12/2012 01:21:21)
19. מירי (18/12/2012 01:21:43)
20. 
כל כךךךךךךך אני שזה מפחיד
גדיה (18/12/2012 01:22:05)
21. חדוי (18/12/2012 01:23:28)
22. חגית (18/12/2012 01:23:51)
23. אלי (18/12/2012 01:24:13)
24. 
אבא שלי מזל גדי מדוייק להפליא
לינור (18/12/2012 01:24:36)
25. 
100% נכון
גדייי (18/12/2012 01:25:15)
26. 
לא הפסקתי לצחוק מרוב שזה נכוןן חחח!!!!!
מורן (21/03/2015 21:47:51)
27. רוז (28/07/2017 15:52:27)
28. 
יפה מאד
יאיר (12/06/2019 04:17:10)
29. מרגלית (7/09/2020 09:35:39)

אולי תרצה לקרוא גם:

מזל מאזניים, חודש תשרי
מזל בתולה, חודש אלול
מזל עקרב, חודש חשוון
מזל אריה, חודש אב
מזל סרטן, חודש תמוז
מזל קשת, חודש כסלו
עבור לתוכן העמוד

 

תשמישי קדושה  | קמיעות  | תפילין  | מזוזות  | קבלה מעשית | הלכה  | פאה או מטפחת | ברכת הצלחה | פרנסה  | פתרון חלומות |  ברכות להריון | ספר הרפואות הגנוז  | סגולות ישראל   | הרב ליאור עזרן |  שבע ברכות  | פרשת השבוע  |  שאל את הרב  | אסטרולוגיה  | אוצר הפנינים | סוכות  | לג בעומר | ראש השנה  | שבועות  | פורים  | טו בשבט  | חנוכה